تاریخ درج خبر : 1392/09/24
کد خبر : ۱۵۷۵۸۳
+ تغییر اندازه نوشته -

بازخوانی علل نقد انتخاباتی نماینده مجلس توسط فعال رسانه ای

سایت استان:  با توجه وجود به شایعاتی راجع به اینکه نماینده بویراحمد و دنا بخاطر نقد انتخاباتی آقای محمود مومن نسب مدیرمسئول نشریه ندای ایل با وی زاویه گرفته است، مصاحبه ای با آقای مومن نسب ترتیب داده شده است، که متن کامل مصاحبه از زبان وی جهت آگاهی مخاطبین تقدیم میشود.

306

آیا اینکه نقد شما در ایام قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری باعث شد تا نماینده شهرستانهای بویراحمد و دنا با شما فاصله بگیرد را تایید می کنید؟

به نظر میرسد تنی چند از اطرافیان بخاطر منافع شخصی چنین القاعاتی ارایه به نماینده ارایه کرده باشند، ولی فکر نمی کنم آقای حاج زارعی یا هر نماینده ای چنین روحیه ای داشته باشد. گرچه به شخصه با واسطه چنین خبری مبنی بر نگرانی نماینده از نقد اینجانب نسبت به روند رفتار و عملکرد وی در انتخابات ریاست جمهوری اخیر را شنیدم، ولی از صحت و سقم آن بی اطلاع هستم .

چرا دست به نقد نماینده زدید؟

همانگونه که اطلاع دارید اصحاب رسانه بواسطه رسالت فرهنگی تا حدودی در بتن مطالبات مردمی هستند و صدای مردم را از نزدیک می شنوند. فلذا چون همیشه به علت یکسری تندرویها و اقدامات یکجانبه، استان دستخوش عقب ماندگی تثبیت شده باقی مانده است، بنده در راستای تقویت نقاط قوت و و کاستن از نقاط ضعف موکلم طی یک مورد مذاکره حضوری با وی در یک برنامه خاص آنچه به ذهنم در خصوص انتخابات و و عکس العمل مردم صحیح به نظر می رسید تاکید شد و ایشان هم با تشکر از نظرات استقبال کردند. ولی در پی تغییراتی در ادامه راه ازجمله اتخاذ تصمیمات و صحبت های جدید از این نماینده پیرامون انتخابات ریاست جمهوری به علت عدم دسترسی حضوری به ایشان در مطلبی دوستانه به وی یاد آوری کردم و خواستار شدم در حالی که اکثریت مردم مسیر خاصی را پذیرفته اند، شما به عنوان نماینده افکار عمومی از همراهی با مردم و موکلین خویش غافل نشوید تا استان از نتیجه هماهنگی جان تازه ای بگیرد. اتفاقا نقد بنده باعث شد تا این نماینده در تعیین کابینه دولت یازدهم مواضع بهتر و فعال تری متناسب با نظر موکلینش بگبرد و یکسری اعتراضات و نقدها بر وی کاسته شود.

اصلا چه دلیلی برای این کار خود داشتید؟

همانطور که خدمت شما عرض شد در راستای تاکیدات حضوری به نماینده محترم و عدم دسترسی به وی در مراحل بعدی و از آنجایی که در پیشگاه اهل خرد آن کس محترم است که فکر حداکثری جامعه را محترم بشمارد، به سه دلیل این مطلب را زدم یکی به این دلیل که در پی شعار سال 92 گفتمان صریح تضعیف نشود. دوم اینکه تنورانتخابات گرم تر و پرشورتر شود سوم اینکه نماینده، اجماع حدکثری مردم کشور و موکلینش را مد نظر داشته و بیشتر از نظر و دیدگاه موکلینش حمایت کند تا استان بیش از این دچارعقب ماندگی و بی توجهی قرار نگیرد.

آیا شما احساس نمی کردید که اصولاگراها برنده انتخابات ریاست جمهوری یازدهم باشند؟

با توجه به جوایجاد شده راجع به عملکرد دولت دهم در بحث تورم، مسایل اقتصادی و سیاست خارجی، اطمینان یافتم دراین دوره اوضاع متفاوت شده و مطمئن شدم که حتی ائتلاف تمام کاندیداهای اصولاگرا روی یک نفرموجب رای آوریشان نخواهد شد.

به نظر شما آیا نماینده با این نقد تصورکرده که شما وی را زیر سوال برده اید؟

این سئول باید از نماینده محترم پرسیده شود ولی معنای صحبت بنده آن نیست که کار آمدی، شایستگی و هوشمندی یک نماینده را زیر سوال برده باشم و یا آن را رد کرده باشم. بلکه برعکس… و اگر در ذهن نماینده محترم چنین تصورات و تحلیل های باشد کاملا نادرست است!!! چرا که اساسا این تصور نهایت ضعف و شکست افراد سرخورده را نشان می‌دهد. بنده هرگز حاضر نیستم به تخریب مخالفم بپردازم و یا تمام حسنات وی را نفی کنم. اینکه بعضی روحیه های شکست خورده و ضعیف النفس ظرفیت نتیجه نگرفتن در مباحث و رقابت‌های سیاسی را ندارند و سریعا منتقدین دلسوز را مخرب سرزنش می کنند و از تذکر بجا یا نابجا، در تصور یک مسئول و یا نماینده مردم ذهنیت منفی، نفرت و واهمه درست می کنند، تقصیر کیست؟؟!!

