تاریخ درج خبر : 1392/02/08
کد خبر : ۱۶۷۵۴
+ تغییر اندازه نوشته -

شریعتمداری به دیدار ملک حسینی رفت

سایت استان: محمد شریعتمداری کاندیدای احتمال انتخابات ریاست جمهوری در سفر به یاسوج به دیدار سید شرف الدین ملک حسینی رفت.

نماینده ولی‌فقیه در استان در این دیدار گفت: در انتخابات آتی انقلاب نیازمند مردانی بزرگ است که بتواند کشور را بر بستر پیشرفت و اقتدار قرار دهد.

ملک‌حسینی با اشاره به انتخابات پیش رو بر ضرورت وجود انتقاد و تقابل فکری در جامعه تأکید کرد، اظهار کرد: حتی ائمه‌اطهار در زمان خویش از وجود انتقاد استقبال کرده و اجازه تقابل فکری و انتقاد در جامعه را ضروری می‌دانستند.

نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای شکل دادن به حماسه سیاسی یک رقابت و برای یک حماسه اقتصادی یک رفاقت لازم است.

ملک‌حسینی شرایط فعلی انقلاب اسلامی را یک امتحان بزرگ توصیف کرد و تصریح کرد: در این مقطع زمانی همانند 34 سال اخیر این بار نیز مردم قطعا از این امتحان بزرگ سربلند بیرون خواهند آمد و امیدوارم مسئولان و رقبای این دوره از انتخابات نیز از آن سربلند خارج شوند.

وی افزود: حماسه هیچگاه در بستر دروغ، تهمت و تخریب شکل نگرفته و نخواهد گرفت و اگر حماسه تبدیل به هیجان شود در واقع نامش دیگر حماسه نخواهد بود چرا که حماسه باید همراه با شجاعت، غیرت، صحت و رفاقت باشد.

ملک‌حسینی خاطرنشان کرد: در انتخابات آتی انقلاب اسلامی مردم نیازمند مردان بزرگی هستند که بتوانند کشور را بر بستر پیشرفت و اقتدار قرار داده و همچنین ریشه تمامی دشمنان این انقلاب را بخشکاند.

در این دیدار همچنین محمد شریعتمداری ضمن تجلیل و بزرگداشت روح آیت‌الله ملک‌حسینی به عنوان اسوه تقوا و یار دیرین حضرت امام خمینی (ره) از حضور در استان کهگیلویه و بویراحمد ابراز خرسندی کرد.

وی مسیر حرکت خود در انتخابات ریاست جمهوری را یک مسیر اخلاقمدارانه که الگویی از رفاقت و رقابت برای تقویت وجه جمهوریت است خواند و اظهار کرد: مسیر حرکت من از تخریب نمی‌گذرد و اعتقاد دارم باید نقاط ضعف فعلی را تبدیل به قوت کرد و نقاط قوت را نیز ارج نهاد.

عضو شورای راهبری روابط خارجی با اشاره به ضرورت جذب نیرو‌های لایق و کاردان و متعهد برای بهبود وضعیت اقتصادی و دیپلماسی گفت: برای محقق شدن این امر از هیچ اقدامی فروگذار نخواهم بود و تلاش دارم در این خصوص اقدامات اساسی و اثرگذاری انجام دهم.

وی با ضروری خواندن مشارکت حد اکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری که از سوی مقام معظم رهبری حماسه سیاسی و اقتصادی نام‌گذاری شده است ،گفت: باید با رفتار اخلاقی در عرصه رقابت انتخابات را زیبنده نظام برگزار کنیم و از برخی رفتار‌ها و پرده‌دری‌ها که در گذشته انجام و موجب ناخرسندی روح شهدا شد اجتناب کنیم.

شریعتمداری، ائمه جمعه را پدر همه سلایق در جامعه خواند و گفت: باید دست عطوفت و مهربانی ائمه با مشئی معتدل شامل همه افراد در جامعه شود.

وی با اشاره به هشت سال سابقه فعالیت اقتصادی در دولت های هفتم و هشتم و همچنین 8 سال عضویت در شورای راهبردی روابط خاجی تصریح کرد: با استحکام در راه انتخابات قدم گذاشته است و امیدوار به حل مشکلات کشور و پیشرفت سازندگی آن در چارچوب اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران است.

حجت‌الاسلام سید علی‌اصغر حسینی امام جمعه شهر یاسوج نیز در این دیدار اظهار کرد: براساس آیات قرآن کریم همه مردم فارغ از دین و اعتقاد آنان مورد عنایت پروردگار هستند و خداوند متعال تمامی بندگان خود را دوست دارد.

امام جمعه شهر یاسوج وجود همه سلایق را برای حضور در انتخابات لازم و ضروری دانست و گفت: حضور حداکثری یعنی حضور همه سلایق بنابراین این یک امری غیر قابل انکار است.

حسینی با اشاره به وجود دشمنان قسم خورده در برابر انقلاب گفت: ما یک مملکت وسیع و دارای امکانات خوب و ملتی خوش سابقه هستیم که انشاالله همه گردنه‌های سخت را با همت مردم و تلاش مسئولان پشت سر خواهیم گذاشت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد