تاریخ درج خبر : 1392/10/09
کد خبر : ۱۶۹۸۵۵
+ تغییر اندازه نوشته -

اندک اندک جمع اصولگرایان می رسند

سایت استان: محمود آرام

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در حالی کار خود را آغاز کرد که انتظار می رفت با انتخاب افراد همسو و کسانی که تفکر وی را قبول دارند بتواند تحولی در استان به وجود بیاورد و این سخن را در مراسم تودیع و معارفه خود نیز بر زبان آورد.

این انتظار با انتصاب معاونان استاندار و شروع طوفانی و امیدوارکننده انتصاب  6 مدیرکل (روابط عمومی، انتخابات،اجتماعی،فناوری،حوزه استاندار،بودجه) مردم و طرفداران روحانی را نسبت به تغییرات خوشحال و امیدوار کرد و مطمئن شدند که اگر چه “موسی خادمی” در استان حضور نداشت اما زخم خوردگان و مغضوبین و رانده شدگان در دولت های گذشته را به خوبی می شناسد و فضای استان را رصد می کند.

23210

اما تشکیل اتاق فکر، شیرینی چند روزه ناشی از انتصابهای اولیه  را در دهان اصلاح طلبان و کسانی که خواهان تحول و تغییر بودند را به تلخی بدل کرد چون افرادی به آن اتاق فکر کذایی دعوت شده بودند که سردمدار جریان مخالف روحانی بوده و جریان فکری شان از مسببان اصلی اوضاع اسفناک  استان در سالهای گذشته بودند.

اصولگرایان که فهمیدند می توان با فشار بر استاندار امتیازهایی را از وی بگیرند درخواست های متعددی برای ملاقات با وی داشتند که در این راه موفق هم شدند.

این فشارها منجر به انتصاب نیروهایی از جریان مخالف فکری استاندار شده است که می توان به انتصاب سرپرست موسسه استاندارد، مدیرکل مخابرات، مدیرکل مالی اداری استانداری، مشاور مطبوعاتی استاندار و اکنون نیز اخباری مبنی بر انتصاب یک اصولگرا به عنوان مشاور فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد.

البته این سیاهه به اینجا ختم نشده  و احتمالاً هم نمی شود زیرا اخبار ناخوشایندی از انتصاب دیگر مدیران اصولگرا که نه تنها رای به روحانی نداده بلکه به مخالفت علنی با وی شهره هستند، در بقیه ادارات استانی از جمله شرکت شهرکهای صنعتی، شرکت برق استان و …  به گوش می رسد که اگر واقعاً این گونه باشد به نظر می رسد که خادمی به سر منزل مقصود که نرسد هیچ، بلکه موقعیتش به عنوان استاندار سست و ضعیف شود و عملکردها و فشار نمایندگان به پای وی و اصلاح طلبان نوشته شود.

جناب آقای خادمی اگر قرار بر این بود که نیروهای امتحان پس داده اصولگرا و کسانی که تفکر شما و رئیس جمهور را قبول ندارند دوباره بر سر کار آیند و اوضاع را دوباره در دست گیرند، پس  به چه دلیل مردم در انتخابات حضور یافته و رای به تغییر دادند؟ چه اصراری هست شما از نیروهایی استفاده کنید که رای به روحانی نداده و سیاستها و مشی وی را قبول ندارند؟

مگر همین ها نبودند که اصلاح طلبان و کسانی که الان شما میراث خوار آنان هستید را به انواع تهمت ها و انگ ها راندند و خانه نشین کردند و کردند آنچه نمی باید؟ اگر نمی دانید از دوستان و همکاران خود در همین استانداری بپرسید که سالیان گذشته چنان اصلاح طلبان در همین مجموعه در فشار بودند که گذشته از ندادن اضافه کاری و پاداش و دیگر مزایای مادی  که سهم نورچشمی ها می شد، حتی از دادن روزنامه های خریداری شده بیت المال هم به آنها خودداری می کردند و هر روز به بهانه های مختلف فشارهای روحی و روانی بر آنان و خانواده هایشان افزون تر می شد.

حکایت مصایب هشت سال گذشته اصلاح طلبان و مردم استان، در رسانه ها و کتابها ثبت نشده اما دست و دماغ های شکسته و گوشت و پوستهای داغ و درفش شده همه فریاد آن سالهای سیاه است.

مردم به تنگ آمده از فضای امنیتی و خفقان به وجود آمده در سالهای گذشته،  که شکل گیری این فضا نه برای کلیت نظام که فصل مشترک دغدغه همه مردم است،  بلکه برای عدم انتقاد از گروهی تازه به دوران رسیده و غارت گر بود که هر روز گوشه ای از دزدی ها و غارتگریهایشان در رسانه ها افشا میشود، در انتخابات شرکت کردند و فرد متفاوتی را به ریاست جمهوری انتخاب کردند که بتواند این فضا و بحرانهای اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و … به وجود آمده را حل و فصل کند.

مطمئن باشید اگر رئیس دولت قبلی می توانست مسایل مملکت را سر و سامان دهد طبیعتاً با همان نیروها این کارها انجام می داد. همان نیروهایی که دوباره شما به عنوان مدیر و همکار انتخاب می کنید. بدانید آزموده را آزمودن خطاست.

پس جا دارد تا دیر نشده، حداقل استقلال در تصمیمات خود را نشان دهید و یا هم بی پرده به مردم بگویید در این انتصابها نقشی نداشته و فقط اوامر نمایندگان را اطاعت می کنید.

ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی / کین ره که تو میروی به هیچستان است !

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • حمیدرضا بهمنی گفت:

  والا این استانداری که من میبینم احتمالا بعد از سه سال یادش میاد که باید فرماندار بدا دهدشت و
  چرام و لنده معرفی کنه و بعد از 4 سال تازه شاید به فکر نصب مدیران کل باشه!!

 • ناشناس گفت:

  جناب موحدی.بابعضی نظرات شمتموافقم.امااین پدیرفته است که هردولتی رای اوردازافرادهمسوباخودش استفاده میکنه.یک لحظه به دهن بیارعملکرددولت احمدی نزادراکه کشوررابه چه ورظه هولناکی کشاند

  • سید وحید موحدی گفت:

   دوست ناشناس منم از احمدی نژاد دفاع نکردم و خودمم منتقد ایشونم! اما حرف من اینه که چرا نقدی بشه که غیر منصفانه هست!؟ از نحوه مدیریت این دوستان شکایت کنه قبول هست، نه این که از اول تا آخر فقط بگه ایشون به روحانی رای نداده! ضمنا آقای روحانی قرار بود فراجناحی باشه و خیلی ها به خاطر این افکارش بهش رای دادن..!
   کلام آخر اینکه خودمونو دلباخته سیاست و قدرت نکنیم، اگه مسلمانیم و انسان، باید برای انسان ها دل بسوزونیم نه برای قدرت و سیاست..! اگه شما هم هدفت حل مشکلات مردم باشه و نه قدرت طلبی جریان فکری خاصی، مطمئنم بهتر متوجه این حرفام شدی..
   به امید موفقیت شما

 • سید وحید موحدی گفت:

  لطفا توجه کن:
  دوست عزیز متاسفم که شما فقط خودت و جریان فکری خودت رو قبول داری و بعد انتظار داری..!!!
  دلیلت برای رد یک نفر نه اصلح بودن یا نبودن اون، بلکه رای دادن یا ندادن به روحانی هست!!! اگه اینطوریه بقیه اون چند ده میلون نفر که به جناب روحانی رای ندادن باید…!
  من قصدم حمایت یا تخریب از افرادی که گلایه کردی نیست، فقط معتقدم از افراد قلم به دست بیشتر انتظار نقد منطقی و منصفانه میره، نه نقد عامیانه و صد البته کوچه و بازاری! به امید روزی که همه دردمون حل کردن درد مردم استان باشه، نه فقط درد خودمون و هم فکرهای خودمون!!! چون با این حرفاتون متوجه میشیم که شما هم فرقی با قبلی ها ندارین، فقط این که اونا از اونور پشت بوم افتادن، و شما از اینور…!!!

 • مهطلا گفت:

  اولااین تذهبو…غلط است..بلدنیستی نگووننویس
  ثانیاموسسه استانداردنه ..اداره کل استاندارد
  ثالثاادمی که فکرکندهرچه درخیالاتش بگذرددرست است همیشه ناراضی است…این همه اطلاعات راازکجااوردی..
  رابعاسیدموسی خادمی قوی است نگران نباش

  ..
  وبالاخره بروعزت راازخدابخواه نه ازجناح ونماینده و….

 • ناشناس گفت:

  افضل آقا بی انصاف نباش،بچه های بومی رو تخریب نکن دکترخادمی مرد صبور و دوست داشتنیه

 • ناشناس گفت:

  دکتر خادمی فوق لیسانس مکانیک،دکترای مدیریت استراتژیک داره و سالها تجربه در مدیریت و برنامه ریزی مهندسی و عمرانی.این خیلی بی انصافیه که اینگونه قضاوت کردی.اتفاقا جز پنج استاندار برتر کشوره.عیب ایشون اینه که از خودمونه و اهل فضل و دانشه و اخلاق مداره.

 • lمحمد گفت:

  دولت ارث پدری افراد خواصی نیست همه برای این حکومت تلاش کردن وهمه هم پای صندوق های رای رفتن پس پست گرفتن حق افراد یا حزب خواصی نیست ……………بد بختی ما همین جاست که غریب پرست هستیم زمانی که اقای نوذری که غیره بومی بود اون همه غیره بومی اورد خفه بودیت حالا که استاندار ومدیران همه از بچه های استان خودمون هستن زبون دار شدیت براتون متاسفم ……………………………

 • افضل گفت:

  مطلعین ومرتبطین با دولت روحانی اظهار میکنند : ضعیف ترین استاندار درکشور استاندار کهگیلویه وبویراحمد است.

