تاریخ درج خبر : 1392/10/03
کد خبر : ۱۶۶۹۱۷
+ تغییر اندازه نوشته -

خبرهای کوتاه از کمیته امداد شهرستانها

سایت استان:  بیش از 3 میلیارد ریال وام قرض الحسنه به مددجویان کمیته امداد باشت پرداخت شد.

مدیرکمیته امدادامام خمینی(ره)شهرستان باشت ازپرداخت 3 میلیارد و585 میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه در نه ماهه سال جاری به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان و اقشار نیازمند خبر داد.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان، حبیب الله باقرپور گفت: کمیته امداد در راستای توانمندسازی و حمایت از مددجویان و خانواده های نیازمند اقدامات متفاوتی در طول سال ارائه می دهد.
وی اظهار داشت: یکی از موثرترین اقدامات این نهاد در راستای حمایت از نیازمندان پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان می باشد.
باقرپور تصریح کرد: به همین منظور در نه ماهه سال جاری با اعتباری بالغ بر 3میلیارد و 585 میلیون ریال به 347 نفر از مددجویان و نیازمندان واجد شرایط پرداخت شد.
وی تصریح کرد: وامهای قرض الحسنه جهت رفع احتیاجات ضروری اشخاص از قبیل هزینه های درمان، ازدواج، تعمیر و تأمین مسکن، بدهکاری های مالی، کمک هزینه های تحصیل و به واجدین شرایط پرداخت خواهد شد.

توزیع بیش از 6 هزار قلک احسان دانش آموزی در بین مدارس شهرستان چرام

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان چرام از توزیع بیش از 6 هزار قلک احسان دانش آموزی در بین دانش آموزان مدارس این شهرستان خبر داد.

علی حسن مظاهری گفت: در راستای اجرای طرح احسان دانش آموزی و به منظور آشنایی دانش آموزان با فرهنگ انفاق و نیکوکاری کمیته امداد شهرستان چرام اقدام به توزیع قلک پلاستیکی در بین دانش آموزان نموده است.

وی اظهار داشت: در همین راستا و در آذرماه سال جاری تعداد 6 هزار و400 قلک احسان دانش آموزی در بین 55 مدرسه راهنمایی و ابتدایی این شهرستان توزیع شد.

مظاهری بیان کرد: توزیع و جمع آوری قلک ها تا پانزدهم بهمن ماه ادامه خواهد داشت و مساعدت ها و کمک های جمع آوری شده همزمان با هفته ی احسان و نیکوکاری و در آستانه عید نوروز در اختیار دانش آموزان نیازمند قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: کمک های جمع آوری شده جهت تاًمین پوشاک، نوشت افزار و سایر امکانات تحصیلی و رفاهی دانش آموزان تحت حمایت و نیازمند هزینه خواهد شد.

مدیر کمیته امداد شهرستان چرام خاطر نشان کرد : در سال گذشته در طرح احسان دانش آموزی، دانش آموزان نیکوکار شهرستان 30 میلیون ریال به همنوعان نیازمند خود مساعدت نمودند.

پرداخت کمک هزینه شهریه 210 نفر از دانشجویان تحت حمایت کمیته امداد شهرستان کهگیلویه

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان کهگیلویه از پرداخت کمک هزینه شهریه 210 نفر از دانشجویان تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان مشغول به تحصیل در دانشگاه پیام نور خبر داد.

عنایت رحیمی نیا گفت: کمک به رشد و ارتقاء وضعیت تحصیلی دانش آموزان  تا رسیدن به مقاطع دانشگاهی یکی از مولفه های کاری کمیته امداد شهرستان کهگیلویه می باشد که در همین راستا کمک های قابل توجهی تاکنون به دانشجویان تحت حمایت این نهاد در تمامی رشته ها و دانشگاهها صورت گرفته است.

رحیمی نیا افزود: یکی از اقداماتی که امسال در دستور کار قرار گرفته واریز کمک هزینه تحصیل جهت دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه پیام نور می باشد که برابر قانون جهت دانشجویان مشغول به تحصیل که دارای شرائط لازم بوده برای رشته های فنی مهندسی هر ترم 2میلیون ریال  وبرای رشته های غیر فنی هرترم یک میلیون و 500 هزار ریال به حساب هر دانشجو واریز خواهد شد.

وی با بیان این مطلب که رفع مشکلات دانشجویان از اولویت های کاری این نهاد است، افزود: در نیمسال اول سال تحصیلی در مرحله دوم پرداخت ها جهت 210نفر از دانشجویان دختر و پسر در حال تحصیل در دانشگاه پیام نور اعتباری بالغ بر 353میلیون و 350هزار ریال در نظر گرفته شد و به حساب آنان  واریز شد.

مدیر کمیته امداد شهرستان کهگیلویه ابراز امیدواری کرد :ظرف چند روز آینده شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد برابر قانون نیز به حساب آنان واریز خواهد شد.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد