تاریخ درج خبر : 1392/02/07
کد خبر : ۱۶۵۵۰
+ تغییر اندازه نوشته -

سفرهای انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری خلاف قانون است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: سفرهای انتخاباتی قبل از موعد مقرر در قانون را  خلاف می‌دانم و تفاوتی هم ندارد که چه کسی باشد ولی متأسفانه قانون در مقابل این خلاف‌ها مسکوت مانده و این عمل در حال انجام است.

 سید‌حسین صابری در یک نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌های مختلف در استان به سؤالات آن‌ها پاسخ داد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به سؤالی در مورد سفرهای انتخاباتی برخی کاندیداهای ریاست جمهوری احتمال سفر اسفندیار رحیم مشایی به این استان اظهار کرد: سفرهای انتخاباتی قبل از موعد مقرر در قانون را همگی خلاف می‌دانم و تفاوتی هم ندارد که چه کسی باشد ولی متأسفانه قانون در مقابل این خلاف‌ها مسکوت مانده و این عمل در حال انجام است.

وی با بیان اینکه بسیاری از کاندیداهای ریاست جمهوری از رفقای من هستند، افزود: من در بحث انتخابات بسیار حساس هستم و کسی تاکنون نتوانسته از من ایرادی بگیرد.

صابری در پاسخ به سؤالی در مورد انحرافی بودن برخی افراد گفت: اینکه در کشور و در دنیا جریان انحرافی باشد یک چیز طبیعی است و در همه جا وجود دارد حتی در صحرای کربلا هم ما انحراف و جریان انحرافی داشتیم و اینگونه نیست که این انحرافی بودن خاص شرایط فعلی کشور و عده‌ای خاص باشد.

وی جریان انحرافی را در کشور یک اصطلاح سیاسی خواند و ادامه داد: انحراف را باید تعریف کرد تا بر اساس آن اظهارنظر و قضاوت کنیم به طوری که بدانیم هر انحرافی به هر میزانی از آن معیاری که تعیین می‌کنیم، انحراف محسوب می‌شود.

3012

وی با بیان اینکه معیار و شاخص من مقام معظم رهبری است، تصریح کرد: اعتراف می‌کنم با همه تلاشم تا حال 10 درصد حرف‌ها و فرمایشات ایشان را هم اجرا نکردم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا خود شما انحرافی هستید یا نه، گفت: من نمی‌دانم انحرافی هستم یا نه ولی همان‌طور که گفتم شاخص و معیار من رهبری است و من حتی 10 درصد منویان و فرمایشات ایشان را هم نمی‌توانم اجرا کنم.

وی تأکید کرد: هر جا هم که انحرافی هست باید اصلاح شود.

صابری در بخش دیگری از صحبت‌هایش عنوان کرد:‌ به عنوان مجری انتخابات برایم هیچ فرقی ندارد که چه کسی از صندوق‌های رأی مردم بیرون بیاید ولی به عنوان یک شخص حقیقی برای خودم معیارها و ارزش‌هایی دارم که برای آن‌ها تلاش می‌کنم.

مقام ارشد اجرایی در کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به شائبه کلنگ‌زنی‌ها و افتتاحیه‌هایی در این استان به دست برخی کاندیداهای منتسب به دولت ابراز داشت: هیچ‌گاه اهل کلنگ‌زنی نبودم و در این مدت نیز کهگیلویه و بویراحمد پروژه‌ای برای کلنگ‌زنی ندارد که نامزدی از انتخابات بخواهد آن را کلنگ‌زنی کند.

وی مشارکت حداکثری مردم را هدف اصلی مسئولان و خواسته مقام معظم رهبری خواند و خاطرنشان کرد: وظیفه ما است که برای این مهم تلاش کنیم.

صابری در پاسخ به سوالی اظهار داشت: افزایش شدید قیمت ها عامل مهمی در عدم اتمام پروژه های مسکن مهر است.

استاندار افزود: راهکارهایی نظیر افزایش مبلغ وام و‌ افزایش سهم آورده افراد،‌ در به وجود آمدن تأخیر در تکمیل و وجود نقایصی در اجرای این پروژه و تأسیسات مورد نیاز آن، تأثیرگذار بودند.

صابری در بخش دیگری از سخنانش ذخیره 160 تن مرغ  برای اولین بار در استان  را نمونه ای از تحرک دسته جمعی در راستای استفاده از فرصتهای استان عنوان کرد.

وی اظهار داشت: تقویت فرهنگ تحرک دسته جمعی، فرهنگ کار در استان، فرهنگ پس انداز و آینده نگری و اصلاح الگوی مصرف ‌نقش مهمی در توسعه استان دارد.

استاندار با اشاره به پروژه های مهر ماندگار گفت: پروژه های مهر ماندگار حرکتی ارزنده با هدف تکمیل و به اتمام رساندن پروژه های عمرانی در دست اجرا  بود.

صابری بیان داشت: برخی از این پروژه ها به دلیل محدودیتهای اعتباری و عدم دقت مسئولین در معرفی دقیق پروژه ها، درزمان مقرر به اتمام نرسیده و نا تمام مانده اند.

وی تاکید کرد: در سالهای اخیر به جز برای مساجد و مصلی ها، کلنگی بر زمین نزده ام و تلاش دولت بر  اتمام پروژه های بزرگ مهر ماندگار از محل ها و راههای متخلف اعتباری است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد