تاریخ درج خبر : 1392/02/05
کد خبر : ۱۵۹۴۷
+ تغییر اندازه نوشته -

به برگزیدگان هنری واجد شرایط تسهیلات ارائه می شود

سایت استان: رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد از ارائه تسهیلات به برگزیدگان هنری استان خبرداد.

دکتر علی مرادی در نشستی با خبرنگاران گفت: این افراد باید به تأیید جامعه هنری در آفرینش آثار خود صاحب سبک بوده و در استان و منطقه خود و در حالت کلی در کشور جریان ساز باشند.

وی افزود: تخلق به ادب اسلامی و التزام عملی به نظام اسلامی از دیگر شروط در این زمینه است.

وی مهمترین شاخصه های نخبه هنری را نمود حرکت پیشرو و معطوف به کمال اسلامی در آثار او عنوان کرد و بیان داشت: چنین افرادی باید در محدوده سنی بالاتر از 35 سال باشند.

مرادی بیان کرد: گروه های هشت گانه هنری شامل هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، هنرهای سینمایی، موسیقی، هنرهای سنتی، صنایع دستی، معماری، شهر سازی و هنرهای چند رسانه ای مشمول این طرح می شوند.

رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص سایر شرایط دریافت تسهیلات گفت: حائزان درجه یک هنری از شورای ارزشیابی نویسندگان و شاعران کشور، حائزان مهر اصالت یونسکو و برگزیدگان فرهنگستان هنر می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

این مسئول از تدوین آیین نامه ای در همین زمینه خبر داد و افزود: حائزان شرایط و متقاضیان می توانند با مراجعه به بنیاد نخبگان این استان آیین نامه یاد شده را دریافت و طبق مندرجات در صورت دارا بودن شرایط برای دریافت تسهیلات ثبت نام کنند.

مرادی به تسهیلات ویژه نخبگان هنری”جایزه شهید آوینی” اشاره کرد و گفت: اعتبار هنری به میزان قابل توجه، اعطای کارت اعتباری، کمک هزینه سفر معنوی حج عمره به همراه یکی از اعضای درجه یک خانواده، کمک هزینه سفر خارج کشور برای معرفی هنر اسلامی ایرانی در قالب نمایشگاه ها و سمینار ها و اعطای وام مسکن ویژه نخبگان از جمله تسهیلاتی است که برای نخبگان هنری دارای شرایط در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به تسهیلات ویژه استعدادهای برتر هنری اظهار داشت: پرداخت کمک هزینه آموزشی و هنری، کمک هزینه خرید تجهیزات و موارد مورد نیاز، پرداخت کمک هزینه مسافرت های داخلی و خارجی برای اجرای برنامه های هنری، اعطای وام مسکن، اعطای تسهیلات نظام وظیفه و تسهیلات کمک هزینه تحصیلی با رعایت ضوابط و در نظر گرفتن شرایط از جمله تسهیلات ویژه استعداد های برتر هنری خواهد بود.

منبع:مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد