تاریخ درج خبر : 1392/02/03
کد خبر : ۱۵۴۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -

استاندار: مسئولان از گران‌فروشی سودجویان بازاری جلوگیری کنند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وضعیت نامناسب بازار گفت: مسئولان از گران‌فروشی سودجویان بازاری جلوگیری کنند.

سید حسین صابری عصر دوشنبه در ستاد تنظیم بازار استان کهگیلویه و بویراحمد با تقدیر از مجموعه زحمات دست‌اندرکاران بازار برای کنترل قیمت‌ها و توزیع اقلام مورد نیاز مردم اظهار داشت: کنترل بازار اکنون وضعیت حساس‌تر و مهم‌تری پیدا کرده و همچنان شاهد متفاوت بودن قیمت اجناس مشابه از این مغازه به آن مغازه هستیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مسئولان باید جلوی سودجویی برخی گران‌فروشان و بازاریان را بگیرند، افزود: گاهاً اجناس درجه دو را به نام و قیمت درجه یک می‌فروشند که این‌کارها هیچ سنخیتی با اخلاق اسلامی و بازار اسلامی ندارد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به ضرورت برنامه‌ریزی از سوی مسئولان امور صنفی و صنعت و معدن عنوان کرد: بسیاری از کارها پیش پا افتاده هستند و می‌شود به راحتی آن‌ها را انجام داد.

صابری ادامه داد: مسئولان امور صنفی لازم است در ماه‌های وفور برخی کالاها و نعمات، نسبت به ذخیره‌سازی و انبار آن‌ها اقدام کند که در فصل کمبود به موقع و با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار دهد نه اینکه در 15 اسفند با بگیر و ببند و کمبودها و گرانی‌ها مواجه باشیم و تازه به تکاپو بیفتیم که چه کنیم و چه نکنیم.

وی تأکید کرد: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که عطش‌های واهی برای خرید برخی کالاها که موجب التهاب در بازار می‌شود را کاهش دهیم، زیرا این عطش‌های کاذب و این جوسازی‌ها است که مدیریت بازار را مشکل می‌کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد متذکر شد: امور صنفی به گونه‌ای عمل کند که شاهد بازار آرامی در این استان باشیم و همچنین بازرسی‌ها و کنترل‌های غیر اصولی گاهاً خود موجب ایجاد التهاب و القای وضعیت بحرانی در بازار می‌شوند که باید به این مسائل دقت شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وضعیت نامناسب بازار اذعان داشت: مسئولان از گران‌فروشی سودجویان بازاری جلوگیری کنند.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد