تاریخ درج خبر : 1392/09/27
کد خبر : ۱۶۰۴۱۴
+ تغییر اندازه نوشته -

رود بشار دوباره زخمی شد/ حمایت نماینده مجلس از قانون شکنان

سایت استان: یکی از خدمات آخرین استاندار دولت احمدی نژاد در استان کهگیلویه و بویراحمد که همیشه در خاطر مردم و دوستدارن محیط زیست می ماند، جمع آوری واحد های تولید شن و ماسه حاشیه رود بشار بود که اکوسیستم این رودخانه را با بحران زیست محیطی مواجه کرده بود.

rod1

صابری پر تلاش از کهگیلویه و بویراحمد رفت و همزمان چند سنگ‌شکن به بهانه‌های واهی و به صورت غیرقانونی فعالیت خود را در حاشیه رود بشار شروع کردند، در این بین اما استاندار جدید استان و تیم همراه وی فعالیت این کارخانه‌ها را غیرقانونی و برگشت مجدد کارخانه‌های شن و ماسه به سواحل رود بشار را امکان ناپذیر خواندند.

برخی از کارخانه‌داران که دیوار خادمی را نفوذناپذیر دیدند، سعی کردند از درهای دیگری وارد شوند از توسل به شکایت و مظلوم نمایی گرفته تا برداشت غیرقانونی از رود بشار در این مدت ترفندهایی بودند که برخی صاحبان واحدهای شن و ماسه به آنها توسل کردند تا شاید بتوانند واحدهای تعطیل شده شن و ماسه را فعال کنند و البته ورود برخی صاحبان قدرت و ثروت به جرگه مدعیان احیای کارخانه‌های سنگ‌شکن حاشیه بشار موضوع را در روزهای اخیر وارد فاز جدیدی کرده است و عده‌ای که بازی را به قانون و خواست عمومی باخته بودند، دست به کار شده‌اند تا با رویکردی طلبکارانه و حق به‌جانب به طمع‌ورزی خود در حاشیه بشار ادامه دهند.

ولی باز شدن پای یکی از نمایندگان مجلس به این موضوع و حمایت غیر موجه وی از ادامه فعالیت واحدهای تولید شن و ماسه را باید مرگ حتمی بشار دانست.

اما پشت پرده این حمایت ها قرابت فامیلی این نماینده با تعدادی از سنگ شکنان قانون شکن و ذینفع بودن وی است آنگونه که شنیده می شود حتی برخی از واحدهای غیرمجاز تولید کننده شن و ماسه حاشیه رود بشار در تملک این نماینده مجلس است.

702464

چندی پیش در آخرین جلسه‌ای که در این رابطه برگزار شد برخی از صاحبان واحدهای شن و ماسه بر برداشت مخلوط‌های دپو شده در بستر رود بشار سخن می‌گفتند و اینکه برداشت این مخلوط‌ها حق آنهاست که با حمایت این نماینده همراه شد.

مدیرکل صنعت و معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد اما به نکته جالبی در این مورد اشاره کرد و دست این افراد را در این زمینه رو کرد.

داریوش دیودیده گفت: برخی از این واحدها صدها برابر ظرفیت مصرف خود اقدام به دپو کرده‌اند، به گونه‌ای که اگر یک سال هم برداشت کنند، این دپوها تمام نمی‌شود.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز از کارشکنی و قانون گریزی برخی از واحدهای شن و ماسه پرده برداشت و گفت: برخی از این واحدها با اخذ مجوزهایی قرار بود طی مدتی محدود اقدام به برداشت دپوهای خود کنند که هم اکنون با گذشت چندین ماه هنوز در حال فعالیت هستند.

البته در همین جلسه استاندار هرگونه فعالیت شن و ماسه را غیرقانونی دانست و تصمیم در مورد چگونگی برداشت مخلوط های دپو شده را وابسته به تصمیم کارشناسان دانست.

یقینا هرگونه عقب‌نشینی استاندار و مسئولان در این زمینه منجر به زیان های جبران ناپذیری بیشتری بر زیستگاه بشار خواهد شد که باعث قرار گرفتن دستگاه‌های دولتی و به خصوص استاندار در لبه پرتگاهی خطرناک خواهد شد و آن زمان خواهد بود که باید منتظر عقب‌نشینی‌های بعدی باشیم و قطعا حرکت و پیش‌روی در این استان با وجود دست‌اندازی‌هایی که صاحبان زر و زور به وجود می‌آورند سخت طاقت‌فرسا خواهد بود.

امیدواریم این نماینده محترم نیز منافع عمومی را بر منافع شخصی خود و عده ای محدود ترجیح دهد و حال که برای نجات بشار همکاری نمی کند حداقل در راه نجات رود بشار سنگ اندازی نکند و خود را نماینده منافع سلامتی مردم بداند نه منافع برخی از افراد باشد.

منبع:بویرنیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ح 1 گفت:

  میخام تا صد سال سیاه رای ندین –زارع چ خوب عمل کنه و چ بد شما رای نمیدین چون ذات شما با برنامه های کاریه زارع هماهنگ نبوده و نمیشه
  زارع از اول به اندازه ای ک آبرومندانه زندگی کنه پول داشته و داره و
  گدا گشنه و تشنه قدرت نیست
  زارع بر اساس اصل شایسته سالاری و طبق یک انتخاب کاملا مردمی ب مجلس راه پیدا کرده
  زارع راه دزدی بلد نبوده و نیست
  خدا بحق فاطمه زهرا لعنت کند هر کسی را ک دنبال تخریب یک چنین فردییست ک هدفش فقط خدمت است …زارع همیشه نون داشته و آبرو هم ک دگه معلومه —خدا از سر تقصیراتتون نگذره

 • فردین گفت:

  جناب نماینده این فاتحه خونیها و ماسه هادر برنامه هایت نبودبروبه وعدهایی که به مردم دادی عمل کن دیگه فرستی نیست مادرانتظاراین بودیم یاسوج وعسلویه کنی چی شدبه وظیفه ات عمل کن تونماینده مردمی نه نماینده خودت

 • اسد روز گفت:

  خدا میداند که نماینده به خاطر همین رفته مجلس چون یک …… بیش نیست

 • ممارک گفت:

  نوش جان فقط رای بدین

 • ادرکنی گفت:

  پس کارخانه های آسفالت آقای زارع چه کنن اگه ماسه نباشه

 • حسینی گفت:

  اکوسیستم بشار را تخریب کردند. من به این نماینده دیگه رای نخواهم داد.

 • سی گفت:

  تاوقتی نماینده ما ایطور باشه وضع ما از این بهتر نیست……..یاد سیدباقرموسوی بخیر ….کاش اون روزها بیاید…..

  • وحيد گفت:

   شما چطونه که دارین میسوزین،از کی تا حالا به بشار فکر میکنید

 • حیدر پور گفت:

  بشار نابود شود بهتر است تا مردم نابود شود ای کاش یک بررسی از مردم منطقه های که کارخانه شن وماسه رفته صورت گیرد

 • شهروند گفت:

  جناب استاندار با سلام. مستحضرید که الودگی هوا در اکثر مناطق کشور بیداد میکند و در بعضی شهرها روزانه چندین نفر را به کام مرگ میکشاند .اکنون مردم اماده اند تا با اندک داشته های خود طبیعت را از مرگ نجات دهند تا خود و فرزندانشان را از مرگ وبیماری نجات دهند.شما فردی تحصیل کرده وخوش فکر هستید اولا کاری انجام شده و واحدهای غارتگر بشار تعطیل شده اند و دهها نفر با ملیاردها تومان با مجوز و توصیه سازمانهای دولتی سنگ شکن کوهی در جایجای استان احداث کرده اند. حال با نابودی این افراد می خواهیم عقب گرد کنیم و بگویم که همه اینها به پای شما ثبت خواهد شد و نفرین مردم را در پی خواهد داشت.نجات بشار یعنی نجات یاسوج یعنی نجات استان یعنی کشور و یعنی نجات مردم.ترا به جدت در این مورد مصلحت اندیشی نفرمایید ووجدان را فدای قدرت ننمایید

 • علی گفت:

  اقاجان استاندار بیچاره باید گوش به فرمان نماینده باشه تا شاید استانداریش چهار روزی بیشتر دوام داشته باشه .چکار میشه کرد معامله هستش دیگه

 • همیار گفت:

  نماینده محترم نه تنها درموضوع رودخانه بشاربلکه درکل امورمحیط زیست دخالت ونفوذ کرده اند.وازطریق واسطه خود(عموزاده اش اقای ………)اعمال نفوذوبه بیراهه بردن محیط زیست رادربرنامه دارد .مگرمحیط زیست که با سلامت مردم سروکاردارد جای سیاسی کاری است. ………. هم که مثل همیشه تماشاگرندومعامله گر.

 • سامان گفت:

  با این فرصت ٢ساله ردخانه بشار براى همیشه نابود شد ، جناب خادمى واقعأ جاى …………!
  خیلى پیگیر بودید که این رودخانه ها از حاشیه رودخانه بشار جمع شود فقط حرف بود از آقاى ……….. ترسیدید! همه میدوننکه …….

 • بنيامين گفت:

  سلام
  جاى تقدیر و تشکر دارد از سر دبیر شریف و شجاع ….. واقعأ لذت بردم از متن زیبا و شیواى شما ، ولى همه میدانند که هزینه انتخابات زیاده پس باید ،،،،،،،،،……!؟همیشه قاتل دوست دار وقت و زمان است ، دوباره مافیا وحامیان کارخانه هاى حاشیه رود خانه بشار وقت دوساله گرفتند

 • رضا گفت:

  استاندار محترم:ضمن سلام و آرزوی توفیقات الهی لطفا نحوه برداشت از ردوخانه بشار را به افرادی که دارای کارخانجات تولیدی شن و ماسه و اسفالت هستند مخصوصا ………………. که در این زمینه واقعا فقط و فقط شده یک کاسبکار و هیچ عملی را از روی علم و مطالعه انجام نمیدهد و انگار برای مدت زمان محدودی سکان …….. استان را به دست گرفته تا مشکلات مالی خود و خانواده اش را حل کند و حتی بعضی دوستان کارشناس هم با توجه به سلیقه ایشان جهت خود شیرینی آن اندیشه های علمی و فنی کارشناسه خود را زیر پا له میکنند تا فقط رضایت آقای ………… جلب شود.خود حضرتعالی برای این کار علمی ارزشمند وقت بذار باورت بشه جناب استاندار با یک نگاه بسیار سطح هم میشه مشکلات برداشت بی رویه را کاملا متوجه شد یعنی وقت زیادی نمیخواهد.چون شما هم علمی هستید و هم بدون واسطه گری کار میکنید.شما برای نمونه ساده پایه پل سوم بشار و یا پل مختار را ملاحظه بفرمایید و قضاوت کنید .و در وهله آخر خدمتتان عرض کنم نمایندگان ما در کمیسیونهای مجلس که با توجه به علم که معرفی نمیشوند.

 • ستار گفت:

  برای نماینده باید تاسف خورد //از استاندار محترم و نهادهای امنیتی و اطلاعاتی تقاضای عاجزانه داریم نگذارند رودخانه بشار و جنگل های سبز بلوط بمیرند صابری استاندار قبلی رودخانه بشار را زنده کرد و درعوض با اعطای مجوز سنگ شکن کوهی در بویراحمد و دنا به میراندن سریع بلوطها کمک کرد //مهندس خادمی تورا خدا جلوی این بی تدبیری ها را بگیرد

 • فرهنگ گفت:

  درختان بلوط زاگرس توسط سنگ شگنهای کوهی تخریب شدند.منابع ملی کجایی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • محمد گفت:

  نماینده خود کارخانه شن ماسه دارد ودرتخریب رودخانه سهم داشته دران زمان به خاطر قدرت وقاطعیت استاندار صابری نتوانست کاری بکند اما اکنون که شرایط فرق کرده خدایا خودت به داد مابرس.

 • مهان گفت:

  نماینده معلومه کیه !!!!!!!!!!!!! جای تأ سف دارد ولی در دوره بعدی عواقب این کارهای خود را می بیند.

 • محمد روا گفت:

  ترا به خدا کمک کنید به بشار ای رسانه ها ای نمایندگان ای استاندار / از سایت وزین استان بخاطر این مطلب بسیار متشکرم

 • علي گفت:

  بشار را دریابید کسانی که شرایط قبلی این روددخونه مظلوم را دیده اند میدونند توپوگرافی ان چه تغییری کرده از استاندار.قوه قضاییه و سایر مسعولین موثر استانی عاجزانه تقاضا داریم مقهور زیاده خواهی سودجویان نشوید

پربازديد