تاریخ درج خبر : 1392/09/24
کد خبر : ۱۵۷۸۸۹
+ تغییر اندازه نوشته -

صبر مردم از تغییر ندادن مدیران لبریز شده است

سایت استان: سید علی عباس محدث

« مِنِ نَونُم چِه کنم موندِمِ نَونُم چِه کِنم »

ابتدا از آقای ربیع الله فرهمند شاعر خوش فکر اصفهانی رخصت می گیرم و از چند بیت شان به مصلحت استان مان، سیلی بر صورت خود می زنم.
یکی از پارامترهایی که برای انتخاب مدیران ملاک است و این روزها همه ما متخصصانه پیرامونش تئوری می سازیم و می نویسیم و بعضاً به سمت هایی فلش می کشیم، تخصص و شایستگی است. همه به نیکی از افراد مرتبطی که برای دستگاه های اداری انتخاب می شوند، یاد می کنیم و برخی نیز با مقایسه هایی ناصواب و یا با صواب، تفاوتها و تشابهاتی را می نویسند. در این نسیم خنک اعتدال که باز همگان بیرق صلح و کدورت زدایی را به بهانه خدمت و مشی دیگر، بدوش می کشیم و به تنهایی خود را یار غار استاندار می نامیم و یا خُرُنق(زغال داغ) تنور عدالت علی(ع) را برای سوختن انگشتان برادرانمان که به بیت المال و غصب پست هایی تخصصی طمع دارند، بیشتر می کنیم، برای تخصص و شایستگی نظری دیگر داریم. روی سخنم با عقلای جریانات اصلاح طلب و اصولگرایی است که نقشی در انتخاب متخصصین و شایستگان دارند. و البته با پیشکسوتانی است که باری اجتماعی از قافله همیشه وامانده مردم را بر دوش گذاشته اند. شاید توقعات مردم زیادی بالا رفته و شاید هم در لفاظی ها و واژه های نسبتاً سیاسی این روزها آنقدر گرفتار شده اید که همه را متخصص و شایسته می بینید.
این ها یک روی سکه است که نمی دانید چکار کنید یا« نونیت چه کنیت». روی دیگرش مدیران جا مانده از فضای قبلی است. این بندگان خدا، ماه ها است که سر دو راهی مانده اند. برخی از این مدیران کارد تغییر را پای گلویشان می بینند که نه جانشان را می گیرند و از جانشان دست بر می دارند. برخی دیگر به قول یکی از سایتهای خبری (مورخ 12 آذر 1392) صادرات بهترین نمونه های «عسل و گردو» را به سمت پایتخت روانه کرده اند که شاید تمدیدی، تأخیری، تمجیدی، تقیه ای، اضافه بر بقیه ای، برای مدیریت خود بگیرند. برخی نیز برای مدیریت نیامده بودند که حالا خیلی دلواپس کی رفتن باشند. چون این آشفتگی و دیر به اجماع نظر رسیدن بر افراد متخصص و شایسته را اینگونه تمثیل می کنند که« تا همسایت کَلویَه، حال خوت سازه». یعنی هرچه اتفاق نظر عقلا به تأخیر بیافتد، بی عسل گردو هم تمدید گرفته اند. چه بخواهیم و چه نخواهیم حرف این سه گروه این است که« مِنِ نَونُم چِه کنم موندِمِ نَونُم چِه کِنم»
و اما مردم هم منتظر تحقق شاخص های اعتدال و دقت عمل شما هستند. آنها مماشات و مسامحه شما را به روزهای دیروز، تشبیه می کنند و تا حدودی قناعت می جویند و سپس تصمیم دیگری می گیرند. شما می دانید که « صبر» از صفات فاضلی است که خداوند دارد و ما انسانها همیشه طالب بوده ایم. البته همیشه هم نتوانسته ایم صبر را برتابیم. چون صبر داشتن یعنی کمتر اشتباه کردن به خاطر بیشتر فکر کردن، ولی آیا از بی صبری مان، صبرمان لبریز نشده است؟ این روزها نیز مردم واژه اعتدال را با موفقیت های سیاسی و ورزشی در ترازوی صبر گذاشته اند. شاید سنجش تخصص و شایستگی با عیار اعتدال دست شما باشد لیکن ترازوی آن دست مردم است. مردم مصرع دوم بیت مدیران را خطاب به شما می گویند که:« غَم دیریت زِپا وَندِمِ نونم چِکُنم» و یقیناً این مصرع زیبا تا زمان تحقق اعتدال نگری شما عقلای بزرگ منش و نیک اقبال، کارایی دارد. پس تا نگفته اند که:

« ها! هَنی هم زِغمت جُون وَ جِر‌ُم سَیلم کن!**** سی کو، وا پِنگِ نُخون،کوه اِبُرُم سَیلم کن!»

باید با دقت و بدون فوت وقت بهترین و کارآمدترین را انتخاب کنید که داره خیلی دیر می شود. پیشنهاد می کنم به رخسار مردم، به خشم و غضب مردم و به کم حوصلگی مردم «سیل کنیت» یعنی نگاه کنید. فردا روز یقیناً« غم دیری» شما نگران کننده نیست بلکه عین چهره شما ملال آور خواهد بود. و آن روز می گویند:
« آخرش حرصِ دلم، رَهْ دِلتَه ایجوره **** مِثلِ یَه چشمه که رَهْشَه ایجوره منه تَنْگ»
و آن روز، مثل روز های قبل(35 سال گذشته) و به قول اسپنسر فقط« شیر صفتان» و «روباه صفتان» جایشان عوض می شود. همین!!!!!

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • گرمسیر گفت:

  بابا یک پستی به این بنده خدا بدهید تا ساکت بشه وکمتر سر وصدا کنه

 • کهگیلویه ای گفت:

  خدا وکیلی حق گچساران است که این گونه مسولیتهای کشوری واستانی بگیرندچون با انتخاب بجا ومنطقی خودشون این را اثبات کردند.

 • امید گفت:

  درجواب برادران5و6بایدعرض کنم که برای همه پرسنل ومراکزکاملاروشن وواضح است که اقای محدث چه کارهای باارزشی درسازمان بهزیستی انجام دادند اقای محدث روتاجایی که ما میشناسیم اصلاحاتی بوده وهست وقبل ازاینکه جناب اقای دکترخادمی استانداربشن پیام تبریک ایشان درهمین سایت مشاهده شد تاکورشود هرانکه نتوانددید …………………………………………………………………………………..

 • دهدشتي گفت:

  مردم صبورند وتغیییر وتحولات نفعی براشون ندارد وشما هم نماینده مردم نیستی که دلسوزی کنی استاندار محترم خودش برنامه برای تغییرات دارند پس شما نگران نباشید اگه بوی کباب شنیدی خر داغ می کنند.

 • ياسوجي گفت:

  شما که تادیروز مسئول بودید گردو وعسل برای مقامات می بردید پس برسر آمده حکیم است اگه غیر از این هست پس آدرس بده که کی برد حالا که شما بردید….پس چرا بخیل هستین بزار دیگران هم مثل شما باشند اگه هم می خواهی تا آدرس بدیم کی گردو وعسل برات گرفت وبرای کی بردید….؟

 • نوید گفت:

  در سازمان شما معیار انتخاب مدیر چه می باشد؟چرا در سازمان شما از مدیر و بعضی معاونها هم میتوانند مدیر باشند هم مراکز خصوصی …………….؟؟چرا در سازمان شما مدیری که دو سال پیش برای چند ماه به دلیل ناتوانی در مدیریت عزلش کردند دوباره مدیرش کردند ؟چراسازمان شما حالت تعطیلی به خودش گرفته ؟چرا در سازمان شما هیچ کس پاسخگو نمی باشد ؟چرا در مدیریت سازمان شما ژست وتکبر و غرور بی جا شخصیت ………تعریف شده است؟چرا ادعای تخصصی بودن سازمان شما گوش فلک را کر کرده ولی راس هرم سازمانتان از ابتدایی ترین حقوق حقه جامعه ی هدفتان و مطالبات برزمین مانده کارکنانتان یا اگاهی ندارد ویا عاجز از اجابت انان است؟چرا تلاش و تحصیل وارتقای معلولینی را که با همت خود وکمک خانواد ه اشان بوجود امده به نام ونفع خود مدیرانتان مصادره می کنند؟ چراتعداد معلولین شبانه روزی در مراکز را بیشتر از افراد موجود در لیست ………… ؟چرا سلب امتیاز از بعضی کلنیک های مددکاری که مدرک مرتبط ندارند نمی شود؟و چرا وچر اوچراهای متعدد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • ياسوجي گفت:

  شما که تا دیروز استاندار را معامله گر می خواندی چطور امروز اتتظار عدالت داری؟چه شد استاندار تغییر کرد یا شما عوض شدی؟

 • معتدل گفت:

  اگه اعتدال این همان بی عدالتی بهتر است اعتدالی که دست نمایندگان (زارع وبزرگواری)باشد نبودش بهتر است خدا حافظ عدالت….بنده خدا استاندار کاره ای نیست……….

 • همکار گفت:

  جناب برسر آمده حکیم است به خدا …. یکی از افرادی بود وقتی سرپرست اموراداری …. بود هر وقت می رفت تهران بایستی عسل وگردو می برد …حالا دیگران را متهم می کندپس درست گفتن برسر آمه حکیم است …..چرا تهمت به دیگران می زنی ………. با همین هدیه هات حل می کردی حالا میدونه خالی دیدی وحرف می زنی به خدا شرم داره .تغییر مدیران به توی اصول گرا چه ربط داره که هر شب توی ستاد قالیباف وجلیلی بودی .

 • هنرمند گفت:

  اگر اعتدال این است که در استان ما اتفاق می افتد یک نفر عدم اعتدال را برایمان تعریف کند!
  واقعیت این است که نماینده ها متناسب با زور شان ادارات را بین خودشان تقسیم کرده اند. نمونه اش گچسارانی های عزیز که بوسیله تاجگردون بگونه بی سابقه ای مسولیت دار شده اند. نوش جان شان اما حضرت عباسی اعتدال اعتدال که می گفتند این بود؟!!

 • یک بیسواد گفت:

  من از شما تشکر مس کنم که خیلی با سلیقه و علمی رابطه ای بین ادبیات و جامعه شناسی و مدیریت برقرار کردی. ولی دست عزیز، در این استان تصمیم گیرندگان سیاسی به مصلحت مردم نمی اندیشند بلکه بیشتر طولانی تر شدن عمر مدیریتی شان بر مردم ارجحیت دارد. اینروز ها به نام اعتدال چوب حراج بر اندیشه روحانی زده اند و هر کس به نفع جناح خود آن را تجزیه می کند. خواهشاً آقای استاندار، زودتر دام تعلق به موقعیت و مقام را از دست و پای مدیران استان باز کنید تا نه مردم متضرر ندانم کاری ها باشند و نه بیت المال در سوغات عسل و گردو هزینه شود. آدم های فکور را باید بشناسی چون مسئول هر گونه کم کاری توهستی.

پربازديد