تاریخ درج خبر : 1392/09/30
کد خبر : ۱۶۳۲۶۲
+ تغییر اندازه نوشته -

اقدام تاسف برانگیز اصولگرایان استان / وقتی مرده را هم سیاسی می کنند

سایت استان: گرایشات سیاسی لازمه یک جامعه متمدن و پیشرفته است اما گاهی اوقات این گرایشات به حدی تند و غلیظ می شود که نه تنها عامل پیشرفت نیست بلکه خود دلیلی برای عقب گرد نیز می باشد.

به گزارش سایت استان، ۲۶ آذر مصادف شد با وداع همیشگی “سید” اصلاح طلب کهگیلویه و بویراحمد یعنی “حجه الاسلام سید کریم موسوی”، از همان لحظات اولیه فوت این سید بزرگوار، شخصیت های متعددی این ضایعه را به خانواده آن مرحوم تسلیت گفتند و اما روز مراسم ایشان قطعا یکی از مراسمات باشکوه در استان بوده است.

183258_687

اما آنچه درد آور است این که این سید بزرگوار چون اصلاح طلب بوده است با بی مهری تمام از سوی اصولگرایان استان مواجه شده است.

این سید که به گواه دوستان و کسانی که وی را می شناختند در مدحش چنین می گفتند: “سید مظلوم و بی تکلف ما دریغاگوی همه بود، غم ها و شادی های دیگران را از آن خود می پنداشت و بر مزار همه حاضر بود و بر همه نماز می خواند، سید دوست داشتنی بود، از جنس مردم بود. صداقت و صفا و صمیمیت همواره در نگاه او موج می زد. تعلق به تیره و طایفه خاصی نداشت، اصولاً خود را اسیر این قید و بندها نمی کرد، با آنکه نگاه سیاسی داشت اما رفتار اجتماعی اش مبرا از تاثیراین نگاه بود.

سید، وکیل و وزیر نشد، صاحب قدرت و ثروتی نشد، پس این همه نگرانی مردم چه دلیلی داشت؟ پاسخ روشن است، او یکی از مردمی ترین روحانیون دیارمان بود. پای بندی عجیبی به ادای واجبات داشت، بر سر ایمانش هرگز معامله نمی کرد، نمازش همواره سر وقت بود. در سخندانی و فن بیان مهارت خاص داشت. بی توجهی او به دنیا از او انسانی با نشاط، کمی شوخ طبع و بذله گو آفریده. سید با همه ی تلخکامی ها از میان ما رفت.”

حال نکته قابل توجه این که نه تنها هیچ تشکل و شخصیت اصولگرای استان به خانواده ایشان پیام تسلیت نداد بلکه در مراسم تشییع و خاکسپاری ایشان نیز آنگونه که تصاویر گویاست کسی از اصولگرایان حاضر نبوده است.

اگر سیاست ورزی این است ننگ بر این سیاستی که آدمیت را رها کرده و توهم مشی سیاسی حتی باعث شده که مرده همدیگر را نیز طرد کنیم.

در حالی که در استان های دیگر دایره سیاست ورزی فقط محدود به قدرت است و در امور اجتماعی این موضوع اهمیتی ندارد اما در استان ما برخی تصور می کنند احتمالا در آخرت هم موضوع اصولگرا و اصلاح طلب وجود دارد.

چندی پیش عسگراولادی به رحمت ایزدی پیوست و تمام چهره های شاخص اصلاح طلب در مراسم ایشان حضور داشتند، متاسفانه سیاسیون ما با این رفتار خود نام نیکی در آینده فرزندان کهگیلویه و بویراحمد باقی نخواهند گذاشت.

منبع:بویرنیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • پیام جوون گفت:

  اصول گرایان برای خدا قدم برمیدارند؟/؟/؟
  خشک مغز تویی که چنین تحلیل غلطی از باورها و ارزش ها داری زمانی فردی در راه خدا قدم برمیدارد که ارامش را برای خود و دیگران هدیه کند از انجایی که شناخت کافی نسبت به سید بزرگوار نداشته پس قضاوتی در مورد ایشان و نحوه زندگی ایشان نداشته و نخواهم داشت اما مث سراسر کسانی که از این دنیا رفتند برای وی طلب امرزش و مغفرت الهی را از محضر خداوند متعال برای ایشان دارا میباشم به راستی که روحش شاد
  اما دوستان ایا نمیخواهیم درک کنیم اصول گرا و اصلاح طلب چ ربطی به استان محروم و مظلوم ما دارد ؟
  دعوا سر این موضوع؟
  نهایت سادگی و اوج تاسف است برای مردمی ک هیچ ندارند و به حال خود رها شده اند اما باز با این حرفا با این نگاه های ساده بینانه و کج به جان خود افتاده اند و نیست ها را نابودتر و نیست تر میکنند
  شماره من کسی انتقادی پیشنهادی داشت بهم اس ام اس بده یا تماس بگیره
  4031…0938

 • مطلع گفت:

  عزیزم خشک مغزی زمانی عملی شد که …………….. در مراسم مرحوم نبی زاده شرکت نکرد و ابراز خوشحالی هم نمود ….!!!! در ضمن اصولگراها چون برای خدا قدم برمی دارند همه در مراسم این سید بزرگوار شرکت نمودند ولی چون اصولگراها برای خودنمایی نیامده بودند شما آنها راندیدید….!!!

 • ناشناس گفت:

  سید خاکی بود و با خاکیان رفاقت دیرینه ای داشت پیشگام در رتق و فتق امور همه ی ضعفا بود و اهل مال اندوزی و دنیا پرستی نبود و متعلق به حزب ، جناح و طیف سیاسی خاصی نبود و تشیع جنازه ی ایشان خود گواه بر این مسئله است و صحیح نیست که در پشت سر مرده این گونه قضاوت و سخن بگوییم روحش شاد و راهش پر راهرو

 • چرام گفت:

  خدا رحمتش کنه.انشاالله روحش شاد و یاد و خاطراتش جاودانه خواهد ماند،حضور یا عدم حضور در مراسم ایشان،از ارزشها و خدمات آن بزرگوار کم نمی کند.از طرف اصلاح طلبان شهر چرام که نتوانستند حضورأ خدمت خانواده مرحوم موسوی برسند تسلیت می گویم.

 • افشین غریب بور گفت:

  مرحوم موسوی از ذخایر ایلمان بود افسوس که ازمیانمان رفت.سید بزرگوار در خاطرمان خواهی ماند

 • عبدخدا گفت:

  کینه وقتی به خاطر غیر خدا باشد مغز را خشک میکند و انسان را از انسانیت خارج میکند بعضی از اینها مرحوم سید کریم را به عنوان یک روحانی نمی شناختند .خدا رحمت کند سید کریم را که چشمهای زیادی برایش گریه کردند و شهادت دادند که اخلاق نیکو داشت

 • جهان بین گفت:

  روحش شاد یادش گرامی و محشور با اجدادش

 • دستنبوی گفت:

  انالله واناالیه راجعون

  این مصیبت بزرگ را به تمامی مردم استان بخصوص خانواده این بزرگوار تسلیت عرض می نمایم روحش قرین رحمت الهی باد

 • مومنی گفت:

  وب سایت استان اهسته قدم بردار تا باهم بریم اولا اصول گراها باسیدی وسادات اصلاح طلب استان که واقعا من نمی دانم دیگران برچه اساس انها را اصلاح طلب میخوانند کاری ندارند وبرای همنه احترام قائلند وبعدش هم در تشییع بودند وهم به منزل انهایی که مرتبط بودند رفتند

 • راوی گفت:

  خدا رحمتش کند

پربازديد