در خصوص دخالت نمایندگان در انتصاب مدیران استان چه نظری دارید؟

با قبول حق مشورت دادن آنان و اینکه نمایندگان اختیار دارند که در صحن مجلس وزرا را بخاطر کم کاریها و مسئولیت های مرتبط استیضاح و مورد سئوال قرار بدهند، طبیعتا کار و مسئولیت اصلی نمایندگان نظارت و قانون گذاری است.

momnnasab

نظر شما در مورد برخی افراد که شخصا دنبال پست و مقام هستند چیست؟

به هیچ وجه قایل به پذیرش قشون کشی، رایزنی های غیر منطقی و نامتعارف برای دریافت مسئولیت نیستم و این نوع رفتار را نهایت شکست و ذلت میدانم. در مورد مسئولیت و اقبال خدمت باید تابع نظر و حکمت الهی باشیم، گرچه مدیریت محترم ارشد دولت یازدهم در استان هم وظیفه دارد طبق قانون و مشی روشن دولت یازدهم عمل کرده و مسیر دخالت ها، رایزنی های غیر منطقی و واسطه ای را بصورت قاطعانه مسدود کند تا افراد شایسته، توانمند، متعهد، بادانش و تجربه و همسو با دولت به فرآموشی سپرده نشوند.

آیا این وضعیت برای شما نگران کننده است؟

خیر؛ زیرا معتقدم هیچ فرد و نیروی انقلابی نباید احساس ضعف و ناامیدی کند چون یقین دارم خداوند متعال با امتحان خود می‌خواهد ما را به صورتی خود می‌پسندد به پیروزی‌های بیشتر برساند. ضمن اینکه سرنوشت ما در دست افراد و نماینده خلاصه نمی‌شود و یقینا نماینده فهیم، دانا و تکلیف گرا هرگز روش و هدف غیر اصولی از جمله نگرانی از عدم رای آوری را دنبال نمی کند.

نظر شما در خصوص نقد چیست؟

نقد سازنده، مسئولانه و به موقع یکی از ابزارهای هشدار دهنده برای تعالی و بهتر شدن وضع موجود است. زیرا از این رهگذر می‌توان نواقص فعالیت‌ها و رفتارها را کشف و اقدام به اصلاح عملکرد ها نمود.

آیا از نقد خود نادم و پشیمان نیستید؟

هرگز! نقد اینجانب حاکی از یک اعتقاد دلسوزانه و رویداد واقعی بود که با آرای حداکتری به تحقق پیوست از طرفی در این نقد به هیچ وجه قصد نمایان کردن کاستی ها و بدی ها از میان خوبی ها را نداشته ام. چرا که اغلب دیدند که نتیجه این نقد در دولت یازدهم عملا به نفع نماینده تمام شد، بطوری که شخص ایشان نقش مثبت و موفقیت آمیز برای این امر قائل شدند.

صادقانه بگویید از نماینده چه برداشتی دارید؟

قلبا و عملا معتقد به نماینده ای هستم که در نظر و عمل مطابق تمام اصول، شعار ها و وعده های خود مصمم حرکت کند و در این راه استوار بماند و نتیجه رفتار وی مایۀ فخر و مباهات از خصلت های مردانگی، جوانمردی، وفاداری و تفکر ناب انقلابی وی باشد و در قضاوت و نظرش نسبت به ارتقای نیروهای مناسب انسانی از خیال پردازی پرهیز نموده و حذفی فکر نکرده و هیچ کدام از ملاک های جغرافیایی را بر دیگری ترجیح ندهد و مهمتر اینکه برای رفع نگرانی رای آوری دور آینده مطالب بی اساس و اشتباه را در دوستی خود با موکلینش دخالت ندهد.

تصور نمی کنید بحث سردسیری – گرمسیری در مخالفت با شما تاثیرگذار باشد؟

فکر نمی کنم، اگر چنین تفکر مذموم و ناشایست صحیح باشد، دقیقا عکس شعارها و وعده ها است، در حالی که بنده اصالتا بویراحمدی و متولد هادی آباد دروهان(دمچنار) هستم و در طول مدتی که در گرمسیر حوزه کهگیلویه میان ایلات بزرگ بویراحمد – بهمئی – طیبی – چرامی و….. سکونت و یا اشتغال داشتم هیچگاه از ناحیه این مردم عزیز به سردسیری یا بویراحمدی سرزنش و یا متهم نشدم. تبعات دامن زدن به مسایل سردسیری و گرمسیری، سرزمینی و یا به عبارتی بومی و غیربومی در مقطع زمانی خاص به خودمان بر می گردد و به فرمایش آیت الله ملک حسینی در سفر اخیر به شهرستان گچساران این تفکر با عث می شود بچه های نخبه و فرهیخته استان در عرصه های دیگر آسیب جدی ببینند. گرچه یقینا آقای زارعی از آرای قابل توجه گرمسیرهای مقیم یاسوج غافل نیستند. امیدوارم روزی انتخابات استانی شود تا شاهد آشکار شدن تناقض رفتارهای چندگانه افردی باشیم که بحث جغرافیایی، سردسیری و گرمسیری را دامن می زنند.

انتظار شما از مسئولان دولت تدبیر و امید چیست؟

شاید بهترین جمله‌ای که بتوان در این باره بیان نمود، این است که به کسانی که در ایجاد چنین گفتمان و شرایطی نقش داشتند نظرخواهی و بها داده شود تا جامعه در نتیجه تحولات مثبت در مسیر رشد، توسعه و رضایت بخشی قرار گیرد.

گویا دوستان سیاسی شما شفاف و بی پرده از سایر دوستان خود حمایت نمی کنند؟

اصلا اینطور نیست، اطمینان دارم اصل دینداری، صداقت، مردانگی و اعتماد میان تک تک دوستان بنده دست نخورده و نمی خورد و هرگز نسبت به هم بی تفاوت نیستند. یقین داشته باشید اگر جای کاری پیشرفت نداشته دیگر نتوانسته اند.

سخن پایانی شما به مخاطبان؟

بند به دوستداران و دلسوزان واقعی نظام صادقانه می گویم؛ تمایل به کار و خدمت داریم، گاها راه و مسیرمان را می بندند. نیایش، دعا و ستایش داریم بعضا می گویند فریب است، اعتقاد داریم می گویند خرافات است. در صحنه ها حضور پیدا می کنیم، می گویند دروغ و تظاهر است. نقد می کنیم، تحریم می شویم. اندیشه داریم، نگرانی به عدم رای آوری بهانه میشود و…… بنابراین چاره نهایی این است که دعا کنیم تا خدا را گم نکنیم و در پیاده شدن از دنیای فانی عاقبت به خیر باشیم. آمین یا رب العالمین

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • محمد گفت:

  اقا جان حقیقت تلخه … من واسه اقای زارع به هر دری زدم که قبول بشه ولی اعلام میکنم اشتباه کردم ووفریب شعار ها یی را خوردم که هیچ وقت به عمل نرسید

 • عسکری گفت:

  من تعجب میکنم جناب مومن نسب اولا شما دهدشتی هستین و بهتر بود در مورد نماینده شهرتون و گافاش اظهار نظر می کردین و در ضمن حمایت جانانه زارع از اصلاحطلبانی که توسط نمایندگان تهذیذ به رای نیاوردن شده بود برا من یکی کافیه خوبه خودتون رو ی کم نقد کنید اونم منصفانه جناب مومن نسب چرا در مورد نماینده شهرتون و دیارتون و بحث چماقشون تا حالا ساکت بودین

 • کا محقلی گفت:

  یعنی چی؟ ایشون کی باشن؟

 • محمد گفت:

  حاج زارع نماینده دلسوز وخوبی است بیخودی برای خودتان نگرانی درست نکنید بعدا در برابر وجدانتان پشیمان خواهید شد

 • ناشناس گفت:

  زیرش بنویس گفتگو از خودش (محمد مومن نسب)

 • پاسخ گفت:

  خدا کنه نماینده ای نصیب ما کند که از یه نقد استقبال کند. مگر مردم بویراحمد نماینده دارند اگر حسات نورزیم خوب و فنی و روشن گفته ای مومن نسب

 • پاسخ گفت:

  خدا کنه نماینده ای نصیب ما کند که از یه نقد استقبال کند مگر مردم بویراحمد نماینده دارند اگر حسات نورزیم خوب و فنی و روشن گفته ای مومن نسب

 • باسلام
  لینکتون کردم
  موفق باشید

 • یک خبرنگار گفت:

  آقای مومن نسب حسابی برای خودت نوشابه باز کردی.به دنبال چه هسنی ای برادر؟ هدفت چیه از این کارها؟خیال می کنی خیلی آدم تاثیر گزاری هستی؟جمع کن بابا این …………..

 • مخاطب گفت:

  جمله زیبا “سرنوشت ما در دست افراد و نماینده خلاصه نمی‌شود و یقینا نماینده تکلیف گرا هرگز روش غیر اصولی از جمله نگرانی از عدم رای آوری را دنبال نمی کند”

  انشاالله نماینده که پذیرش وی در نتیجه جمع اصلاح طلبان بود باعث پشیمانی انها نشود

پربازديد