 • ناشناس گفت:

  … نبایدخودش براخودش کامنت بداره این خیلی زشته.اون موقع که اخباردوجانبه ردوبدل میکردی بایدیاداین روزامیبودی

 • ناشناس گفت:

  این خیانتی بزرگ است که شمارای به تغییردهی امانظاره گرهمان وضعیت اسف باردیروزباشی.اقای خادمی نمیداندکه زارع اصولگرااست نیروهایش رابکارمیگیردکه همه راست راستند.تازه رحمت به پدربزرگواری که اصلاح ظلب معرفی میکندامااستاندارتوجه نمیکند.اگه ایشان بایدحساب ببرندبایدازبزرگواری ببرند نه زارع که هیچ پشتوانه ای ندارد

 • مومن گفت:

  راستی چرا حکم همه صادر شد جز ……….؟؟ گویا استاندار از اعمال …… افراطیون و حامیان جلیلی عقب نشینی کرده است؟

 • جهان گفت:

  اقای استاندار در دیدار با فعالان اصلاحات قول دادو تاکید کرد ضمن احترام برای سایر سلیقه ها و شنیدن نقد و پیشنهاداتشان اما کسانی که در این کریدور (حمایت از روحانی )قرار نداشته اند در حوزه مدیریت اجرایی استان جایی نخواهند داشت … اما گفتن کی بود مانند کردن.. اقای استاندار به کجا چنین بی مهابا مگه نمی خواین یکسال بمانید

 • اصلاحات گفت:

  جناب استاندار محترم طبق گفته جنابعالی و معاونت سیاسی قرار بود نیروهای اصلاحاتی بکار گرفته شوند:چرا سرپرست موسسه استاندارد، افتخاری …….. حزب در استان (مدیرکل ……..)- مدیرکل مالی اداری……………و انهایی که ما اطلاع نداریم.

 • ناشناس گفت:

  بله وقتی لیست پیشنهادی منطقیان برای استاندار با لیست بزرگواری یکی هست دیگه چه جای اعتراضی است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • داوود گفت:

  در جواب فریاد رسیدگی به مشکل معتادین کسانی هستند که برای بقا دارند به هر اب واتشی و کس وناکسی متوسل می شوند ؟//مهم ماندن بر پست مدیریت است به هر قیمتی معتاد را بی خیال ؟؟؟ارزانی مواد واسان در اختیار جوانان قرار گرفتن را عشق است ؟؟؟مهمترین اصل امروز و دغدغه ی بعضی از مدیران متکی به دیگران حفظ صدلی است وبس؟؟؟؟

 • ناشناس گفت:

  در این استان بیشترین رای به رضایی بود نه روحانی!

 • فریاد گفت:

  جناب آقای استاندار همان روز اول هم نشان داداز خودش استقلاالی ندارد.در چینش نیروهایش عینا”این عملکرد مشخص است .این خوش خیالی من وشمااست . جناب تاجگردون که چهره راهبردی استاندار است .در انتخابات مجلس به اصول گرایان چراغ سبز را نشان داده بود. و انتخاب استاندار پشت درهای بسته بدون نظر مردم وگروهای سیاسی موسوم به اصلاحات انتخاب نشده حال میخواهد نیروهای منتخبش به روحانی رای داده باشند یاخیر ملا ک رای به روحانی نیست . این دولت اعتدال وامید که من وشما به آن دل بسته ایم شعاری بیش نیست .
  اصلا”در جامعه مردم دیگر کاری به مسائل سیاسی ندارند.فعلا” مردم درگیر مسائل ومشکلات اقتصادی وبیکاری هستند.واتفاقا”آنهایی که از دور نظاره گرمسائل هستند .بیکار ننشسته از یکطر ف مشغول جمع آوری سرمایه های بادآورده هستند. که از بیت المال جمع آور ی میکنند.واز طرف دیگر با واردات ……. به قیمت ارزان در بازار مشغول نابودی نسل جوان هستند. تا دیگر نه کسی کار بخواهد .وخود هم راحت بخواسته هایشان برسند. زیدی تعریف میکرد ما در بازار روز یاسوج در میدان هفت تیر قبلا شربت یا قرصی بنام متادون که مواد مخدری خانمانسوزاست را گران میخریدیم اکنون نرخ آنرا به هفت تومان تقلیل داده اند . علت چیست عامل ورود مواد مخدر به کشور کیست قطعا” مردم بدبخت ومحروم استان کهگیلویه وبویر احمد نیستند . اکنون اگر استاندار محترم استان که بالا ترین مقام دولت در استان هستند . به محل مورد نظر مراجعه کنند خود براحتی میتوانند هرنوع مواد مخدری را بدست آورند. خوب است آقای استاندار قبل از چانه زنی با نمایندگان برای تعین مدیران بفکرمعضلات اجتماعی استان باشند.وگرنه مردم هم از این وعده وعیدها بتنگ آمده ومیدانند. نه نتیجه مناقشات 5+1شکم آنهارا پر میکند. ونه تعین مدیران. و(عین تذهبوی) استاندار محترم هم مشخص

پربازديد