تاریخ درج خبر : 1392/09/18
کد خبر : ۱۵۳۲۶۸
+ تغییر اندازه نوشته -

به دعوت تشکل همسو با هدایتخواه به جلسه مناظره آمدم/ قصدی برای حضور در انتخابات مجلس ندارم

سایت استان: دکتر وکیلی در جواب سوال خبرنگار سایت استان مبنی بر این که “آیا شما آقای هدایتخواه را به مناظره دعوت کرده بودید”، گفت: بنده به دعوت و اصرار انجمن اسلامی مستقل و جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه یاسوج برای این مناظره آمدم و پس از سالها آقای هدایتخواه را از نزدیک دیدم.

3000
وی ادامه داد: برای احترام به دانشگاه و دانشجویان و احترام به تقاضا و مطالبه گری که وجود داشت این دعوت را پاسخ گفتم و در جلسه مناظره حاضر شدم.
وی در ادامه گفت: همه می دانند که تشکلی که از من دعوت کرد همسو با آقای هدایتخواه است و این حرف که من او را دعوت کرده باشم، سخن نادرستی است.
دکتر وکیلی همچنین در واکنش به سخنان هدایتخواه که گفته بود آقای وکیلی برای تبلیغات جهت حضور در انتخابات مجلس به این مناظره آمده بود گفت: گمانه زنی های هدایتخواه و طیف سیاسی که وی به آن منتسب است شهره عام و خاص است و وی همیشه از این نوع گمانه زنی ها در عرصه سیاسی داشته است که بر اساس ذهنیت خودشان صورت می گیرد.
مدیر مسئول روزنامه ابتکار بیان داشت: قصدی برای ورود به انتخابات مجلس ندارم و حضور در این مناظره همان طور که قبلا هم گفتم برای تضارب آرا و پاسخ به مطالباتی است که سالها وجود داشته و در این دولت نیز تشدید شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • بوير گفت:

  همین نشون میده که هدایتخواه بازنده مناظره بوده که اینطور با بی اخلاقی تمام دروغ میکه

 • فریدون هاشمی گفت:

  مناظره از آیتم ها و مشخصه های یک جامعه بافرهنگ است که اختلافات خود را با گفتگو حل می کند. تفاوت نگاه و سیاست ها و نقد نظر مخالف در یک فضای سالم و مبتنی بر دیالوگ علمی و در حضور مخاطبان و افراد جامعه ارایه شده و مبنایی برای قضاوت و شناخت مردم از جریان های موجود بدست می دهد.

  بی گمان پذیرفتن گفتگو و بحث رودرو، فضا را از تشنج و جدال و خشونت خالی کرده و بسمت دموکراسی و گفتمان ازاد می کشاند که پیامد آن پذیرفتن منطق گفتگو و آزادی بیان و فضای آزاد و شفاف تر توسط جامعه و گسترش فرهنگ آزادی و دموکراسی است.
  مناظره دو چهره شناخته شده استان در دانشگاه یاسوج بعد از مدت ها فضا را به سمت گفتمانی منطقی و آزاد کشاند و نفسی تازه بود در ریه های خسته سیاسی و فرهنگی مان که خارج از آنچه گذشت فی النفسه اتفاقی خوشایند و پسندیده بوده است.
  مناظره این دو چهره باسواد و آگاه البته شناخته شده و برجسته در طیف سیاسی منتسب به خودشان و از اهالی این ولایت جای خرسندی و امیدواری دارد.
  هدایتخواه با اشراف بر مباحث مهم فرهنگی و علمی و جریانهای موثر سیاسی از نظرگاه عالمان جبهه اصولگرایی، نقدهای اساسی و بنیادین به جریان های اطراف اصلاح طلبی و دیدگاه های مهم مطرح شده در تاریخ ظهور و نمود گفتمان اصلاح طلبی جدید در دهه های اخیر داشت.
  وکیلی با حضور موثر و برجسته در فضای سیاسی دوره های اخیر و نقش روشنی که در عرصه مطبوعات داشت با دیدگاه اصلاح طلبی نقدهای عمیق و ریشه ای به جریان اصولگرایی و قرایت خاص این جریان از دین و حکومت و سیاست و فرهنگ وارد نمود.
  در نگرشی زودگذر و نقدی مختصر می توان به چند مورد کوتاه اشاره کرد:
  1- جمع کردن همه اتفاقات، پدیده ها، افراد، نظرات و حوادث سیاسی مخالف زیر یک چتر و منتسب نمودن آنها به جریان مخالف و از این منظر کوبیدن طرف مقابل منطقی و علمی نیست. موشکافی تاریخ عملکرد جریانات سیاسی در فرصت هایی اینگونه پسندیده است اما لازم است اینکار بدون اغراض و با رعایت اخلاق و قوانین علمی و با حفظ امانت داری و جوانمردانه صورت گیرد.
  2- تکرار توهین ها و تهمت های گذشته که چهره زشت و سیاه فضای سیاسی کشور ماست و افراد مختلف را با توجیهات امنیتی و سیاسی و برای منافع شخصی و گروهی زیر سوال می برد و بدون دادگاه و محاکمه مجرم می شمارد باید از گفتمان این مملکت بخصوص از دیالوگ افراد شاخص و محترم فرهنگی حذف شود.
  3- پس از گذشت سه دهه از انقلاب مردم و با لحاظ سطح فهم و دانش ایرانی ها، باید بپذیریم که فحش و اتهام و بد و بیراه و بی اخلاقی های سیاسی فقط چهره گوینده را در نگاه مردم بد و ناپسند معرفی می کند. در یک جامعه مدرن با هیاهو و انگ زدن و پنهان کاری و ریا و دروغ کاری از پیش نمی رود.
  4-برگاری یک مناظره سیاسی در سطح چهره های شناخته شده، برنامه ریزی، مدیریت، دانش و توانایی بیشتری می طلبد. فضای مناسب و کافی، سیستم صوتی و تصویری و ویدیوکنفرانس، نور، انتظامات آگاه و با ادب، مجری باسواد و مسلط و اطلاع رسانی خوب از ضروریات اینگونه برنامه هاست.
  5- مناسب بود اگر فرصت بیان عقاید به چند دانشجو و مخاطب حاضر داده می شد تا در فضایی آزاد نماینده نگاه و نظر جامعه هدف باشن.

  در پایان تشکر از برگزارکنندگان و بانیان این برنامه کوچکترین کاری ست که باید انجام دهیم. با وجود انتقادات و مشکلات موجود و باچشم پوشی از نواقص و کمبودها نفس برگزاری مناظره هایی اینگونه برای این استان ضروری و بلکه حیاتی ست. باشد که منطق گفتگو و حل مسایل با بحث های علمی و صحیح جای درگیری ها، خشونت، جناح بندی، گروه گرایی، طایفه گری و … را بگیرد و راه برای افراد منطقی، صادق، باسواد، سخن شناس و ادیب و عالم باز شود و از این رهگذر دانش و ادب و فرهنگ و هنر و علم و … جای دروغ و ریا و بی منطقی و هوچی گری را بگیرد و برای فرزندان این دیار مهم و برجسته شود.

پربازديد