تاریخ درج خبر : 1392/10/06
کد خبر : ۱۶۹۸۰۰
+ تغییر اندازه نوشته -

دیپلماسی اقتصادی مهمترین راهکار در تحقق اقتصاد مقاومتی است

سایت استان: فرمانده قرارگاه قرب قائم گفت: فعال سازی دیپلماسی اقتصادی در این برهه زمانی یکی ازمهمترین راهکارها برای تحقق اقتصاد مقاومتی و رشد اقتصادی کشور است.

سردار عدل هاشمی روز پنجشنبه در همایش منطقه ای نقش اقتصاد مقاومتی در مقابل تحریم ها در یاسوج افزود: به عقیده بسیاری از کارشناسان و فعالان این عرصه نقش دیپلماسی اقتصادی و گره زدن منافع اقتصادی یک کشور بر اقتصاد جهانی یک امر ضرورت های اجتناب ناپذیر کمک به اقتصادی ملی است.

80968390-5357984

وی بیان کرد: تجربیات و الگوهای موفقی از توسعه اقتصادی در کشورهای مختلف جهان وجود دارد که با استفاده از دیپلماسی اقتصادی می توان از این الگوها نهایت بهره را برد.

سردار هاشمی افزود: مدیریت بر منابع خرد اقتصادی، تکیه بر تولیدات داخلی، اصلاح الگوی مصرف وتسهیل فرایندهای امر سرمایه گذاری از دیگر راهبردهای اساسی در تحقق این اصل مهم اقتصادی است.

هاشمی توجه به کیفیت اجناس داخلی ، ایجاد نشاط و امید اجتماعی، اجرای طرح های عمرانی و کلان اقتصادی، توانمند کردن بخش کشاورزی و صنعت ، نهادینه کردن پیوند صنعت و دانشگاه و جلوگیری از نوسانات ارزی را از دیگر عوامل مهم درتحقق اقتصاد مقاومتی ذکر کرد.

سردارهاشمی با تاکید بر اینکه تحریم های دشمنان موضوعی جدید نیست یادآور شد: نظام اسلامی بیش از 34 است که با انواع تحریم ها و فشارها دست و پنجه نرم می کند.

وی ترور نخبگان ، اندیشمندان و مقامات سیاسی و دلسوزان نظام، حمایت از گروه منافقین، هواپیما ربایی ، جنگ تحمیلی ، تهاجم فرهنگی و تحریم اقتصادی را برخی از انواع تهدیدها و توطئه های دشمنان در طول 34 سال گذشته علیه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد.

سردارهاشمی به نقش دفاعی سپاه در حوزه های مختلف اشاره کرد و افزود: حضور در جنگ تحمیلی و دفاع نظامی تنها رسالت سپاه نیست بلکه وظایف این نهاد مقدس متناسب با مقتضیات زمانی، تهدیدات ، ارایه خط مشی ها و سیاست های نظام و رهبری در حال تغییر است.

وی ابراز داشت: حضورفعال در صحنه اقتصاد کشور امروزه یکی از وظایف اصلی سپاه است.

سردار هاشمی با بیان اینکه طرح های عمرانی و سرمایه گذاری کلانی از سوی قرارگاه خاتم (ص) سپاه اجرا و یا در حال اجرا است، افزود: برخی ها از اینکه سپاه وارد عرصه اقتصادی و اجرای طرح های عمرانی کشور شده خرده گرفته اند.

وی افزود: هم اکنون بیش از 150 هزارنفر در سطح کشور و از طریق قرارگاه خاتم مشغول به کار هستند که حدود 85درصد از آنها دانش آموختگان دانشگاهی است.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • امیر حسین محمدی گفت:

  ضمن عرض سلام وتبریک به مناسبت فرا رسیدن سال نو خدمت سردار جبهه و جنگ تحمیلی و سردار سازندگی، من یقین دارم هدف از زندگی، اگر رضای خداوند منان باشد، همین برای شما کافی است. امیدوارم در سایه لطف خداوند کماکان دنباله رو شهدا باشید.متشکرم.!

 • ناشناس گفت:

  باسلام خدمت سردار بزرگ و دوستان عزیز
  خدا شاهده من بدون اینکه سردار را بشناسم و فقط اسمش را از بچه ها شنیدم ویه نامه ازش گرفتم بعد براش پیام دادم که نامه دادین بهم ولی جواب نگرفتم آنوقت بود که خودش صبح ساعت 7 بهم زنگ زد که الان کارت درسته برو فلان جا سرکار
  خدا خوشش میاد پشت سر چنین مردی اینطور حرف بزنید
  واقعا حیفم سیتو

 • ایران گفت:

  ایشان شکوهی راست میگه

 • شکوهی گفت:

  من بواسطه کسی به ایشان مراحعه سرکاررفتم ولی بعداز شیش ماه اخراج شدم چون اعتراض میکردم به کارهای خلاف مهندسین و ……. که صورت میگرفت و ….. نمیخوانندند

 • جواد گفت:

  دوستان خواهشن تا به صحت مطلبی یقین نداریم ،با بیان کردن آن با آبروی کسی بازی نکنیم.

 • منطقی گفت:

  خداوند را شاهد میگیرم ایشان بدون اینکهمرا بشناسند مشغول به کار م کردند. و مطمنم هر کس دیکه این کار را برا من میکرد تا اخر عمر منت میگذاشت.
  خداوند حافظت باشد سردار عزیز و هر روز بر نور صورتت بیافزاید.

 • درجواب دهاتی گفت:

  مطمئنم شما سردارهاشمی رانمیشناسید
  هاشمی پیش خدا ابرودارد -چون عاشقانه در خدمت مردم بوده وهست-لایق است وخدا بهش غزت داده
  به سهم خودم برایت دعا میکنم که از این خواب بیدار شی

 • انصاف گفت:

  انصافا 85%افرادی که درسیستم شما استخدام میشوند یا پاسداران بازنشسته ویا هم فرزندان بی مدرک آنها میباشند که برای ادای دین خودت و جبران مافات آنها را بکارگیری میکنی،نیرو گستر شده بود مجمع تشخیص مصلحت نظام،تا ببینیم قرب را چکارمیکنی!!!؟

 • ناشناس گفت:

  امسال اقای هاشمی که در این هشت سال اقتصاد دستشان بوده بهتر میتوانند زوایای این 8 سال مدیریت اقتصادی را روشن کنند

 • دهاتی گفت:

  حاجی جان به جای این همه شعار اقتصادی،خواهشن از خودت و سیستمت شروع به اصلاح کن،بریدن حقوق کلان و بالا برای افراد بیسواد و آقازاده های سیاسیون شهرت که به قولی میخوای با نفوذ خودت کاراتو پیش ببری،خودتو بالا ببری،اسمت رو زبون همه بچرخه،وای از این همه بازیگری.

پربازديد