تاریخ درج خبر : 1392/09/28
کد خبر : ۱۶۱۱۹۳
+ تغییر اندازه نوشته -

فرار ادارات استان از پرداخت نیم درصد اعتبارات به حوزه فرهنگ

رئیس حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در استان ما ادارات و دستگاه‌ها نسبت به تعهدی که در پرداخت نیم درصد اعتبارات عمرانی به حوزه فرهنگ و هنر دارند سر باز می‌زنند.

به گزارش سایت استان، رضا پارسیان‌نژاد شامگاه سه‌شنبه در اتاق فکر هنرمندان کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که در حوزه فرهنگ باید مسئله‌شناسی کرد، گفت: هنرمندان لازم است برای برطرف کردن مشکلات خود خواسته‌ها را از متولیان به خوبی مطالبه کنند.

172847_PhotoA

وی میزان موفقیت آثار هنری را نسبی دانست و ابراز داشت: میزان استقبال از این آثار به لحاظ ساختار و محتوا، مخاطبان خاص خود را دارد.

پارسیان‌نژاد افزود: استان در تولید آثار با محتوا فقیر است و در بحث پیغام فرهنگی نیز نتوانسته‌ایم موفق عمل کنیم و در صورت محقق شدن این امر معضلات و ناهنجاری‌های اجتماعی کاهش می‌یابد.

رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: از بسیاری نیازهای فرهنگی در استان غافل شده‌ایم و برخی از آثار ارزشمند در این زمینه نباید به سادگی به فراموشی سپرده شوند.

این مسئول در کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تولید آثار هنری نباید به تنهایی توسط هنرمندان صورت گیرد بلکه باید با فراهم کردن زمینه، هنرمند بتواند برای اقشار مختلف مردم اثر هنری تولید و عرضه کند.

وی گفت: در استان ما ادارات و دستگاه‌ها نسبت به تعهدی که در پرداخت نیم درصد اعتبارات عمرانی به حوزه فرهنگ و هنر دارند سر باز می‌زنند.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • نویسنده . گفت:

    هر چقدر کار و تلاش در زمینه فرهنگ بشه هنوز کمه چون کم کاری های قبلی خیلی زیاده .

  • خوشبین. گفت:

    حوزه هنری به مدد مدیریت خوب و تلاشهای ارزنده کارکنانش باعث سربلندی و دفاع از اعتبار فرهنگ استان شده است . توانسته پیشکسوتان و نخبگان را همراه و در کنار خودامیدوار نگه دارد ، اگر از سر انصاف و حقیقت به عملکردشان بنگریم زحمات شان قابل تحسین است . شاید علت اصلی این همه توفیقات ،دوری از ورود به موضوعات همیشگی حاشیه سازی است که کارنامه مناسب کاری این نهاد موجب اعتماد و اطمینان همگان شده است.

پربازديد