تاریخ درج خبر : 1392/09/27
کد خبر : ۱۶۰۴۵۰
+ تغییر اندازه نوشته -

پارسیان نژاد: سیاسی کاری در امور فرهنگی مورد قبول جامعه هنری استان نیست

سایت استان: رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی سیاسی کاری ها موجب ضربه زدن به فعالیت های فرهنگی و هنری شده و این روند مورد قبول جامعه هنری استان نیست.

رضا پارسیان نژاد سه شنبه شب در نشست تخصصی هنرمندان کهگیلویه و بویراحمد افزود: هنرمندان از سرمایه های استان به شمار می روند و نباید در روند فعالیت آنان به دلیل برخی سیاسی کاری ها خللی ایجاد شود.

80956490-5323132

وی با اشاره به اینکه در عرصه فرهنگ باید بر اساس واقعیت های موجود مسئله شناسی شود، اظهار کرد: هنرمندان باید برای رفع مشکلات خود از متولیان امور فرهنگی خواسته های خود را مطالبه کنند.

پارسیان نژاد عنوان کرد: در سبد مصرف خانوارهای کهگیلویه و بویراحمد کالاهای فرهنگی و خوراک فکری مناسب وجود ندارد و متناسب با نیاز مردم نیست.

وی میزان موفقیت آثار هنری را نسبی دانست و ابراز داشت: میزان استقبال از این آثار به لحاظ ساختار و محتوا مخاطبان خاص خود را دارد.

پارسیان نژاد افزود: این استان در تولید آثار با محتوا در فقر به سر می برد و در بحث پیغام فرهنگی نیز نتوانسته است موفق عمل کند زیراکه در صورت محقق شدن این امرکج روی ها و ناهنجاری های اجتماعی در جامعه باید کاهش می یافت.

رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: از بسیاری از نیازهای فرهنگی در استان غفلت شده و برخی از آثار ارزشمند در این زمینه نباید به سادگی به فراموشی سپرده شوند.

پارسیان نژاد بیان کرد: تولید آثار هنری نباید مختص هنرمندان باشد بلکه باید با فراهم کردن زمینه، هنرمند بتواند برای اقشار مختلف مردم اثر هنری تولید و عرضه کند.

وی با اشاره به اینکه هنرمندی که نتواند با هنر خود بخشی از مشکلات مردم را برطرف کند هنرمند نیست، اظهار کرد: هنرمندانی مانند اسحاق آقایی و سید محمد حسینی از عکاسان مطرح کهگیلویه و بویراحمد و کشور زیبایی ها و ظرفیت های این استان را در سطح ملی و بین المللی به نمایش می گذارند که باید از آنان حمایت شود.

پارسیان نژاد ابراز داشت: نیم درصد اعتبارات عمرانی دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد که باید صرف خرید آثار هنری هنرمندان استان شود انجام نشده است.

وی توزیع ناعادلانه امکانات سخت افزاری در استان را از مشکلات هنرمندان دانست و گفت: برخی از این امکانات بدون استفاده مانده که می توان در اختیار هنرمندان قرار داده شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • هنرمند بی هنر گفت:

    ای کاش متولیان خوب عمل کردن را هم به خوبی خوب حرف زدنشان میدانستند.

  • ناشناس گفت:

    اگه چندتا مسئول اینچنین مسئولیت پذیر در حیطه کاری خود در استان بود به جرأت میتوان گفت که در هیچ اداره ای هیچگونه مشکلی وجود نداشت چون ماگزیمم پیشرفت کاری خصوصاً رضایت ارباب رجوع به وجود میاد. ایشون تو صحبتاشون همش دغدغه هنر و پیشرفت افرادمستعد برای پیشرفت هنر با آثار پر محتوارا دارند

  • جمعی از هنرمندان گفت:

    کاش سرفصل صحبت های آقای پارسیان این طور نبود چون عده ای فکر می کنند صحبتهای ایشان باسیاست است در حالیکه اینطور نیست و واقعا دغدغه هنرمندان را دارند و بدون اغراق هرچه که می گویند عین حقیقت است

پربازديد