تاریخ درج خبر : 1392/02/08
کد خبر : ۱۶۷۵۵
+ تغییر اندازه نوشته -

شریعتمداری: در صورت ورود خاتمی و هاشمی به نفع آنها کنار میروم

سایت استان: کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری با بیان اینکه عده‌ای در دولت خاتمی به دنبال انحلال‌طلبی بودند گفت: هر چند برای برادر عزیزم آقای عارف احترام قائلم ولی به نفع او کنار نمی‌روم و در صورت ورود آقای هاشمی  و یا خاتمی به انتخابات به نفع آنها کنار می روم.

محمد شریعتمداری ظهر امروز در نشست با دانشجویان دانشگاه یاسوج اظهار کرد: من به دنبال موج‌سواری نیستم و سپس با طرح سؤالی از دانشجویان پرسید؛ بچه‌ها فکر می‌کنید که من برای موفقیت در انتخابات باید موج به راه بیندازم که دانشجویان موج‌آفرینی برای رأی‌آوری را تأیید نکردند.

این کاندیدای احتمالی ریاست‌جمهوری در ادامه با بیان اینکه جامعه به تفکر اصلاح‌طلبی نیاز دارد، گفت: اصلاح‌طلبی را نباید با انحلال‌طلبی اشتباه بگیریم که یقین دارم عده‌ای هم در این دولت و هم در دولت خاتمی به دنبال انحلال‌طلبی رفتند.

شریعتمداری به برخی مشکلات کنونی در ابعاد اقتصادی اشاره کرد و گفت: اکنون ارزش پول ملی کشور 3.5 برابر کاهش پیدا کرده که بخشی از آن به کارآمدی‌ها و استفاده نکردن از خرد جمعی برمی‌گردد.

وی با بیان اینکه نقاط ضعف و قوت دولت کنونی را برای پیشرفت در امور برای دولت آینده باید شناخت به دانشجویان توصیه کرد در همین زمینه مقاله تحلیلی خبرگزاری فارس که در آن نقاط ضعف و قوت دولت کنونی با معیارهای رهبری سنجیده شده را مطالعه کنند.

این کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری در بخش دیگری از این گفت و شنود دانشجویی با ذکر این مطلب که در عرصه‌های گوناگون می‌توانیم الگو باشیم، گفت: اما احساس می‌شود در برخی زمینه‌ها از این الگو بودن فاصله گرفته‌ایم.

شریعتمداری با بیان اینکه موضع‌گیری صریح و شفافی در هنگامه حوادث سال88 داشته‌ام و مکلف به قانونمندی بوده و کاسبی‌ کردن با فتنه را هم قبول ندارم، گفت: در آن اثنا عده‌ای با فاصله گرفتن از قانون کشور را به خطر انداختند.

وی با تأکید دوباره بر این نکته که به نفع کسی کنار نمی‌روم، گفت: تنها اگر آقایان حسن خمینی، ناطق نوری، هاشمی رفسنجانی و خاتمی وارد عرصه شوند به نفع آن‌ها کنار می‌روم هر چند برای برادر عزیزم آقای عارف احترام قائلم ولی به نفع او کنار نمی‌روم.

شریعتمداری که خود را همسایه الفبایی عارف در کابینه اصلاحات معرفی کرد، در ادامه گفت: هشت سال تمام در هیئت دولت کنار هم می‌نشستیم و هر چند که آقای عارف را یک فرد دانشمند می‌دانم ولی به نفع ایشان کنار نمی‌روم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد