تاریخ درج خبر : 1392/10/07
کد خبر : ۱۷۰۹۴۵
+ تغییر اندازه نوشته -

حمایت قاطعانه بزرگواری از سعید مرتضوی!

سایت استان: حجت الاسلام بزرگواری در جدیدترین اظهار نظر خود از سعید مرتضوی متهم پرونده کهریزک و همچنین کسی که بذل و بخشش های بی حساب و کتابش از بیت المال هر روز در رسانه ها منتشر می شود حمایت قاطع کرده است.

چندی پیش نیز خبری مبنی بر دریافت کارت هدیه های مشهور مرتضوی توسط یک از نمایندگان استان بر روی خروجی رسانه ها قرار گرفت که البته آقای بزرگواری آن را تکذیب کرد و خود را از این امر مبرا دانست.

در مصاحبه ای که وی با سایت جمهوریت داشته به حمایت مجدد از سعید مرتضوی و همچنین حسین شریعتمداری پرداخته است.

متن مصاحبه در پی می آید:

علی محمد بزرگواری نماینده اصولگرایی که از طرفداران جدی احمدی نژاد بود و در سال پایانی کار دولت دهم به احمدی نژاد منهای مشایی معتقد شده بود، حتی به دلیل آنچه که نفوذ جریان انحرافی در جبهه پایداری می نامید، از این تشکل بیرون آمد، اما همچنان مانند سال گذشته، حامی سعید مرتضوی است. او در گفت و گو با جمهوریت، می گوید در گزارش تحقیق و تفحص انصاف رعایت نشده و این احتمال را مطرح می کند که حامیان فتنه، با این گزارش از مرتضوی انتقام گرفته اند. چون مرتضوی در مقابل فتنه عملکرد خوبی داشته است.

20131228002723-2

شما سال گذشته از جمله کسانی بودید که از مدیریت آقای مرتضوی حمایت می کردید. حالا و پس از قرائت گزارش تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی، آیا همچنان همین نظر را دارید؟

تحقیق و تفحص یکی از ابزارهای مجلس است . اما باید هم کسانی که تحقیق و تفحص را انجام می دهند و هم کسانی که از آن ها تحقیق و تفحص می شود، انصاف را رعایت کنند. من درباره این تحقیق و تفحص معتقدم که هر دو طرف انصاف را رعایت نکردند و یک مقدار اغراض سیاسی قاطی این کار شد.

سوال من به طور مشخص درباره خود آقای مرتضوی است. بالاخره یا شما قبول دارید که ایشان تخلف کرده یا نه؟

ایشان که مدت زیادی در تامین اجتماعی نبوده و اگر هم تخلفاتی در تامین اجتماعی صورت گرفته احتمال دارد مربوط به دوره قبل از ایشان باشد.

در گزارش صراحتا به تخلفات دوره ایشان اشاره شده.

حالا بالاخره این چیزهایی است که در تحقیق و تفحص گفته اند. اما بخشی از فشارهایی که به آقای مرتضوی وارد می شود به دلیل این است که در جریان فتنه، ایشان نقش مهمی در مقابله با فتنه داشته. از این جهت الان آقای مرتضوی هزینه می شود. او دارد برای نظام هزینه می شود. من هم به همین دلیل می گویم باید انصاف را رعایت کرد.

یعنی الان انصاف حکم می کند که همچنان با وجود این تخلفات از مرتضوی دفاع کنیم؟

باید از کارها و حرکات خوبش دفاع کنیم نه اینکه اگر خلافی کرده بود از کار خلافش هم دفاع کنیم. اما هنوز برای ما محرز نشده که او خلافی مرتکب شده است.

در پرونده کهریزک هم علاوه بر گزارش تحقیق و تفحص مجلس، رای دادگاه هم بر متخلف بودن مرتضوی صحه گذاشت. حالا که می فرمایید موارد گزارش تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی برای شما محرز نشده، تخلفات ایشان در ماجرای کهریزک را محرز می دانید؟این گزارش ها هیچ کدامش تخلفی را اثبات نمی کند. شما ببینید به عنوان مثال بهزیستی و کمیته امداد هم پول هایی به نمایندگان می دهند تا بین مردم فقیر منطقه خودشان تقسیم کنند. بحث دادگاه هم مربوط به قوه قضائیه است و من نظر نمی دهم ولی وقتی در دادگاه محکوم نشده ما چرا محکومش کنیم.

ایشان در دادگاه محکوم شد و حتی حکم جریمه نقدی دویست هزارتومانی هم برایش صادر شد.

اینکه دیگر محکومیت آنچنانی به حساب نمی آید.

در گزارش تحقیق و تفحص مواردی از سوء استفاده مالی برای فعالیت های انتخاباتی همسر ایشان و اعطای پاداش های مالی کلان به مدیران خاص وجود دارد.

این ها برای من اثبات نشده.

اینکه می گویید مرتضوی برای نظام هزینه می شود، یعنی کسانی هستند که الان دارند او را هزینه می کنند. این افراد چه کسانی هستند؟

مخالفان نظام و حامیان فتنه این هزینه ها را به نظام تحمیل می کنند و در این وسط بعضی ها هم هزینه می شوند.

یعنی در هیئت تحقیق و تفحص هم حامیان فتنه و مخالفان نظام حضور داشته اند؟

احتمال دارد که نگاه های اینچنینی وجود داشته باشد. چون این تحقیق و تفحص با انصاف انجام نشده است.

شما معتقدید که مرتضوی در راه نظام قربانی شده یا هزینه شده است. ولی بسیاری از اصولگرایان معتقدند که اتفاقا مرتضوی با رفتارهای خود نظیر آنچه که در کهریزک انجام داد، هزینه هایی را هم به نظام تحمیل کرده است. بالاخره کدام را باید بپذیریم؟

حالا شاید در جاهایی هم تندروی کرده اما من این حرف را قبول ندارم که او به نظام هزینه تحمیل کرده. من می گویم بعد از انتخابات سال 88 و در آن موقعیت، ایجاب می کرده که ایشان این طور برخورد کند. به هر حال ایشان بی عیب و نقص نیست. ولی این طوری هم که درباره اش می گویند نیست. شما این را بدانید که بالاخره بعضی ها برای دفاع از نظام هزینه می شوند. افرادی که محکم می ایستند هزینه می شوند. مثلا به جز آقای مرتضوی، افرادی نظیر آقای احمدی مقدم و آقای شریعتمداری کیهان که محکم می ایستند، این ها در راه نظام هزینه می شوند دیگر.

البته خود آقای احمدی مقدم هم تاکید کرده بود که در ماجرای کهریزک آقای مرتضوی مقصر بوده است.

شاید ایشان به چنین نتیجه ای رسیده، ما که هنوز به این نتیجه نرسیده ایم.

منبع: جمهوریت

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  ایشون با عقاید خودشون پیش می رن نیاری به این تند گویی های ماها نیست،ایشون مورد احترامه کل مردم ایرانه و البته راجع به آقایی که فرمایش کردید–برای مرتضوی هنوز هیچ حکمی صادر نشده یادمون باشه ایشون سالها دادستان تهران بودن و اگر ایشون از مسولیت خودشون کنار گذاشته شدن دلیلش مصونیتیه که با وجود اون نمیشد ایشون به دادگاه بیان ولی الان فقط میشه—بترسیم از روزی که در درگاه خدا مسعول قضاوتهای خودمون باشیم–

 • ایزدیار گفت:

  وا اسفا

 • ایل گفت:

  آخی وبخت ایما… .

 • م.ر گفت:

  فقط می توانم بگویم حیف ازمردم خوب وخونگرم کهگیلویه با این انتخاب اشتباه وجدا به عنوان یک لرناراحتم که وکیل الدوله داریم نه وکیل مردم

 • بلوط گفت:

  اگه حاج آقا قانون رو مطالعه بفرمایند در میابند محکومیت 200 هزار تومنی درسته در مقابل جان 3 جوان بی گناه شرم آوره ولی خب اشد مجازاته که برای مرتضویی در نظر گرفتن !

 • كورش غلامي گفت:

  حاجی:…عرصه سیمرغ نه جولانگه توست……….لطفا این باقی موندشو سکوت بفرمایید رد شیم

 • همشهری گفت:

  آقای ……… ایقد عقده ای درمورد انتخابات 88 حرف نزن آبرو هرچه لره بردی،متأسفم برای خودم که روزی رأیم رو …….. توکردم…وای به روزی که …. معتبر شود

 • دنیا گفت:

  اگر بزرگواری از مرتضوی حمایت نکند چه کسی حمایت کند؟ دیگران که مشغول کار و فعالیت تخصصی و علمی برای تخصیص بودجه بیشتر به منطقه انتخابی خود هستند. تنها کسی که وقت دارد از مرتضوی دفاع کند همین برادر خودمان است.
  ادامه بده اقای بزرگواری، اجرت نزد خدا محفوظ است. فقط زودتر برو بگیرش.

 • فریدون هاشمی گفت:

  کاش این اقای بزرگوار در مورد همه اینچنین نظر می دادند. اما اقای بزرگواری، جنابعالی که در مجلس رگ گردن کلفت می کردی و و فریاد می زدی فلانی اعدام باید گردد ایا انها در دادگاه محاکمه شده بودند؟ تو که حاضری پیشگام مرگ بر….و اعدام باید گردد و… باشی حالا چطور قانونگرا شده ای؟ البته ما خوشحالیم که تو حتی درمورد کسی که ما قبولش نداریم مدافع باشی و از حق و دادگاه و عدالت و انصاف حرف بزنی. حداقل از دست گفتمان اعدام ت کمی اسوده می شویم.
  اما برادر عزیز تو هرگز نماینده من نیستی اگرچه بنام من در مجلس حرف می زنی و برای دیگران حکم مرگ صادر می کنی،. تو نماینده من نیستی.
  ما مردنی بافرهنگ، باگذشت، صادق، مهربان، بزرگ، دریادل، شجاع، بااصالت و … هستیم.
  حافظ: ما مرد زهد و توبه و طامات نیستیم/از ما بجز حکایت مهر و وفا مپرس

 • ؟؟؟؟؟؟؟؟ گفت:

  اقای بزرگواری شما از کی حمایت نمی کنید بخدا فقط برای جلب توجه است که دیگر استان ها بدونند بزرگواری نماینده شده بسه دیگه نوبرش رو اوردی

 • بویراحمد گفت:

  جمع کن بابا خجالت بکش اگر یک اصلاح طلب بود براش آبرو نمی گذاشتید حالاکه این آقا که از یک قماش هستید حمایت کورکورانه می کنی همتون مثل هم هستید .در ظمن مگر تو کی هستی که هنوز برات اثبات نشده؟ خودت را برای پایان دوره تحمیلی وسیاسیت آماده کن.

 • پیوند گفت:

  میشه دیگه قوم غیور لر را خراب نکنی؟
  اگه ادامه بدی میگیم دیگه تو لر نیستی
  خجالت داره حمایت از کسی که دستش به خون مظلوم آغشته است
  ضمناٌ محکومیت 200 و بیشتر نداره رفیق.

 • غلامی گفت:

  مصاحبه خواندنی بود . سپاس.

 • منطقی گفت:

  حاجی درمورد خیلی مسایل که برای قوه قضائئه چیزی ثابت نشده بود شما به راحتی حکم میدهید
  حالا چون ………… دراومده کاسه داغ تر از اش شدی وبرات چیزی ثابت نشده
  خوشبختانه از هر کی حمایت کرده ای زود کله پا شده
  اندکی صبر————————-

 • سادات گفت:

  کارت هدیه چه شد

پربازديد