تاریخ درج خبر : 1392/09/19
کد خبر : ۱۵۳۸۶۰
+ تغییر اندازه نوشته -

پرداخت 82 میلیارد ریال برای اجرای طرح های اشتغال زایی مددجویان کمیته امداد استان

سایت استان: قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) استان از پرداخت قریب به 82 میلیارد ریال جهت اجرای طرح های اشتغال زایی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان خبر داد.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، ارسلان جلال فرد گفت: یکی از اصلی ترین اهداف کمیته امداد توانمندسازی خانواده ها با اجرای طرح ها و برنامه های متفاوت می باشد.
وی اظهار داشت: یکی از اقدامات مهم در راستای توانمندسازی مددجویان بحث اشتغال خانواده ها و ارائه تسهیلات خودکفایی می باشد.
جلال فرد تصریح کرد: کمیته امداد در تلاش است تا همگام و همنوا با شعار سال که توسط مقام معظم رهبری سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نامیده شده، اقدامات موثرتری در این راستا انجام دهد.
وی بیان داشت: در همین راستا در سال جاری یک هزار و 166 طرح اشتغال توسط مددجویان تحت حمایت با اعتباری بالغ بر 81 میلیارد و 914 میلیون ریال اجرا شده است.
جلال فرد افزود: از این طرح ها، 781 طرح با مبلغ 56 میلیارد ریال از محل اعتبارات بانکی و 385 طرح با بیش از 25 میلیارد ریال از محل اعتبارات کمیته امداد اجرا شده است.
قائم مقام کمیته امداد استان خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه قسمت عمده ای از اعتبارات مورد نیاز جهت اشتغال از محل منابع بانکی تأمین می گردد، لذا توجه و دقت نظر مسئولین بانکی و همین طور سایر مسئولین استانی و شهرستانی را می طلبد تا بتوانیم در این راستا گامهای موثری برای مددجویان برداریم.
وی همچنین به آموزش تعداد 3هزار و 606 نفر از مددجویان اشاره کرد و گفت: در این زمینه اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 395 میلیون ریال هزینه شده است.
جلال فرد آموزش های ارائه شده را در زمینه های کشاورزی، دامپروری و صنایع دستی عنوان کرد و اظهار داشت: آموزش افراد واجد شرایط خانواده های مددجو و برگزاری کارگاه های آموزشی به منظور مهارت یابی، ارائه مشاوره های شغلی در زمینه کسب موقعیت های شغلی مناسب به مددجویان با حضور کارشناسان متخصص در این حوزه از دیگر فعالیت های کمیته امداد است.
وی ارتقاء عزت نفس و حفظ کرامت انسانی را از دیگر اهداف اشتغال زایی مددجویان عنوان کرد و بیان داشت: تلاش کمیته امداد بر این است که تا پایان سال جاری حدود 3هزار طرح برای مددجویان این نهاد اجرا گردد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد