تاریخ درج خبر : 1392/10/01
کد خبر : ۱۶۴۶۳۸
+ تغییر اندازه نوشته -

اولین برنامه بلوط کاری در یاسوج برگزار شد/ تصاویر

سایت استان: اولین برنامه کاشت بذر بلوط و بادام با وجود بارش باران در روز قبل و ناهمواری،صعب العبور بودن راه عبور با همکاری اداره منابع طبیعی یاسوج در منطقه حفاظت شده کله گاه دهنو(یاسوج) در روز ۲۹ آذر ۹۲ برگزار شد.

a1

بلوط ها اندوخته طبیعی زاگرس هستند که نقش استراتژیکی در حفاظت از منابع آب و خاک و هوا در پهنه وسیعی از فلات ایران دارند. حوزه سبزی که حفاظت از آن برای پایداری زیست بوم فلات ایران یک ضرورت بی بدیل است. بلوط ها تنها خشک نمی شوند. امروز دچار مخاطرات زیست محیطی شده اند. خشک شدن جنگل های زاگرس پایان تلخ ماجرا نیست. بلکه یک تلخی بی پایان است ، یک ششم درختان بلوط در زاگرس در اثر ریزگردها (و البته خشکسالی) در سالیان اخیر نابود شده اند. واقعاً یک فاجعه زیست محیطی به تمام معنی است. آیا می بایست دست روی دست گذاشت و نظاره گر محوجنگل بلوط، این شناسنامه باستانی زاگرس بود؟

هدف این انجمن مردم نهاد زیست محیطی جلب مشارکت مردمی در جهت حفظ این سرمایه‌ی ارزشمند است و که با هکاری اداره منابع طبیعی استان و شهرستان  برنامه ویژه ای برای کاشت بذر بلوط و بادام در مناطق حفاظت شده برگذارشد.یکی دیگر از اهداف برگزاری این برنامه فرهنگسازی و توجه بیشتر به حفاظت منابع طبیعی است که با برگزاری این برنامه و برنامه‌های آتی بتوان جامعه‌ی مشتاق و علاقه‌مند به محیط زیست را به سمت حفاظت و صیانت از طبیعت،محیط زیست هدایت کرد.

امید واریم جنبش بلوط کاری در زاگرس،استان به استان فراگیر شده، و همه نسبت به محیط زیست خود احساس مسئولیت داشته باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد