تاریخ درج خبر : 1392/10/06
کد خبر : ۱۶۹۸۰۱
+ تغییر اندازه نوشته -

زارعی: وابستگی به نفت نقطه آسیب اقتصاد ایران است

سایت استان: نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی وابستگی به نفت و اتکا به اقتصاد تک محصولی را مهمترین نقطه آسیب اقتصاد ایران در طول سالیان متمادی اعلام کرد.

غلام محمد زارعی روز پنجشنبه درˈ همایش منطقه ای نقش اقتصاد مقاومتی در مقابل تحریم ها ˈ در یاسوج افزود: مبنای شکل گیری و بودجه بندی در ایران نیز امروزه یک اقتصاد مصرفی است.

80968469-5358099

وی بیان کرد: بودجه ریزی در ایران برخلاف بسیاری از کشورهای توسعه یافته در جهان و منطقه بیش از 70 درصد آن هزینه ای و 30 درصد سرمایه گذاری است.

زارعی اظهار کرد: امروزه به دلیل همین وابستگی به اقتصاد تک قطبی و تکیه براعتبارات هزینه ای بسیاری از ظرفیت های بالقوه سرمایه گذاری در کشور مغفول مانده است.

وی با بیان اینکه تاکنون تعابیر و برداشت های متفاوتی از اقتصاد مقاومتی از سوی کارشناسان و متولیان امور اقتصادی در کشور شده است، افزود: اقتصاد مقاومتی به عنوان یک الگو و علم جدید اقتصاد نقطه مقابل اقتصاد ریاضتی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد ریاضتی یک اقتصاد بسته و غیرفعال به دلیل وجود چالش ها و نداشتن برخی ظرفیت های موجود اقتصادی است.

زارعی تاکید کرد: در حالی که اقتصاد مقاومتی در نقطه مقابل آن قرار دارد و فعالیت های اقتصادی باید برمبنای داشته ها و ظرفیت ها شکل گیرد.

وی اصلاح الگوی مصرف، فعال سازی طرح های راکد اقتصادی ، تکیه بر تولیدات داخلی و حمایت از سرمایه گذران داخلی را مهمترین راهبرد در تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.

زارعی نقش نخبگان، دانشگاهیان ، انسجام ،وحدت ملی و عزم همگانی را از دیگر راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی برشمرد.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد