تاریخ درج خبر : 1392/02/08
کد خبر : ۱۶۷۵۹
+ تغییر اندازه نوشته -

در انتخابات دور گذشته به موسوی رای دادم / برای ریشه کنی فساد آمده ام

سایت استان: وزیر بازرگانی دوره اصلاحات گفت:در صورت پیروزی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ریشه کن کردن فساد با روشهای اصولی و علمی را در دستور کار قرار خواهم داد.

محمد شریعتمداری در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد واحد یاسوج در پاسخ به این سوال که آیا به تقلب و تخلف در انتخابات 88 اعتقاد داریدیا نه؟ افزود: اعتقاد دارم تقلب و تخلفی که نتیجه انتخابات را به نفع کاندیدای خاصی تغییر داده باشد، صورت نگرفته است.

2012

وی در خصوص رابطه با آمریکا اظهار کرد: ارتباط با آمریکا یک تابو نیست و در حوزه سیاست خارجی، دوستی و دشمنی یک سیاست ماندگار نیست وما نیازی به دشمنی با آمریکا نداریم و براساس شرایط است که می‌توان با دیگران ارتباط داشت و یا نداشت.

این داوطلب احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: نباید تسلیم شدن در برابر آمریکا را موجب پیشرفت بدانیم و نه اینکه اگر کسی با آمریکا رابطه نداشت، پیشرفت خواهد کرد بلکه باید براساس فرمایش مقام معظم رهبری و با درنظر گرفتن سه عنصر “عزت، حکمت و مصلحت” با دیگران ارتباط داشته باشیم. قدرتمند بودن بهترین حالت برای ایستادگی در مقابل هر مستکبری است و نه آمریکا در حال حاضر شرایط گرگ بودن را دارد و نه ما میش هستیم.

شریعتمداری عنوان کرد: اگر مسئولیت اجرایی برعهده بگیرم، تلاش می‌کنم که فضای سیاسی دانشگاه آلوده به دعواهای حیدری و نعمتی نشود، فساد بی‌امان در دستگاه دولتی براثر عدم شفافیت است و بر همین اساس برای ریشه‌کن کردن فساد پا به عرصه گذاشته‌اند.

وی تصریح کرد: فضای سیاسی کشور با سخنان مقام معظم رهبری در نوروز امسال آنجا که فرمودند؛ همه سلیقه‌ها باید حضور داشته باشند، روشن است و اکنون همه در عرصه حضور دارند.

وزیر بازرگانی دوره اصلاحات با اشاره به اینکه عضو هیچ یک از گروه‌های اصلاح‌طلبی از جمله حزب مشارکت و مجاهدین نبوده‌ام، بیان کرد: با حفظ اصول اصلاح‌طلب هستم و برای ریشه‌کنی فساد به میدان آمده‌ام.

شریعتمداری ابراز کرد: در انتخابات سال 88 به مهندس موسوی رأی دادم و و عضو گروه 14 نفره مشاوران وی بودم پس از انتخابات 88 میرحسین موسوی از قانون فاصله گرفت که این کار هزینه‌های سنگینی داشت.

وی اظهار کرد: بر این باورم که دانشگاه مرکز تعقل‌گرایی و خردورزی در سال حماسه سیاسی و اقتصادی است. به یقین در مراکز علمی و دانشگاهی بهتر و دقیق‌تر از همه مراکز دیگر می‌توان بحث و گفت‌وگو کرد.

عضو شورای راهبردی روابط خارجی کشور گفت: با هدف حضور در قدرت برای خدمت به مردم با تکیه بر 30 سال تجربه در بخش‌های مختلف اقتصادی و سیاسی از وزارت بازرگانی گرفته و عضویت در بسیاری از مجامع اقتصادی از جمله حضور مؤثر در شورای اقتصاد و شورای توسعه صادرات به صحنه انتخابات آمده‌ام.

شریعتمداری ابراز کرد: مطالبات دانشگاهی در رأس برنامه‌های مورد پی‌گیری خودم در صورت موفقیت در انتخابات است و ضرورت دارد که برای هر چه علمی‌تر کردن دانشگاه این مراکز از نظر زیر ساخت‌ها به خصوص فضاهای آموزشی و تجهیزات مورد توجه بیشتر قرا گیرند.

وی استفاده درست از منابع مالی برای تحقیق و پژوهش را امری لازم در دانشگاه‌ها دانست و ادامه داد: یکی دیگر از دغدغه‌های من بیکاری در بین قشر فرهیخته دانشگاهی است که اکنون در کشور نرخ بیکاری این قشر از همه اقشار دیگر بیشتر است.

این کاندیدای احتمالی ریاست‌جمهوری هدف مهم دیگر خود را برای حضور در انتخابات بالندگی نظام دانست و اضافه کرد: هدفی مقدس‌تر از این نیست که اگر این سخن به رأی‌آوری من کمک کند و یا برعکس آن صادق باشد هر جا که پا بگذارم باز هم آن را بیان خواهم کرد.

شریعتمداری با اشاره به اینکه خود را معتقد به قانون اساسی این میراث شهدا می‌دانم، تأکید کرد: معتقدم که بر اساس کلام گهربار امام راحل جمهوریت نظام در کنار اسلامیت آن باید محترم شمرده شود.

وی با بیان این مطلب که حق نداریم با ناکارآمدی خود مردم را از صحنه بیرون کنیم، گفت: برای کارآمدی باید در قوه مجریه از همه نظرات صاحب نظران استفاده کنیم و به خرد جمعی در همه حال احترام بگذاریم.

عضو شورای راهبردی روابط خارجی کشور افزود: به اصالت نظر امام راحل معتقدم و معتقد به همه بندهای وصیت‌نامه آن یار سفر کرده هستم و بیش از همه به آن بخش معتقدم که فرمودند؛ پشتیبان ولی‌فقیه باشید که مظهر اسلامیت نظام است.

شریعتمداری با اشاره به این مطلب که معتقدم که اصلاحات از ضروریات تعالی کشور است و جمهوری اسلامی هیچ‌گاه از اصلاح در امور بی‌نیاز نیست،عنوان کرد: در انتخابات 88 به موسوی رأی دادم. امروز به طور صادقانه به شما دانشجویان در این زمینه می‌گویم که برای رأی آوردن به دنبال موج‌سواری نیستم هر چند که بعضی‌ها توصیه کرده‌اند تنها اگر موج ایجاد کنی موفق خواهی شد.

وی اظهارکرد: موسوی در انتخابات دارای دو بعد بود یکی تا پیش از روز جمعه و دیگری پس از برگزاری انتخابات که باید گفت آقای موسوی پس از انتخابات 88 از قانون فاصله گرفت.

این داوطلب احتمالی یازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری با بیان این مطلب که همه کارها تا پیش از روز جمعه انتخابات 88 را عبادت و شور و نشاط دانست و افزود: ولی پس از انتخابات دیگر عبادت نبود بلکه فاصله گرفتن از قانون را مشاهده کردیم. رهبری و مردم تا چندین روز پس از انتخابات صبر و حوصله کردند اما آقایان محیط رشدی را آماده کردند که زمینه‌ای برای حرکت‌های غیر قانونی شد و مملکت را خواسته و ناخواسته به خطر انداختند و هزینه‌های سنگین زیادی بر اثر همین دوری از قانون به نظام و کشور تحمیل شد.

همچنین محمد شریعتمداری در دیدار عمومی با مردم یاسوج گفت: بعد ارز فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند همه سلیقه ها باید در انتخابات مشارکت کنند احتمال حضور محمد خاتمی وجود دارد و اگر سید محمد خاتمی به عرصه انتخابات بیاید قطعا به نفع او کنار خواهم رفت .

وی افزود: بروز برخی مشکلات در کشور از جمله افزایش لجام گسیخته نقدینگی ف افزایش ساعتی قیمت ها ، افزایش نرخ بیکاری ، افزایش نرخ ارز ، کاهش نرخ رشد اقتصادی وادارم کرد که در این عرصه حضور پیدا کنم.

این داوطلب یازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: نماینده همه جبهه اصلاحات نیستم و افراد دیگری همچون عارف ، جهانگیری ، کواکبیان ، دکتر روحانی و مهر علیزاده هم هستند.

شریعتمداری در رابطه با میر حسین موسوی و مهدی کروبی تصریح کرد: نظر من همان صحبت های آقای عسکر اولادی است که گفتند فتنه سازی ها از بیرون مرزها شکل گرفت و این دو جز سران فتنه نیستند بلکه سران فتنه بیرون از مرزها هستند.

وی اضافه کرد : با صادر کردن حکم برای پنج نفر اخیرا شاهد تضعیف دستگاه دیپلماسی و سیاست خارجی بودیم که اگر مداخله مستقیم مقام معظم رهبری نبود این روال ادامه پیدا می کرد.

عضو شورای راهبردی روابط خارجی کشور در خصوص باز بودن فضا و آزادی بیان تأکید کرد: این چه دست هایی است که مسایل ساده را به مسایل امنیتی ، پیچیده و ضد نظام تبدیل می کنند .

شریعتمداری بیان کرد: مشکل فقر و بیکاری در استان کهگیلویه و بویراحمد با همه ظرفیت ها ، پتانسیلها و توانمندیهاییی که دارد حرف عجیبی است که باید توجه بیشتر به این استان شود .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • امین گفت:

    همتون واسه منافع خودتون این حرفا رو میزنید تا رییس جمهور میشید یادتون میره من که اصلا ……….. وسلام.

  • امید گفت:

    به این زودی ها ریشه کن نخواهد شد شما بفرمایید بچه های این استان را در کجا به کار می گیرید.البته!!!

پربازديد