تاریخ درج خبر : 1392/10/08
کد خبر : ۱۷۱۴۹۸
+ تغییر اندازه نوشته -

“سید باقر موسوی؛ دردمندِ تسلی بخش”

سایت استان: جلال مطهری

برای شرکت در مراسم ترحیم فرزند “سید باقر موسوی” نماینده محبوب و شجاع مردم بویر احمد در مجلس پنجم و ششم شورای اسلامی به یاسوج رفتم.

همه ی آشنایی من با ایشان به غیر از خاطرات اخبار دوران نمایندگیشان در مجلس ششم، به واسطه دوستان مشترکی بود که همگی بر چند خصلت و ویژگی بارز ایشان اتفاق نظر داشته و دارند.

صداقت و شجاعت ، پایمردی در دفاع از حقوق مردم، سلامت اخلاقی و اقتصادی کم نظیر ایشان درمیان رجل سیاسی ، صراحت گفتار و شیوایی کلام از جمله آن ویژگی هاست.

وقتی برای عرض تسلیت در هنگام ورود به مصلی بزرگ و مملو از جمعیت یاسوج خدمتشان رسیدم، مردی را دیدم که علی رغم داشتن غمی جانکاه ، چون کوهی استوار دلداری دهنده ی تسلیت گویان فرزندش بود.

DSCN3043 (1)

تسلی گویانی که با افتخار 8 سال نمایندگی شان را در خانه ملت عهده دار بود و در تمام طول آن دوران و بعد از آن بی هیچ ترس و واهمه ای و بدون ذره ای محافظه کاری و مصلحت اندیشی، در دفاع جانانه از حق و حقوقشان ایستاد و هزینه ی ایستادگی اش را مردانه پرداخت و حتی وقتی برای تقدیر و تشکر از شرکت کنندگان در مجلس ترحیم پاره تنش، پشت تریبون رفت، هرچه گفت از درد و رنج مردم بود و گرفتاری های جوانان.

با حسرت از جوانان برومند و نیکو سرشت و شایسته ای سخن گفت که حتی فرصت بروز استعدادهایشان را نیز نیافته و نمی یابند و ناباورانه از دست میروند.

با گلوی بغض آلود از دو درد که همزمان جانش را به آتش کشیده بود ( داغ فرزند و درد ملت ) ضمن همراهی با جوانان و برشمردن همه ی مشکلاتشان از جمله بیکاری ، فقر ، تبعیض و بی عدالتی و هم نوایی با خانواده ها با بیان اینکه او نیز نتوانسته است بسیاری از خواسته های بحق فرزندش را همچون بسیاری از خانواده های ایرانی برآورده کند به جوانان هم استانی توصیه کرد که اجازه ندهند مشکلات عدیده ی بیان شده بر اصالت و شخصیت ذاتی یشان اثر گذاشته و تمام سعی خود را برای دوری از رذایل اخلاقی از جمله دروغگویی ، که به درستی ریشه بسیاری از مشکلات و معضلات کنونی را ناشی از آن دانسته بودند ، به کار گیرند.

سید باقر با تاکید فراوان به جوانان برای رعایت اخلاق و انسان ، از آنها خواست که همچنان به دو خصلت نیکوی به یادگار مانده از پیشینیان این دیار ، راستگویی و شجاعت وفادار بمانند.

در تمام طول سخنان این پدر داغدار حس احساس مسئولیت سنگین اجتماعی نسبت به مردم موج میزد و مرا به باور حقانیت هر آنچه در خصوص ایشان شنیده بودم راسخ تر میکرد.

ایشان آنچه را بیان کرد که باید و من . جوانانی مثل من سالهاست مشتاق شنیدن چنین سخنانی در مجالس ترحیم به جای حرف های تکراری هستیم.

مراسم که تمام شد در سوز زمستانی یاسوج مسیری نسبتا طولانی را پیاده طی کردم و همزمان که از داشتن چنین سرمایه ارزشمند هم استانی خوشنود بودم و در غمش شریک ، از عدم استفاده از چنین انسان های کاردان و سلیم النفس و صادق و شجاعی که تمام وجودشان را در راه پاسداشت حق و حرمت مردم میدانند متاثر و غمگین و ده ها سوال تکراری و چراهای آشنا ذهنم را به خود مشغول کرده بود.

روان پاک فرزند صادقش، قرین رحمت پروردگار و قدم هایش در مسیر دفاع از حق مردم رنج دیده استان همچنان استوار و مصمم باد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • یه مطلبی زده شده بعضیها دارن میترکن.بابا مگه این جوون چند سالشه یا چه پستی داره اینجوری ازش ترسیدین و به ناحق دارین در موردش اظهار نظر میکنید.این مطلب چه ربطی به حرفای شما داره؟ دوستی که با دهدشتی دلسوز نظر دادی یه مراسم ترحیم چه ربطی به این حرفی که دارید میزنید داره؟کاش ایرادات این مطلب رو مینوشتی.

 • دهدشتي دلسوز گفت:

  سایت استان به عنوان یک رسانه باید با شناخت کافی نویسندگانش را انتخاب کنه. ………………………………………………………………………………………………. لطفاً روی این مسائل حساسیت بیشتری به خرج دهید.
  من مطمئنم همه کامنتها را که به نفعش هست هم خودش نوشته!!!

