تاریخ درج خبر : 1392/02/06
کد خبر : ۱۵۷۳۶
+ تغییر اندازه نوشته -

خواستار بازگشت به سرزمین آبا و اجدادی مان هستیم/عکس

سایت استان: جمعی ازافراد طایفه اولاد میرزاعلی با تجمع  مقابل  استانداری کهگیلویه و بویراحمد، خواستار بازگشت به سرزمین های آبا و اجدادی خود شدند.
به گزارش خبرنگار سایت استان، نماینده این افراد که بالغ بر 200 نفر بودند به سایت استان گفت: در سال 1366 و بعد از درگیری بین دو طایفه، به دستور شورای تامین وقت استان، و علیرغم میل باطنی مجبور به ترک محل زندگی مان یعنی منطقه زنگوای سفلی و جوش سفلی شدیم.
106
آقای نامدارپور ادامه داد: بالغ بر 500 خانوار با داشتن 180 سند رسمی فک رهن شده، 25 سال است که از این منطقه رانده شده اند و در تمام این سالها تنها خواسته مان بازگشت به این منطقه بوده است که متاسفانه تا کنون مسئولین مربوطه برای این مهم کاری انجام نداده اند.
وی اضافه کرد: این طایفه با تقدیم 10 لاله سرخ و 6 نفر آزاده و بیش از 150 رزمنده و جانباز دین خود به جمهوری اسلامی را ادا کرده است و شایسته نیست مسئولین این گونه نسبت به ما بی توجه باشند.
آقای میرزایی یکی دیگر از افراد تجمع کننده به خبرنگار سایت استان گفت: 25 سال است که پیگیر حق مان هستیم ولی نتیجه ای در بر نداشته است و واقعاً مستاصل شدیم و تصمیم به تجمع در مقابل استانداری گرفتیم تا بسا به خواسته برحقمان توجه شود.
وی ادامه داد: ما پیرو ولایت هستیم و در خدمت انقلاب اسلامی و تنها خواسته مان از استاندار کهگیلویه و بویراحمد و دیگر مسئولین مربوطه بازگرداندن زمینهای آبا واجدادی مان است.

گزارش تصویری از این تجمع:

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  امسال نشد سال دیگه انشالا به خاک پدری برمیگردید -بازهم خدایی هست –

  • ناشناس گفت:

   ما به سزمین پدری بازخواهیم گشت چون حق ماست ازته قلب امیدوارم

 • ahmad گفت:

  این چه بی عدالتیه که برسراین مردم دراوردین مسئولین پیشین.به نظرم خدایی هم باشد

پربازديد