تاریخ درج خبر : 1392/10/07
کد خبر : ۱۷۰۹۶۲
+ تغییر اندازه نوشته -

دیدار سرپرست کمیته امداد کشور با آیت الله ملک حسینی/ عکس

سایت استان: سرپرست، قائم مقام و جمعی از معاونین و مدیران کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور در سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد با آیت الله سیدشرف الدین ملک حسینی نماینده ولی فقیه دراستان و نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری دیدار کردند.

1

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، نماینده ولی فقیه در استان در این دیدار، گفت: کمیته امداد در جامعه نقش تأثیر گزار و بسزایی در حمایت از نیازمندان دارد و گام های ارزشمندی در جهت رفع محرومیت نیازمندان برداشته که جای تقدیر است.

آیت الله سیدشرف الدین ملک حسینی خدمت به محرومین و مستضعفین را در دین اسلام بسیار مهم دانست و اظهار داشت: به دلیل محرومیت استان و منطقه ، نیاز به کمیته امداد بیش از هر دستگاه و نهاد دیگری احساس می شود.

آیت الله ملک حسینی با بیان اینکه حل مشکلات و نیازهای مردم صبر و حوصله فراوان می خواهد، تصریح کرد: کمیته امداد با توجه به نیازهای فراوان مردم توان زیادی برای ارائه همه خدمات ندارد ولی با توجه به امکانات موجود در این نهاد میزان خدمات رسانی به مردم بسیار خوب و مثبت است.

نماینده ولی فقیه در استان افزایش نیازها و محدودیت درآمدها را از عوامل افزاینده فقر در استان عنوان کرد و گفت: آموزش و افزایش امکانات برای تسهیل زندگی باعث توقع بالای مردم اززندگی شده که این امردر تشدید فقر نقش آفرین است واین امر نیاز به فرهنگ سازی دارد تا توقعات را کمترکنیم .

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری افزود: برای مبارزه با فقر سیاست خاصی نیاز هست و به لطف خدا کمیته امداد خوب عمل کرده و فقر در منطقه به گونه ای است که اگر حمایت کمیته امداد از مردم برداشته شود عمق فاجعه نمایان می شود.

آیت الله ملک حسینی با اشاره به اینکه نقش کمیته امداد نظارت بر فقر است نه خروج از فقر، بیان داشت: خوشبختانه طرح های اشتغال و خودکفایی کمیته امداد جهت خروج تدریجی محرومان از فقر مقدس و بسیار راه گشاست.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) در این دیدار با تشکر از آیت اله سیدشرف الدین ملک حسینی در همکاری با کمیته امداد و سرکشی از مناطق محروم، اظهار داشت: در یک دوره ای کمیته امداد این تفکر را داشت که هر چه قدر تعداد افراد زیر پوشش بیشتر باشد کار ارزشمندتر است ولی اکنون سیاست حمایتی تحت الشعاع توانمندی قرار گرفته است.

حسین انواری بیان کرد: فعالیت کمیته امداد هم اکنون بر توانمندسازی خانواده هاست بدین صورت که ما باید نقاط قوت و استعدادهای خانواده ها را شناسایی و نقاط ضعف آنان را پوشش داده و آنها را به خودباوری و اعتماد به نفس برسانیم.

وی تأکید کرد: در رابطه با بحث اشتغال مددجویان باید آموزش های لازم با توجه به شرایط هرمنطقه و استعداد افراد صورت گیرد و اینکه چگونه به آنها کمک کنیم که روی پای خود بایستندمد نظر است.

انواری اشتغال و طرح های کمیته امداد را دو گروه عنوان کرد و گفت: گروه اول طرح هایی است که درآمد آنها کفایت زندگی مددجویان را ندارد و ما ضمن جبران نواقصات زندگی آنها باید اشتغال آنها را تقویت نماییم.

وی افزود: گروه دیگر کسانی هستند که اشتغال کامل پیدا می کنند و نیروی کار جدیدی به کار می گیرند که نظارت لازم ومستمربر طرح های اشتغال آنها صورت می گیرد.

سرپرست کمیته امداد در پایان یک بار دیگر تأکید نمود: سیاست کمیته امداد از مستمری بگیری به توانمندی تغییر نموده و تمام تلاش امدادگران حمایت از مددجویان در رسیدن به خودکفایی و توانمندی می باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد