تاریخ درج خبر : 1392/09/29
کد خبر : ۱۶۲۹۷۸
+ تغییر اندازه نوشته -

دولت باید پاسخ گوی معضل بیکاری مردم باشد

سایت استان: سامان کرم نیا*

قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران 35 سال پیش همانند نهالی به زمین کاشته شد که مای امروز بتوانیم در زیر سایه اش بنشینیم و از ثمره ان تامین معاش بکنیم برای تربیت و اینده سازی فرزندانمان.
این گونه به نظر میرسد که نسل اندیشه های جوانان این مرز و بوم در حال انقراض است یا این که عده ای خاص می توانند اندیشه هایشان را تقویت و شکوفا نمایند یا این که تحولی بزرگ که زیبنده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشد رخ بدهد.
یعنی اجرای کارشناسی شده ی اصل بیست و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
همه ی ما به خوبی آگاهیم که رکن اصلی علم آموزی خدمت به خلق است .
متاسفانه یکی از بزرگترین درد جامعه امروزی معضل بی کاری می باشد که ظاهرا بازتابی منفی در ذهنیات جوانان کشور عزیزمان ایجاد کرده است.

حال گذری به اصل بیست و هشت قانون اساسی داشته باشیم:

با توجه به بند اول اصل بیست و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، هر کس که وارد مراکز علمی خصوصا دانشگاهی میشود سعی می کند با توانایی های فکریی که دارد (در تشکل های دانشجویی) یا در رشته ی تحصیلی مورد نظر خود به دنبال محیا کردن روزنه ی آینده سازی باشد که بعد از اتمام تحصیل بتواند ریشه ی اندیشه های خود را ابیاری کند و آنها را شکوفا نماید برای پیشرفت در زمینه هایی سیاسی،اجتماعی،اقتصادی و فرهنگی که به گونه ای باعث میشود مردم اصل سوم قانون اساسی را به خوبی لمس و به آن عمل کنند.
این گونه به نظر می رسد که اکثر دانشجویان خصوصا دانشجویان خانم به این باور رسیده اند که هدف از تحصیل کردن فقط برای حفظ احترمشان در بین مردم می باشد،چرا که می گویند ما که می دانیم مثل فلانی که لیسانس فلان رشته را دارد ماحصل شانزده سال تحصیل ما هم در فرداها فقط این است خانه نشینی.
و این باعث می شود اگر در فرداها موقعیت شغلی ای هم برایشان ایجاد شود به دلیل کم توجهی به علم ، در دوران تحصیلشان ،شاهد ضعف در آن قسمت شغلی می شویم که به نوبه ای باعث می شود چرخه تولید کشورمان در زمینه ی مورد نظر به خوبی به چرخش در نیاید و میتواند پیامد های مخربی را به جای بگزارد نظیر تحریم ها.
این گونه به نظر می رسد دلیل شکوفایی چنین تفکری این است که دولت به بند دوم اصل بیست و هشتم قانون اساسی به خوبی عمل نداشته است.

همه ما به خوبی می دانیم یکی از مهمترین نیازهای جامعه اشتغال به کار است.

دولت باید به دنبال مسیرهایی مبنی بر رشد و شکوفایی اندیشه های مردم در زمینه های گوناگون برای ریشه کن کردن معضل بی کاری باشد که بطور حتم از بعد روانشناسی هم کمک فراوانی میتواند به مردم کند چرا که بی کاری دغدغه و نگرانی هایی را برای مردم شریف ایران پدید آورده است.
حال خود دولت که مسول پیشرفت وپس رفت و مشکلات مردم می باشد قضاوت کند آیا به اصل بیست وهشتم قانون اساسی به خوبی عمل میشود؟
اصل بیست و هشت قانون اساسی این است : هر کس حق دارد شغلی را که بدان مایل است و مخالف اسلام و مصالح عمومی و حقوق دیگران نیست برگزیند.
دولت “مکلف” است با رعایت نیاز جامعه به مشاغل گوناگون برای همه افراد امکان اشتغال به کار و شرایط مساوی را برای احراز مشاغل ایجاد نماید.

*دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان متحد دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • مهدی.م گفت:

    راستی و این جا که گفتی این گونه به نظر می رسد که اکثر دانشجویان خصوصا دانشجویان خانم به این باور رسیده اند ……….
    من موافقم دقیقا به همین شکل است متاسفانه

  • مهدی.م گفت:

    آفرین سامان جان زیبا بود منم الان نزدیکک به چهار ساله که مهندسی عمران دارم اما بی کارم،امیدوارم دولت تدبیر و امید صدای شما و ما رو بشنوه

پربازديد