تاریخ درج خبر : 1392/09/23
کد خبر : ۱۵۵۳۶۵
+ تغییر اندازه نوشته -

دستاورهای عظیم “بزرگواری” از سفر آفریقا برای مردم استان!

سایت استان: سید علی محمد بزرگواری چند روز پیش به کشور نیجریه سفر کرد و یکی!! از رسانه ها از سفر قریب الوقوع وی به نیجریه یاد کرد و در کمال بی تفاوتی اشاره کرد که وزیر جهاد کشاورزی و معاون وی بزرگواری را همراهی خواهند کرد.

البته این سفر قریب الوقوع برای وزیر جهادکشاورزی از قبل برنامه ریزی شده بود و برای هیئت همراه (نمایندگان) که بعید نیست بصورت قرعه کشی انتخاب شده باشند “ قریب الوقوع “ محسوب می شود.

80915450-5229357

در همین زمینه این رسانه دستاوردهای حاج آقا را هم تشریح کرد که بنظرمان رسید برخی از دستاوردهای این سفر که اینقدر برای مردم حوزه انتخابیه وی مهم جلوه داده شد بود به درستی تشریح نشد که لازم دیدیم نیم نگاهی به آنها داشته باشیم.

۱ – در این سفر حاج آقا بزرگواری از وزرای جهاد کشاورزی گروه دی ۸ خواست تا بهترین بذر هندوانه خود را برای کشت آزمایشی در زمین پتروشیمی دهدشت در اختیار ایشان قرار دهند که بعید نیست بزودی شاهد باشیم دیگر پروژه های عمرانی شهرستان های حوزه انتخابیه حاج آقا بزرگواری به زیر کشت انواع هندوانه از جمله “آرژانتینی”،”نیجریه ای” و “بوسنیایی” درآید.

۲ – در خلال این نشست ها مقرر شد تا انواع چوب های مرغوب از کشورهای حاضر در این نشست به استان وارد شود و از این چوب ها صنایع دستی تولید مناطق لرنشین از جمله “چماق لری” متناسب با طبع و ذائقه کشورهای خارجی برای آنان تولید شود و بازار کار و اشتغال رونق یابد که باعث افزایش صادرات صنایع چوبی خواهد شد و جامعه جهانی نیز خود را ملزم به “نگاه ویژه به منطقه محروم” حاج آقا خواهد دانست، در غیر اینصورت با تولیدات محلی آنان برخورد خواهد شد.

۳ – اما کم لطفی است که رهاوردهای این سفر را به مسائل اقتصادی محدود کنیم چرا که دستاوردهای سیاسی هم داشت. از آنجا که ورود بزرگواری به آفریقا با بدشانسی مصادف شد با مرگ مرحوم “ماندلا” شنیده های ما حاکیست که حاج آقا به نیابت از مجمع نمایندگان استان در مراسم فاتحه خوانی و تشییع جنازه وی شرکت کرد و اجازه نداد این مراسم نیز از وجود نمایندگان استان بی بهره باشد.

امیدواریم این سفرها همچنان ادامه باشد و شاهد تاثیرات شگرف آنان در مسائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و غیرفرهنگی استان باشیم.

منبع:بویرنیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • نگران گفت:

  امیدوارم خدا به هممون تاپایان این دوسال حاج اقا صبرجزیل عنایت فرماید…..

 • سال افزون از رامهرمز گفت:

  بابا این سید کرواتی چماق لری به دست که دله دزدها را پیدا کرده و با شعار مرگ بر موسوی و کروبی و خاتمی اش ، در صحن علنی پارلمان ، که خویش را به جهانیان شناساند ، کم سرمایه ای نیست که شما آن را اینگونه به باد انتقاد می گیرید و ایشون را راه یافته به پارلمان می دانید نه نماینده مردم . واقعا بی انصافی است که قدر این پیرمرد پرتلاش و سخت کوش را نمی دانید .

 • حیدر پور گفت:

  ای کاش به جای رفتن به افریقا به روستا های دور افتاده دهدشت سفر می کرد

 • حیدر پور گفت:

  خیلی خندیدیم دستت درد نکند

 • علی رضایی گفت:

  متن ارائه شده مناسب نبود ولی رفتن ایشان به آفریقا به جز نفع برای ایشون دردی از از فقر و محرومیت استان دوا نمی کند

 • سید گفت:

  ویرایش نظرم:
  من به شدت با نمایندگی بزرگواری مخالفم و حیف شد که نماینده شد ولی این رسمش نیست که مابه دیگران توهین کنیم… متاسفانه مافقط اسم مسلمان را یدک میکشیم وگرنه از رسم مسلمانی هیچ اطلاعی نداریم — اگه مسلمان واقعی بودیم هیچ وقت به مسی بازیکن با اخلاق وبزرگ دنیا توهین نمیکردیم… آه چقد دلم درد گرفت وقتی توهین به مسی راشنیدم— چقد بداست که اینقد از اسلام فاصله گرفتیم…. دوستان به خودمون بیائیم. خدایا معذرت معذرت معذرت

 • قاصدک گفت:

  سید عزیز لطفا توهین نکنید .انهایی که شش است از بزرگواری استفاده میکنند یک جواب منطقی ومعقول درقالب طنز بنویسند وجواب بدهند .کجایند جنابان خردمندها- موسویها – عدالتمندها-حق نگه دار ها-کاظمی ها -کشاورزها و…….. چرا جواب نمیدهند چرا سر دربرف فروبرده اند وچرا این نماینده به اصطلاح اکثریت مردم دهدشت خاصه سرفاریاب را تک تنها گداشتند واین شرط مردی ودوستی نیست نکند جای خود را درجناح حاکم فعلی جسته اند واین سکوتشان معناداراست. این را بدانید که دولت تدبیر وامید به هیچ کسی ازجناح مقابل رحم نخواهد کرد

 • سید گفت:

  خاک برسر مدیر سایت

 • ناشناس گفت:

  جالب بود
  سوتی های بزرگواری درقالب طنز
  درود بر سایت استان

 • افسوس گفت:

  طنزنویس این استان در کشور رتبه اول کسب کرده در یک جشنواره خوب و با کیفیت، شما استفاده نمی کنید انوقت از این متن های سست و کم ارزش منتشر می کنید؟
  کمی به مقوله طنز در سایت تان بیشتر اهمیت بدهید.

 • پیوند گفت:

  خیلی شور می کنیم قضایا را. به جای این حرفها دانشجویان و بزرگان سیاسی و عاشقان خدمت مردم را نسبت به وظایفشان آگاه کنند که اینگونه افراد جا برای عرض اندام نداشته باشند

 • سید گفت:

  نوشته سخیف و بی سر و ته ای بود. به شخص کار نداریم ولی این نوشته آبروی ظنز را برده و اسم وزین سایت استان را نیز لکه دار کرده . نقد نمایندگان و یا مدیران در قالب طنز مشکلی ندارد. ولی این نوشته بیشتر برای درون تاکسی خوبه.

 • میترا گفت:

  عالی بی نظیر فوق العاده

  بابا دست بردارید از شخص پرستی، این استان و مخصوصا شهرستان پر از نخبه های سیاسی و علمی است، تو را به خدا دیگه بسه، به فکر خودتون باشید.
  بزرگواری را فقط با جستجو کردن خانواده اش در ادرات استان و شهرستان بشناسید. ببینید طی این 8 سال شما ذی نفع بودید یا خانواده بزرگواری. واقع بین باشید……

 • علی از دهدشت گفت:

  نمک دون

 • رضا گفت:

  درجواب سعیدی میگم کجاش توهین به مردم حوزه انتخابیه است با این حرفت می خواهی مردم راتحریک کنی درصورتیکه عملکرد این آقا نه تنها برای مردم حوزه انتخابیه بلکه برای کل دنیا مشخص شده دیگه مردم گول چنین دلسوزیهایی رانمی خورند حاج آقا امتحانشا حسابی پس داده ………………..

 • بی غرض گفت:

  بزرگواری از نجابت و صداقت کسانی که سالها در انتخابات متعدد ویرا یاری کردند نهایت سو استفاده را کرده و موقعیت ها را به کسانی سپرده که یا فامیلند با وی ویا از سادگی او بهره برده دارند و از این شرایط بوجود امده بسوی منافع شخصی خود چهار نعل میتازند و او را به باد تمسخر می گیرند نمونه هایش در مدیریت های استان و شهرستانها که الان مدیر ورییسند کم نیستند؟؟؟؟

 • برات گفت:

  اکر من حوزه انتخابی ایمانه اصلا تؤهینی نیست خرزو

 • سعیدی گفت:

  طنز شما نه قالب طنز داشت و نه قالب تحلیل.توهین بزرگی بود به مردم حوزه انتخابیه ایشان.
  هر چقدر ضعیف هم باشن دعوای درون خانه است. شما چکاره اید؟

 • همشهری گفت:

  این مطلب طنز بود؟

پربازديد