تاریخ درج خبر : 1392/09/18
کد خبر : ۱۵۲۶۹۸
+ تغییر اندازه نوشته -

حرف‌هایی از جنس درد خطاب به مسئولان کهگیلویه

یکی از معلولان موفق دهدشت خطاب به مسولان کهگیلویه گفت: به فکر ما پابرهنگان باشید که پایمان برهنه بر ویلچر است و ریگی به کفشمان نیست. خبرگزاری فارس: به فکر ما معلولان باشید که چون پایمان برهنه است، ریگی به کفش نداریم‌.

به گزارش سایت استان،، یکی از ویلچرنشینان دهدشت عصر امروز در حاشیه همایش تجلیل از معلولان موفق، اظهار داشت: غار آرزوهای ما معلولان، مناسب سازی معابر و اماکن عمومی است.

نصرت‌الله مجاهدی‌منش با بیان اینکه حرف‌های زیادی برای گفتن در این همایش داشتم، افزود: برای شنیدن حرف دلمان کسانی که باید در این همایش حضور داشتند کم‌لطفی کردند. این معلول تصریح کرد: ما اینقدر خلاقیت داریم که اگر زمینه را برایمان فراهم سازند، علاوه بر تأمین معیشت خود، چند نفر دیگر را هم آب و نان می‌دهیم و در بسیاری موارد درک معلول از برخی مدیران بهتر است.

مجاهدی‌منش که دانشجوی دکترای حقوق است با ابراز تأسف از عدم حضور فرماندار شهرستان و مدیران دستگاه‌های اجرایی در جمع معلولان، ابراز داشت: هیچ توجیهی برای ما پذیرفته نیست. وی دل هم‌نوعان خود را پر از بی‌مهری و کم‌لطفی مسئولان شهرستان دانست و با بیان اینکه تنها گوشی شنوا و دستی توانا برای رفع مشکلات می‌خواهیم تصریح کرد: مدیر ارشد اجرایی شهرستان بداند یک روز از 365 روز سال متعلق به معلولان است و ما معلولان نیز انسانیم. وی در ادامه ابراز داشت: تا امروز به خاطر کوتاهی مسئولان شهرستان در حق قشر معلول سکوت کردم، اما سوگند می‌خورم که حرف دل معلولان دهدشت در زمینه کوتاهی مدیران دستگاه‌های اجرایی را به دیوان عدالت اداری خواهم رساند.

مجاهدی‌منش با اشاره به حضور تنها پنج مدیر شهرستان در جمع معلولان، تأکید کرد: حتی شهردار که از طبق رأی ما به شهرداری رسید به خود زحمت حضور در این همایش و شنیدن حرف‌های معلولان را نداد. این استاد دانشگاه که دل‌پری از عدم مناسب‌سازی معابر شهری دارد، با ابراز اینکه مگر طراحی یک رمپ در کنار ساختمان چند میلیونی، چقدر هزینه دارد،افزود: به علت نامناسب بودن فضای آموزشی و اختصاص کلاس درس در طبقه دوم ساختمان آموزشی دانشگاه آزاد،از تدریس در این دانشگاه انصراف دادم. مجاهدی‌منش هدف از انقلاب امام خمینی‌(ره) را خدمت به محرومان دانست و گفت: دیروز برای ارزش‌ها قیام کردیم و امروز مسئولان لگد به حقوق معلولان که از قشر محروم جامعه هستند می‌زنند.

وی با تأکید بر اینکه در راه حمایت از معلولان هر کاری لازم باشد انجام می‌دهم و از هیچ مسئولی هراسی ندارم، تصریح کرد: اگر حرف دلمان را امروز نزنیم، فردا درددل می‌شود و هیچ گوشی بدهکار درد دل ما نیست. این معلول دهدشتی با تبیین توصیه‌ای از مولا علی(ع) به مالک‌اشتر در نامه نهج‌البلاغه، خواستار توجه مسئولان به عدالت‌محوری آن امام همام شد و ابراز داشت: حکومت اسلامی ما برگرفته از حکومت عدالت‌سرای علی(ع) است اما برخی مسئولان در جامعه از منش و رفتار علوی غافل مانده است. مجاهدی‌منش صندلی ریاست را بی‌دوام دانست و خطاب به مسئولان و مدیران شهرستان گفت: به فکر ما پا برهنگان باشید که چون پایمان برهنه بر ویلچر است، ریگی به کفش نداریم.

مجاهدی‌منش معلول ویلچرنشین دهدشتی دارای مدرک فوق لیسانس در رشته حقوق، دانشجوی دوره دکترای حقوق جزا، مدیر دفتر ثبت اسناد رسمی و استاد دانشگاه است.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد