تاریخ درج خبر : 1392/02/03
کد خبر : ۱۵۵۶۶
+ تغییر اندازه نوشته -

با برگزاری مناظره، فضای دانشگاه یاسوج انتخاباتی خواهد شد

 سایت استان: معاون فرهنگی دانشگاه یاسوج گفت: این دانشگاه تابلوی هیچ کاندیدایی را در انتخابات ریاست‌ جمهوری بالا نمی‌برد.

حجت‌الاسلام امرالله اندرزیان در جمع خبرنگاران با اشاره به نقش مهم دانشگاه‌ها در ایجاد شور و نشاط سیاسی و مشارکت همگانی در انتخابات اظهار کرد: از آنجا که دانشگاه‌ها نمی‌توانند به طور علنی از هیچ کاندیدایی حمایت کنند برنامه‌های سیاسی مرتبط با انتخابات از طریق تشکل‌های دانشجویی صورت می‌گیرد.

معاون فرهنگی دانشگاه یاسوج با بیان اینکه این دانشگاه تابلوی هیچ کاندیدایی را بالا نمی‌برد، افزود: البته این به معنای انفعال و انزوای دانشگاه در انتخابات نیست و تشکل‌های دانشجویی این دانشگاه با برگزاری مناظره‌ها، مباحثه‌ها و دعوت از نامزدها و نمایندگان آن‌ها فضای دانشگاه را انتخاباتی خواهند کرد.

وی گفت: برای ورود نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری به دانشگاه یاسوج محدودیتی به جز اعتقاد به اصل نظام و اسلام، جداکردن راه خود از دشمنان و محکوم کردن فتنه سال 88 وجود ندارد و کاندیداهای سرشناسی که مشکل خاصی ندارند می‌توانند به دعوت تشکل‌های دانشجویی به دانشگاه یاسوج بیایند و مواضع خود را تبیین کنند.

اندرزیان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه یاسوج را بسیج دانشجویی و انجمن اسلامی دانشجویان مستقل نامید و ابراز داشت: هر فعالیت سیاسی و دعوت از شخصیت‌ها، نامزدها و نمایندگان آن‌ها باید از قالب این دو تشکل باشد و سایر حرکت‌ها و اقدامات خلاف قانون و ممنوع است.

معاون فرهنگی دانشگاه یاسوج، تشکل بسیج و انجمن اسلامی مستقل را دو تشکل شناسنامه‌دار این دانشگاه عنوان کرد و ادامه داد: این دو تشکل عضو شورای فرهنگی دانشگاه هستند و برنامه‌های انتخاباتی از طریق این دو تشکل انجام می‌شود.

وی در پاسخ به این سؤال که تعطیلی زودهنگام دانشگاه‌ها و درگیری دانشجویان با امتحانات در ایام تبلیغات انتخابات عملا” آن‌ها را از امکان مشارکت سیاسی منع می‌کند، گفت:‌ تقویم آموزشی دانشگاه یاسوج از قبل و بدون توجه به انتخابات مصوب شد و تغییر خاصی به خاطر انتخابات نداشته است.

این استاد معارف در دانشگاه یاسوج، از برگزاری مناظره‌های سیاسی، میزگردها، دعوت از شخصیت‌ها و سخنرانان برای تبیین مواضع و دیدگاه‌های نامزدهای انتخابات، جریان‌شناسی و مصاحبه‌ها و گفت‌وگوهای رسانه‌ای خبر داد و تأکید کرد: اگر چه در ایام انتخابات و تبلیغات دانشجویان درگیر درس و امتحانات هستند ولی دانشگاه نقش خود را در انتخابات ایفا می‌کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد