تاریخ درج خبر : 1392/02/07
کد خبر : ۱۶۵۰۲
+ تغییر اندازه نوشته -

سال 91 بهترین سال برای فرهنگ و هنر استان بود

سایت استان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: سال 91 به لحاظ حضور هنرمندان استان در جشنواره های ملی، بهترین سال بود و استان در این زمینه صاحب یک رکورد شد.
کمالوندی در گفتگوی اختصاصی با سایت استان افزود: در جشنواره بین المللی فجر در سال 91 در اکثر رشته های این جشنواره، هنرمندان استان به عنوان شرکت کننده و یا داور حضور داشته است.

1103
وی با بر شمردن ویژگی های هنرمندان استان گفت: هنر در این استان به بلوغ رسده است و هنرمندان استان در رشته های تخصصی خود پیشرو هستند و حضور در عرصه های ملی خود نیز موید این گفته است.
وی به ابتدای ورود خود به استان اشاره کرد و بیان داشت: با بازدید از مجتمع های در حال ساخت در شهرستانها به این نتیجه رسیدم که در حوزه زیرساخت و در کوتاه مدت نمی توان جوابگوی اهالی هنر بود و در این زمینه توانایی های خود را با کمی تغییرات در ساختمانهای موجود تقویت کرده و بهره وری را بالا بردیم که ایجاد نگارخانه و پلاتو و دومین تئاتر شهر و استودیو صدابرداری از آن جمله هستند.
وی در پاسخ به سخنان یکی از نمایندگان که به کندی پیشرفت مجتمع های هنری در استان انتقاد کرده بود چنین گفت: متولی ساخت مجتمع های هنری در سازمان مسکن و شهرسازی(سابق) بود و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان بهره بردار این مجتمع ها است و عملاً هیچ گونه بودجه و نظارتی از طرف ما، بر این پروژه ها وجود ندارد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه این گفتگو، کارهای فرهنگی را پروسه ای بلند مدت دانست و با اشاره به برگزاری موفق جشنواره های متعدد در استان افزود: مردم استان از لحاظ فکری و ذهنی توانایی و قابلیت بین المللی دارند و توان برگزاری جشنواره های بین المللی با حضور حداقل 20 کشور در این استان مهیا است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد