تاریخ درج خبر : 1392/09/22
کد خبر : ۱۵۶۲۰۹
+ تغییر اندازه نوشته -

آرمانهای اصلاح طلبی، به امید چهار سال دیگر!

سایت استان: بهاره حسینی
اول به راست نگاه کردم، آنهم به احترام یدک کشیدن کلمه تقدس، برآرمانهایش. دوم به چپ، و به جستجوی اهداف مقدس جستجوگرایانه من، در پیشینه اش. سپس پشت سر خودم و نهایتا افق تیره یا روشن پیش رویم را.
در هیبت و هیمنه یک زن نشانه های بسیار، شاخصه های خوب و بد، نیک و کرخت، پند و انگ، هموار و تلاطم، دور و نزدیک، دیر و تیز، تیغ و نرم و نهایتا آرامشی از جنس او و گیج و منگولی از طوفان، مثل من دیدم و رسیدم به یک کلمه خود ساخته، برای کم کردن فاصله های هر دو، کلمه ای برای گذر، کلمه ای برای قبولاندن بایدها، کلمه ای برای ابقاء، کلمه اعتدال.
اعتدال؛ کلیدواژه ای شد برای فرار موشک وارِ واژه اصلاحات و فتنه، برای به آرامش رساندن و برای به آرامش رسیدن.
اعتدال؛ پیوندی شد برای نفی دگرگونی و برای اثبات اصلاحات، برای به آرامش رساندن جامعه ای که یک شعار را راهرو بودند و آنهم اصلاحات.
اصلاحات! نه فتنه! نه کشک! نه خس و نه خاشاک! نه افراد سودجو! فرصت طلب، نه! اصلاحات و فقط اصلاحات.
اصلاحات مسیری بود برای ابراز ایده و آرمان، برای به رای گذاشتن، برای به کرسی رساندن، برای اجراء و برای با مردم بودن و برای به مردم گفتن و برای عدالت. اصلاحاتِ تدریجیِ اعتدال، تدبیر و عقلانیت.
از یک سو، مصلحین آرماندارِ در کنجِ خانه و از طرف دیگر، کرسی نشینان کیاستمدار، باعث و بانی این قلم زدن شدند، شاید از این ره، به همان نشانه ها و شاخصه های اشاره شده برسیم و شاید نزدیک شویم به توسعه و پیشرفت.
( روزی و روزگاری بود درده پائین، بزرگ و کوچک و درهم و قاطی و پاتی، کرسی نشینانی به نام اصولگرا! همه هم سیاه سیاهای خودمون، نه غریبه ای و نه قلاپیسه ه ای دگراندیش و تجددطلب، درمی نوردیدند و پروار می ساختند. از قضا و ید حادثه و قدر، طوفانی در دل مردمانش نشخوار نشخوار زمزمه جدایی سرداد و کرسی جدیدی طراحی کردند که به رای، طیف کرسی نشینان مشخص شد و اصلاح طلبانی با فاصله کلامیِ مرموز، یعنی اعتدال، نام گرفتند. اما به ناگه، به وقت تقسیم صندلی ها، همه با هم برادر و خواهر شدیم و اصول و اصل و اصلاح معنایش فراموش شد و کدخداهای وکیل المدافع، به میانجیگری پرداختند و صندلی به اقوام و اکناف و شهر و دیار به قسمت تقسیم کردند و آش همان آش شد و نخود و لپه همان مپز، که در لوای همین کیاست باز هم همان سیاه سیاهای خومون! )
بالاخره به این سیاست برسیم و سیاست دوستان در استان ببینیم که به وقت دول اصولگرا، باید اصولگرا باشیم و مطلق اصولگرا و به وقت اصلاح طلبان نیز همان اصولگراها در “لوای” شعار گرمسیری و سردسیری، کرسی ها را دوستانه صاحب شوند و آرمانهای اصلاح طلبی و اصلاح طلبان آرمانگرا، بر صداقت و ساده انگاشتن انسانیت، در کنج خانه، باز هم به امید چهار سال دیگر!
مراقبه ها، مرافب، که باید مراقب همدیگر باشیم! تاریخ همیشهءِ همیشه همین بوده و بس، چه مبحث مابعدالطبیعه را به جود و وجود و موجود تکمیل کنیم و چه کشمش متافیزیک را تا رسیدن به معده، به اصل موجبیت، تحلیل و تفسیر و تجلیل کنیم! انسان فوق کرامات است یا کرام الکاتبین، باشد که ما هم کریمت باشیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • سیدابراهیم شفقت پور گفت:

  اصلاحیه سلام
  خانم یا آقای فاطمه: شما که جرات نوشتن نام خودتان را ندارید لطفا سکوت اختیار کنید شمارا ارجاع می دهم به خاطرات آقای ابطحی مسول دفتر رئیس اطلاحات و سعید حجاریان وعطریانفروخلاصه جنایت کاران فتنه گرسال ۱۳۸۸ فکر کنید اگر می توانیدوتعصب بی جا ندارید .هرکس ازبیت المال دزدی کرد بگیریدش وازاو مطالبه کنید درروزی نامه هایتان افشاگری کنید .خانم یا آقای فاطمه جنایات اتفق افتاده در فتنه 88 حق ناس نیست اموال بیت المالی که آتش زدند وخونهای فرزندان بیجی که برزمین ریخته شدوقت مسولین نظامکه باید در خدمت رسانی به مردم صرف می شد وصرف جمع کردن هواشی اقدامات فتنه گران گردید چه می گویید متاسفانه نرود میخ آهین در سنگ کسانی که چشم امیدشان نه به خداوند ووعده های اوبلکه به وعده دشمنان خداست قابلا اعتمادند یا شایسته احترام وای برآنهایی که امنیت این مردم را به خطر انداختند….وشرم برآنهایی که فکر تغییر نظام را داشتند از خون شهداورزمندگان وشکنجه شده های دوران مبارزه با طاغوت شرم نکردند وبا گستاخی همکاری با سرویس های جاسوسی دشمنان ملت نمودند واقدام بی شرمانه آنها در گرفتن پول از شاه عربستان ودیگر دشمنان ملت جهت براندازی نظام اسلامی .……خانم یا آقای فاطمه کمی عاقل باشیداصلاحات سوخت چیزی که الان هست مرده ای که به خاطر بوی متعفنش غرق در گلابش می کنند ولی افسوس که زنده نمی شود
  پاسخ دادن

 • سیدابراهیم شفقت پور گفت:

  سلام

  خانم یا آقای فاطمه شما که جرات نوشتن نام خودتان را ندارید لطفا سکوت اختیار کنید شمارا ارجاع می دهم به خاطرات آقای ابطحی مسول دفتر رئیس اطلاحات و سعید حجاریان وعطریانفروخلاصه جنایت کاران فتنه گرسال 1388 فکر کنید اگر می توانید .هرکس ازبیت المال دزدی کرد بگیریدش وازام مطالبه کنید ولی شرم برآنهایی که فکر تغییر نظام را داشتند همکاری با سرویس های جاسوسی گرفتن پول از شاه عربستان و……خانم یا آقای فاطمه کمی عاقل باشیداصلاحات سوخت چیزی که الان هست مرده ای که به خاطر بوی متعفنش عرق در گلابش می کنند ولی افسوس که زنده نمی شود

 • فاطمه گفت:

  در جواب شفقت:
  اصلاح طلبان اگر کشف حجاب کردن به خودشون و خدای خودشون باید پاسخگو باشند شما که بیت المال را بیت الحال خودتون کردید و میلیاردها پول مردم را بالا کشیدید و یه آب هم روش چه؟
  در روایات اسلامی گفته شده حق الله بخشیده میشه اما حق الناس باید حتماً ادا بشه و قابل بخشش نیست…
  3000 میلیارد
  400 میارد بیمه
  16 میلیارد دانشگاه ایرانیان احمدی نژاد
  غارت تامین اجتماعی و بذل و بخشش های بی حساب و کتاب مرتضوی به معاون رئیس جمهور آقای رحیمی و وزیرانش آقای عباسی و شیخ الاسلام که اسنادش را همین مجلس اصولگرا منتشر کرد.
  و
  و
  و
  توهین هایی که زمان احمدی نژاد به ولایت فقیه و پیامبر شد در هیچ دوره ای نشد. ارجاع میدم به قهر ده روزه احمدی نژاد و ایستادن درمقابل رهبر و همچنین سوالات ضمن خدمت فرهنگیان در زمان وزارت فرشیدی در آموزش و پرورش…

 • سیدابراهیم شفقت پور گفت:

  باسلام وعرض ادب

  متاسفانه هشت سال با حرفهای گروهی با نام اصلاح طلبان به همه ارزشهای اسلامی توهین شد حتی گفته شدمی شود به جنگ خدارفت به افرادی که ازارزشهای اسلامی بویی نبرده بودند میدان داده شد عرصه فرهنگ را به ابتذال کشاندند ……وامروز می دانیم مدعیان اصلاحات اکثرا به کجا رفته اند کشف حجاب ودشنام گفتن به نظام ومردم ولایی ایران زمین کمترین کاریست که درآنسویی مرزها انجام می دهندامروزنیاز به تفکرسوخته اصلاحات نداریم البته اصل این موصوع که اصلاح گری واصلاح نمودن گژی های در رفتاردولت وملت قابل قبول است .این قول حقی است که ازآن اراده باطل می شود بنابراین باید مراقب گوینده باشیم .

 • همکلاسی از یاسوج گفت:

  خواهر جان سعی کن خودت بنویسی نه بهت دیکته بشه

 • بهمئی گفت:

  درود،بسیارعالی بود،دوست دارم بیشتر با این نویسندگان آشناشوم.خواهر خوبم لطفا مراقب گفته ها ونوشته هایت باش.دولت روحانی از هیچ اصلاح طلبی حمایت نمیکند…….

 • سعید گفت:

  اصلاح کردن ادارات و مراکز دولتی باشد عالیه

 • یه قدیمی گفت:

  قلم هر چه رساتر مخاطب سخن بیشتر. لفاظی بود همین و بس

 • سروش گفت:

  خانم حسینی اینا رو هم میشه بسیار ساده تر و زیباتر نوشت.زیاد با کلمات بازی نکن.(به قولی با کلمات ور نرو).اندیشه ات مانا

 • عباس گفت:

  زنده باد اصلاحات

پربازديد