تاریخ درج خبر : 1392/02/06
کد خبر : ۱۶۰۶۸
+ تغییر اندازه نوشته -

نشست جمعی از نخبگان و اصحاب رسانه درخصوص حفاظت و صیانت از محیط زیست

جمعی از نخبگان، اساتید دانشگاهی و اصحاب رسانه در دفتر روزنامه ابتکار استانی گرد هم آمدند تا درخصوص تنظیف عمومی محیط زیست همفکری کنند.
در این جلسه سردبیر روزنامه ابتکار استانی با اشاره به لزوم فرهنگ سازی درخصوص حفظ و صیانت از طبیعت اظهار داشت: رسانه می تواند نقش مهمی در جهت فرهنگسازی این مهم داشته باشد.
مسلم وکیلی با اعلام آمادگی درخصوص تنظیف طبیعت استان افزود: بسیار خرسندیم که امروز گروهی از جوانان مستعد و با انگیزه علی رغم مشغله های کاری آمادگی خود را برای این کار خطیر اعلام کرده اند.

20120
وی با اشاره به فعالیت های گروه درچارچوب فعالیت های فرهنگی تصریح کرد: فرهنگ و فرهنگ سازی در همه زمینه ها باید از همه مردم آغاز شود و این نیست که ما بخوایم فقط ادارات را درخصوص عقب ماندگی فرهنگی مقصر بدانیم گرچه بسیاری از مسئولان استانی در ابتدای حضور خود بر مسند ریاست اولین موضوعی را که به آن اشاره می کنند فرهنگ و گردشگری است که متاسفانه فقط در حد حرف باقی می ماند.
در ادامه یکی دیگر از شرکت کنندگان با اشاره به وجود مناطق زیبا و دل انگیز استان ابراز داشت: استان کهگیلویه و بویراحمد دارای اماکن گردشگری بسیار زیبایی است که متاسفانه به دلیل عدم رعایت مسائل بهداشتی و زیست محیطی در سال های گذشته شاهد وجود انواع زباله ها در این مکان ها هستیم.
زینب آقایی که سابقه حضور در گروه های مختلف زیست محیطی را دارد گفت: گروه های حامی طبیعت سال هاست که به سورت مستمر و خودجوش در بسیاری از مناطق کشور فعالیت می کنند که امیدواریم بتوانیم این گروه را در استان کهگیلویه و بویراحمد تشکیل دهیم.
وی با بیان این که بیشتر زباله ها از نوع مواد غیرقابل بازیافت هستند ابراز داشت: ما علاوه بر تنظیف طبیعت باید فرهنگسازی درخصوص استفاده بهینه از طبیعت و عدم ریختن هرگونه آشغالی را به گردشگران یادآوری کرده و در این زمینه فرهنگسازی کنیم.
در ادامه یکی از فرهنگیان سی سختی با انتقاد از دستگاه های ذیربط درخصوص اطلاع رسانی و فرهنگسازی استفاده از طبیعت گفت: در بسیاری از مناطق استان شاهد حضور گردشگر در اکثر ماه های سال هستیم ولی در این مناطق دریغ از حتی یک سطل زباله.
خانم نیک اقبالی با بیان اینکه اکنون وظیفه همه ما می باشد که در حفظ و نگهداری از طبیعت خود دست به دست هم دهیم افزود: فعالیت های گروه های تنظیف طبیعت باید بدون از هرگونه حاشیه اعم از سیاسی و شخصی باشد.
وی با اشاره به تداوم فعالیت این گروه خواهان مشارکت نهادهای دولتی درخصوص این چنین برنامه هایی شد.

در پایان این نشست با توافق همه ی اعضا، زمان اولین برنامه پاکسازی طبیعت،  روز جمعه 6 اردیبشت ساعت 16 و در منطقه گردشگری تنگ گنجه ای اعلام شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد