تاریخ درج خبر : 1392/09/20
کد خبر : ۱۵۳۸۶۳
+ تغییر اندازه نوشته -

شهردار جاوید؛ بخاری مسجد را پس بده!

سایت استان: سجاد خلیلیان
تالار مرکزی یاسوج با 23000 متر زیربنا شامل 3 سالن 450 نفری است که با همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اعتباری مستقل ونزدیک به 30درصد اعتبار کل استان کهگیلویه و بویراحمد به مبلغ 660 میلیارد ریال در حاشیه ی پارک زیبای ساحلی و مجاورت شهربازی یاسوج،نماد تلاش مجدانه و صادقانه ی یک مدیر غیر بومی ولی دلسوز و فرهیخته و نوید بخش آتیه ای روشن برای فرهنگ و هنر استان است.

82015_orig
باشد که استان چهار فصل و پایتخت طبیعتش تالاری در خورموهبات طبیعی و خدادادیش برای برگزاری جلسات ملی و بین المللی داشته و آوازه ی پایتخت طبیعت ایران فراگیر شود.
نکته : جناب مهندس جاوید شهردار پایتخت طبیعت ایران است.
پیشرفت فیزیکی کم نظیر و پیگیریهای مداوم اداره کل فرهنگ و ارشاد،با وجود تمامی هنر ستیزی و مشکلات اقتصادی دولت دهم،نور امیدی در دل هنرمندان استان روشن کرد که با تلاش مستمر ارشاد و چشم امید به تدبیر دولت اعتدال،تعالی فرهنگ و هنر استان و تکمیل زیر ساخت های فرهنگی مورد نیازش را در 35 سالگی انقلاب اسلامی به شادی نشینند.
نکته : جناب مهندس جاوید شما شهردار پایتخت طبیعت ایران هستید،تلاش برای هنر و فرهنگ جزء لاینفک مجموعه ی تحت مدیریت شما و برازنده ی نام زیبای شهرمان است اما…..

8781
شگفتا که شما با رعایت نکردن این تلاش و حرکت در جهت مخالف سیر فرهنگی و هنری پایتخت طبیعت ایران، با نیتی غیر قابل درک اقدام به تعطیلی پروژه ی بزرگ تالار مرکزی یاسوج کردید تا یاد تلخ و زننده ی 8 سال کشور داری اصولگرایان را در ذهن همگان تداعی کنید.
جناب مهندس جاوید، تعطیلی پروژه بزرگ و استانی تالار مرکزی به بهانه ی عدم صدور پروانه و مسدود کردن حساب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان بزرگترین پایگاه فرهنگی و هنری استان، من را بر آن داشت که با یادآوری اینکه اینجا استان هر دوی ماست وشما شهردار پایتخت طبیعت ایران هستید چند نکته را گوشزد کنم :
1) در زمان مدیریت شما درامور شهری استانداری مبلغ 1 میلیارد و 500 میلیون ریال از طرف اداره کل فرهنگ و ارشاد استان به حساب شهرداری یاسوج واریز و توافقات به عمل آمده جهت صدور پروانه موقت 10 ساله مکتوب و به امضای شما سندیت یافت.
2) دقت در بایگانی و استفاده به موقع از اسناد شهرداری پایتخت طبیعت ایران باعث جلوگیری از فراموشی و بروز برخی از اشتباهات میشود.
3) مسدود کردن حساب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی،با توجه به سند مورد توافق کاری غیر قانونی است،وهر چند رعایت نکردن قانون در دولت مهرورز مسبوق به سابقه است ولی در دولت تدبیر و امید نابخردانه به نظر میرسد.
4) برداشت مبلغ 470 میلیون ریال مربوط به کانون های فرهنگی هنری مساجد به عنوان تنها داشته این کانون برای خرید سیستم صوتی،قفسه کتاب و از همه مهمتر بخاری مورد نیاز کانون های مساجد روستایی در این فصل سرد،میتواند هر چه سریعتر اشتباه تلقی شده و به جای خودش برگردد.
5) حضور بیش از ده نفر از ماموران شهرداری پایتخت طبیعت ایران برای تعطیلی یک پروژه فرهنگی،بدون همراهی حتی یک کارشناس مطلع و ایجاد درگیری در محل پروژه میتواند دلیل خوبی برای منسوخ شدن دستورات و خرده فرمایشات شفاهی و غیرمستند باشد.
6) نامه نگاری با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای مشخص کردن ابهامات شهرداری،به مراتب معقول تر از بردن 3 فرغون،چند متر شیلنگ،کابل و صد البته یک بیل برای تعطیلی پروژه به نظر میرسد
7) یاسوج شهری است که سینما ندارد.

(مطلب منتشر شده نظر نویسنده محترم است و انتشار آن در سایت استان به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نمی باشد)

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • باقزیان گفت:

  کدوم هنر کدوم هنرمند شما هم دلتو خوشه

 • غضنفر گفت:

  به حمایت دلسوزانه نویسنده محترم شک دارم ، چون اقایان کمالوندیو مهندس جاوید هر دو اصولگرایند و همه هم اینو میدانند به قول خودم : اخ سی …… بیکار و سایه مفت.

