تاریخ درج خبر : 1392/02/03
کد خبر : ۱۵۵۷۱
+ تغییر اندازه نوشته -

سرمایه گذاری سازمان اقتصادی کوثر در استان

سایت استان: تیم کشاورزی سازمان اقتصادی کوثر برای بررسی امکان و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در استان کهگیلویه و بویراحمد وارد این استان شدند.

کارشناسان و مدیران حوزه کشاورزی سازمان اقتصادی کوثر به دعوت استاندار کهگیلویه و بویراحمد در یک سفر چهار روزه به این استان آمدند تا در مورد سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف کشاورزی رایزنی و تصمیم‌گیری کنند.

20

سید حسین صابری در دیداری با این تیم اقتصادی و بعد از شنیدن توانایی‌ها و میزان آمادگی سازمان اقتصادی کوثر برای سرمایه‌گذاری در استان، چند پیشنهاد عملیاتی به این تیم ارائه داد و خطاب به مدیران این سازمان گفت: همه پیشنهادهایی که برای سرمایه‌گذاری ارائه می‌کنم را چه به لحاظ بازدهی و چه به لحاظ عملیاتی ‌شدن، رفع نواقص و موانع تضمین می‌کنم و فقط کافی است سازمان اقتصادی کوثر مشخص کند که در چه بخش‌هایی و مناطقی قصد سرمایه‌گذاری دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد فعال کردن کارخانه تعطیل شده خوراک دام و طیور را نخستین پیشنهاد خود به تیم کشاورزی سازمان اقتصادی کوثر اعلام کرد و ادامه داد: این کارخانه نیاز مبرم استان بوده که اگر نباشد چرخه تولید مرغ و تخم‌مرغ نیز ناقص خواهد بود و مرغدار مجبور است خوراک واحد خود را با قیمت‌های گزاف‌تر از سایر استان‌ها تأمین کند.

صابری احداث سردخانه در نزدیکی مزارع سیب یاسوج، کاکان و دنا را به عنوان پیشنهاد دوم خود به این تیم اقتصادی ارائه کرد و ادامه داد: بهترین سیب و پرتقال کشور در این استان تولید می‌شود که به علت نبود سردخانه با قیمت‌های بسیار اندک از کشاورز خریداری و با قیمت‌های بسیار گران به خود آن‌ها فروخته می‌شود لذا احداث یک سردخانه می‌تواند بسیار اقتصادی و مؤثر باشد.

وی احداث چند واحد مرغ مادر، کشت و ترویج گیاهان دارویی و در مقیاس کوچک‌تر نیز پرورش ماهی را پیشنهادهای بعدی خود اعلام کرد.

صابری تأکید کرد: سازمان اقتصادی کوثر در هر جایی که برای طرح‌های خود نیاز به زمین داشته باشد کمتر از یک هفته زمین منابع ملی به آن واگذار می‌شود و بلافاصله امور آب و برق نیز بدون فوت وقت خدمات لازم را ارائه می‌دهند تا این طرح‌های اقتصادی و اشتغال‌زا هرچه سریع‌تر به نتیجه برسند.

مقام ارشد اجرایی در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در کار مردم نباید صبر کرد، تصریح کرد: شاید فامیلی من به اشتباه صابری است زیرا من تا به انجام کاری مطمئن نشوم حرفی نمی‌زنم ولی وقتی زدم بدون فوت وقت و اهمال آن را تا نتیجه نهایی پیگیری می‌کنم.

گفتنی است؛ در این دیدار با جمع شدن همه مدیران، همزمان با پیشنهادهای استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصمیمات عملیاتی و اجرایی برای سرعت بخشیدن به سرمایه‌گذاری این سازمان اقتصادی اتخاذ شد و امید است حاصل سفر این تیم اقتصادی دستاوردهای خوبی برای مردم استان داشته باشد.

علی صفرزاده نماینده سازمان اقتصادی کوثر نیز در این دیدار با قدردانی از پیگیری‌ها و دعوت استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای سفر به این استان گفت: در این سفر چهار روزه پیشنهادهای استاندار بررسی می‌شود و در صورت توافقات نهایی این سازمان آماده سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    کوثریک سازمان برای افرادخاصی میباشد تاخودوخانواده خود رابه پولهای میلیاردی برسانند

پربازديد