تاریخ درج خبر : 1391/05/05
کد خبر : ۱۶۰۶
+ تغییر اندازه نوشته -

اسحاق آقایی

از سال 1372 با گذراندن دوره یکساله فیلمسازی وارد دنیای بزرگ هنر شد.ده فیلم کوتاه مستندوداستانی ساخت،درچندین جشنواره بین المللی و ملی شرکت کرده و چندین نمایشگاه افرادی درسطح استان و کشور برگزارنمودودربیش ازچهل نمایشگاه جمعی عکس حضور داشت. هم اکنون مسئول واحدهنرهای تصویری حوزه هنری کهگیلویه وبویراحمد و عکاس خبری خبرگزاری فارس می باشد.

متولد سال 1355 در روستای وزگ هستم. دوران ابتدای تحصیلم را در روستای وزگ و دوران راهنمایی را در مدرسه کارخانه قند اکبرآباد گذراندم.
در این دوران روستای وزگ برق نداشت و در طول سال چندباری سازمان تبلیغات استان در مدرسه روستا با حداقل امکانات ممکن فیلم نمایش می دادند. از همان دوران حس کنجکاوی داشتم که چطور این رویدادها در یک فیلم اتفاق می افتند. سوالات زیادی در ذهنم بودکه در موقعیت های مختلف مطرم می کردم. حس علاقه من به دنیای هنر از سال چهارم دبستان و در پی نمایش فیلم قیام که در مدرسه روستا توسط سازمان تبلیغات نمایش داده شد، ایجاد شد. کم کم با روزنامه ها و مطبوعات آشنا شدم تا اینکه در سال 1371 اطلاعیه ای از انجمن سینمای جوان دیدم و ثبت نام کردم. کسی در این مدت نمی شناختم که برای این آزمون از وی کمک بگیرم ولی شنیده بودم کسی به اسم اردشیر کیانی در شهر کار فیلم سازی می کند.
ایشان را پیدا کردم و گفتم در آزمون فیلم سازی می خواهم شرکت کنم اما هیچ پیش زمینه یا اطلاعاتی ندارم. در شرایطی که حتی کتاب و جزوه ای هم پیدا نمی شد با این حال مجله ای معرفی کردکه صفحات هنری داشت و با هر زحمتی بود پیدا کردم!
دو نفر چیزهای زیادی را به من یاد دادند، دو استاد خوب به نام های مبارکی که عکاسی و فیلم برداری به ما آموزش داد و جلیل سامان. در همین سال آقای غفاری تازه در دانشگاه عکاسی پذیرفته شده بود و کارهای کلاسی را در لابراتوار سینمای جوان انجام می دادند. با ایشان آشنا شدم و به عنوان کمک دستشان کار می کردم. یک سال گذشت و دوره ام که تمام شد برای یاسوج ماندن با مشکل جا مواجه شدم، انجمن سینمای جوان هم به دنبال نگهبانی بود برای این مکان، با رایزنی دوستان در این مکان که در خیابان فردوسی و چاپخانه کنونی واقع بود، به عنوان نگهبان استخدام شدم.
خانواده:
در خانواده ای بزرگ شدم که سال 1371 در پرداخت شهریه 4000 تومانی من مشکل داشتند به طوری که می خواستم در دوره عکاسی و فیلم سازی انجمن سینمای جوان که به زحمت پذیرفته شده بودم شرکت نکنم. اما پدرم جویای امر شد و با توجه به علاقه ای که می دانستند به این کار دارم، با هر زحمتی بود شهریه را آماده کردند.
آغاز کار عکاسی:
اگر آن اطلاعیه نبود و در انجمن سینمای جوان پذیرفته نمی شدم شاید سر از جایی دیگر در می آوردم و شاید هم اطلاعیه ای دیگر! در این مدت چند فیلم هم ساختم ولی حس کردم توانایی کار جمعی را ندارم و کار فیلم سازی کردن در شرایطی که در کل یاسوج فقط 4 یا 5 دوربین وجود داشت، کار سختی بود. به همین خاطر از سال 1375 اختصاصا کار عکاسی را شروع کردم.
زندگی و کار بیرون از استان:
سال 1382 موقعیت کار و زندگی بیرون از استان برایم مهیا شد ولی به دلیل مشکلات خانوادگی، بیماری و مرگ پدرم چون فرزند ارشد خانواده و سرپرست بودم، منصرف شدم.
شروع فعالیت در حوزه هنری:
همزمان با راه اندازی واحد فیلم و عکس حوزه هنری استان دعوت به کار شدم و در این بخش شروع به فعالیت کردم.
جشنواره ها و نمایشگاههای بین المللی:
آثارم در بیش از 10 نمایشگاه بین المللی گروهی خارج از کشور نمایش داده شد اما فقط سال 1391 در نمایشگاه 10 نفره ای که در شهر شانگهای چین برگزار شد شرکت کردم. موضوع این نمایشگاه زندگی شهری بود و قریب به 40 کشور جهان در آن شرکت کرده بودند. در حالیکه تمامی عکس های نمایشگاها فضای شهری را به تصویر می کشید، عکسهای استان که فضای سنتی و عشایری خود را حفظ کرده بود بازدیدکننده های خوبی داشت. در این نمایشگاه عکسهای دوره های قبلی را هم نمایش دادند و فضای بسیار بزرگی را به این موضوع اختصاص داده بودند.
سوابق:
1- برگزاری 5نمایشگاه فردی
2- حضور در 50 نمایشگاه جمعی
3- کارگردانی فیلمهای کوتاه:تمام عمر-دختران آرزو-نقش در نقش-این گاو بچه ندارد
4- شرکت در بیش از 30 جشنواره ملی و بین المللی فیلم و عکس
جوایز
1- جایزه بهترین تصویربردار برای فیلم«در آینه»جشنواره اعتیاد
2-جایزه بهترین کارگردانی برای فیلم«دختران آرزو»جنشواره دانشجویی
3-جایزه بهترین فیلم مستند برای فیلم «نه این گاو بچه ندارد»جشنواره ربع قرن پیروزی
4- نفر اول جشنواره سراسری عکس روستا- تهران
5- نفر دوم جشنواره سراسری عکس – کتاب از نگاه عکاسان
6-نفر اول جایزه ادبی یلدا- بخش عکس
7- جایزه ویژه هیأت داوران جشنواره بین المللی و ملی فیلم کوتاه تهران برای فیلم مستند«تمام عمر»
8- دبیر اجرایی جشنواره تئاتر منطقه 5کشور(دانشجویی)
9-دبیر اجرایی جشنواره فیلم و عکس منطقه 5دانشجویان کشور
10-نفر سوم جشنواره سراسری عکس «ایران ما»- تهران
11- نفر اول جشنواره فیلم وعکس سینمای جوانان – یاسوج

آغاز به عکاسی از سال 1372 در انجمن سینمای جوانان یاسوج

نام: اسحاق آقایی
تاریخ تولد: 27 شهریور 1355
جنسیت: مرد
محل سکونت: ایران – یاسوج
مشخصات تماس
ایمیل: eshaghx@yahoo.com
تلفن: 09173411080
وب سایت:http://eshaghx.blogfa.com

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • از لطف همه دوستانم سپاسگزارم
  برقرار باشین و مانا

 • سید وحید موحدی گفت:

  درود بر مفاخر استان.

 • نعمتی گفت:

  اسحاق ، با حوصله، مودب، مهربان، هنرمند ، …

 • ف ت گفت:

  هنوز تصویر سپیدارهای بلندی را که به یادگار پشت آن نوشته بودید امیدوارم سکانسهای زندگیتان سر شار از پلانهای شاد و خرم باشد در خرجین خاطراتم دارم . خاطرات فیلم حادثه در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج . خاطراتی که میدانم هنر مند تیز بینی چون شما آنها را در آرشیو عکسهای یادگاریت نگه داشته ای . به یاد همه هنرمندان قدیمی
  شهرم یاسوج

 • فریده گفت:

  هنوز تصویر سپیدارهای بلندی را که به یادگار پشت آن نوشته بودید امیدوارم سکانسهای زندگیتان سر شار از پلانهای شاد و خرم باشد در خرجین خاطراتم دارم . خاطرات فیلم حادثه در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج . خاطراتی که میدانم هنر مند تیز بینی چون شما آنها را در آرشیو عکسهای یادگاریت نگه داشته ای .

 • ری را گفت:

  متفاوت می بینی ولی کاش از اوضاع حال می گرفتی عکس … حال سرگردان ما …

 • sh گفت:

  درود بر مرد وزگی

 • mir reza گفت:

  سلام بر فرزند خوشروی وزگ ……

 • داود گفت:

  دست مریزاد اتاق جان

 • محمد67 گفت:

  اسحاق آقایی در حوزه عکاسی افتخاریه برای استان .ایشالا موفق باشن.

پربازديد