 • همشهری شما گفت:

  بابی راست می گه همه اینها از بی پولی است من کاملا این خلیلیان را می شناسم

 • بابی گفت:

  احتمالا این سجاد خان رفته شهرداری پول …….. را ندادندحالا اومده این مطلب را نوشته

 • مجيد روشنگر گفت:

  جناب جاوید بسیار توانمند هستند چرا کسی که بفکر آبادانی شهر پایتخت طبیعت اکثر افراد کوته نظر در نیل رسیدن به مقاصد شوم و تخریب هستند

 • هنر ی گفت:

  وقتی شورای شهر نا کارامد باشد و با معامله مدیر انتخاب کند نتیجش این فاجعه خواهد شد .

 • مصطفی گفت:

  ما با کم بود سالن های نمایش مواجه هستیم در عجبم که چرا مسولین به جای اضافه کردن سرانه سالن های نمایش برای خود نمایی و از سر نادانی وبی فکری پروژه ی به این بزرگی وکم نظیری در کشور را به تعویق می اندازند

 • یکی گفت:

  .ممنونم سجاد کارت جای بسی سپاس داره امیدوارم بازم ازت بخونم .

 • امیر گفت:

  جاوید //////////////////////////////
  اصولت رو عوض کن

 • روشنفکر نما گفت:

  برادر ارزشی و گرانقدر و عزیز،بعد 30 سال یکی پیدا شد که بگه منم لرم،لرستان و کهگیلویه و بویراحمد فرقی نداشته باشه بزایش و راه 10ساله را 2 ساله برود
  یکی پیدا شد که مشکل سالن رو توی این استان حل بکنه
  حالا تو نذار
  هی تو نذار
  خدا خیرت بده

 • انصاف گفت:

  خوشحالم که هنرمند جوان و متعهدی تابو شکنی کرده و مطالبات هنرمندان را مستقیما پیگیری میکند.
  درود بر سجاد خلیلیان بزرگ که بی عدالتی در حق هنرمندان را بر نمی تابد.
  درود بر هنر پاک این خاک و درود بر تفکر حق جو و شجاع خلیلیان

 • آخ و بختم گفت:

  استاندار چرا هیچی نمیگه
  چرا بهشون نمی فهمونه

 • هنرمند گفت:

  برادر جاوید. محض هرکسی که می پرستی، تو که توی شهرداریت معاونت فرهنگ حذف شده است درحالی که در تمام جهان، کارهای فرهنگی شهر با شهرداری ست چرا چسبیده ای به اداره ارشاد؟
  شما که نمی توانید یک ساختمان کوچک به هنرمندان اختصاص بدهید و بعد از مهندس بهرامی فاتحه فرهنگ را خوانده اید چطور تنها مرکزی را که می تواند با هزینه مرکز پناه هنرمندان این شهر و استان باشد جولانگاه بی تدبیری خود کرده اید؟
  توی این شهر معیار انتخاب شهردار چیست؟ این شورای شهر کدام مشکل را حل خواهد کرد؟ تا زمانی که توی شورا بودتن مساوی ست با ……….. شدن ضلیت ما بهتر از این نخواهد شد!
  برادر عزیز، دست از سر فرهنگ این شهر بردار. ما را به خیر تو امید نیست شر مرسان.

 • h. si گفت:

  از ترکیب ……… شورای شهر معلوم بود که همچین شهرداری انتخاب میشه!

 • ناشناس گفت:

  عزیز نویسنده! آقای جاوید تازه شهردار شدن. معلومه این مطالب از روی غرض و برای تخریب وی هست

 • لار گفت:

  بابا یکم از شهرار گچساران یا بگیری

 • شیرخان چیتاب پور گفت:

  ………………. انتظار زیادی ازش نداشته باشین

 • هنر گفت:

  حوزه هنری تعطیله ، ارشادم نیلن کارشه کنه
  وای به روزگار هنر ، وای به روزگار کتاب ، وای به روزگار اندیشه

 • روشنفکرنما گفت:

  حوزه هنری خوبه که سی خش و خویه

 • داوری گفت:

  از شما هر شب زکار خویش پوزش خواستم

  از خدا هم روز محشر عذر خواهی می کنم

  بگذرید از من اگر بد عذر خواهی کرده ام

  دفعه های بعد بهتر عذر خواهی می کنم

 • سرباز گفت:

  این دوستان هیچ وقت کمالوند رو از خودشون ندونستن و راحتش نذاشتن،حتی از آخرین سنگرشونم ول کن نیستن

 • اصلاحات گفت:

  فرمانداری رو خودشون ول میکنن میرن،پروژه ها رو خودشون تعطیل کنن،مدیراشونم دنبال پست جدید میگردن،استانداریم خوابه

 • فرهنگی گفت:

  این گونه موارد بایستی توسظ مدیران مربوطه پیگیری و حل و فصل شود و لزومی ندارد رسانه ای شود ، به نظرم این رویه نشان دهنده ی توان و ظرفیت این دو مدیر نیست ،

  • فرهنگی ۲ گفت:

   عزیزم شما یکبار دیگه متن رو بخونین،این متن میگه مشکل رو مدیر درست کرده

پربازديد