  • ایل گفت:

   واقعأ چرا با اظهار نظری احمقانه و بردن اسم دهدشت یا هر شهر دیگری وجهه بدی از مردم آن شهر رو در ذهن بقیه قرار میدهید؟! این نوشته ها بیانگر شعور بالای نویسنده است، اگر برین تهران و زندگی سید باقر رو ببینید میفهمید ک تمام تهمت هایی رو ک امثال شما به او زدند دروغه و تنها واگذارتون به خدا، درود بر سید باقر موسوی شجاع

 • آفرین بر دقت نظر و نکته بینی شما . به نظرم جناب سید باقر موسوی مزد خدماتش را همیشه از دست مردم قدرشناس خیلی خوب دریافت کرد و این همه ابراز همدردی هم دال بر همین موضوع است.

 • داد گفت:

  مطهری عزیز درود خدا برشما، نمی دانم ساکن کجایی؟ هرکجا هستی خدا نگهدارت باشد. برادر عزیز از روزی که در مراسم ترحیم حجهالاسلام آ سید کریم موسوی این خبر را شنیدم تا الان دردی از درون مرا می سوخت و نمی دانستم چگونه ابرازش کنم، البته غافل نباید بود که تعز من تشاء و تزل من تشاء ، همه چیز به حکمت خدای متعال بسته است. اما با این نوشته زیبایت و اشاره ای هرچند مختصر به شخصیت و انسانیت آقای سید باقر موسوی به یکباره بغضم پاره شد و کمی از دردم کاسته شد ، نمی دانم در مذمت این چرخ گردون چه بگویم، که تا کنون کم نگفته اند و چه بسیار کتابها و دیوان اشعار و روایات و احادیث و . . . که در طول تاریخ در مدارس و منابر و و و بر زبان ها جاری شده اما کو گوش شنوا؟ ای کاش هر صدنفری از دولتمردان فقط یک صدم پاکی و صداقت آقای موسوی را می داشتند آنوقت می دیدی که چگونه ریا و تظاهر از این جامعه رخت می بست و اندرز وپند بزرگان با جان چه کیمیایی می کرد نه اینکه همه چیز بشود پو ل و نیرنگ و رقیب را به خاک سیاه نشاندن برای چهار روزه دنیای دون. درود می فرستم بر سید باقر موسوی که مصداق عینی انسانیت و مردانگی توصیف شده در آموزهای دینی ماست. ودرودبرشما که با اشاره به حق تان اشک را بر گونه هایم روان کردی تا برای لحظاتی تخلیه شوم، دوست دارم زیارتتان کنم .بدرود

 • باقری گفت:

  تا به حال هیچکس در عمرم مثل او ندیدم، متأسفم برای افرادی ک برای بدست آوردن قدرت سیاسی به او تهمت زدند، درحالیکه او در مراسم پسرش از احترام به یکدیگر حرف میزد، درود بر سید باقر شجاع و درود بر روح پاک پسرش

 • ناشناس گفت:

  رندانه درد مشترک را فریاد زدید
  هزار آفرین

 • lمحمد حبیبی گفت:

  عالی بود ………………………………………….

 • ..... گفت:

  انشالله تمامی خصلت هایی که فرمودید این بزرگ مرد دارد، نسل جدید رعایت و سرلوحه ی همه کارها در تمام لحظات زندگی و افکارشان باشد.مخصوصا اگر مانند ایشان دبخواهند ر حوزه سیاست وارد شوند.

 • ناشناس گفت:

  محمد این که حرفاش خوب بود.نکنه تو هم از اون آدمای روزکار 8سال پیشی.اونا که نمیتونن 8سال افتخار قبل از خودشونو بیاد بیاران…

 • میر مصطفی گفت:

  در مورد مرد بودن و صداقت سید باقر زیاد شنیده ایم و نویسنده از این فرصت استفاده نموده به بهترین نحو ممکن دغدغه های نسل جوان امروز را به قلم آورده است.

 • بهمئی گفت:

  درود برانسانهای سلیم النفس وآزاده ای که هنوز قدر سید باقر ها را میدانند.انصافا سی باقر انسلن شرافتمندو خدومی است.البته مردم نیز در حق خادمان صادقشان کم نگذاشته ونمی گذارند. تاجائکه اطلاع دارم مردم بهمئی اورا بسیار دوست دارند واو نیز آنها را.خداوند صبرش دهد وموفقش بدارد.

 • محمد گفت:

  واقعا برای نویسنده متاسفم .ترا خدا یعنی چه .

  • باقری گفت:

   دوست عزیز این چیزا رو شما نمیفهمید، شما فقط به ….. و ….اشخاص نگاه میکنید، متأسفم برای شما و امثال شما

 • محمدی گفت:

  درود بر شما که حق مطلب را در خصوص شخصیت سید باقر موسوی به درستی ادا کردید

 • امید نوروزی اصل گفت:

  درود

 • فرشید روحانئ گفت:

  تسلیت عرض میکنم.

 • ناشناس گفت:

  قشنگ بود افرین

پربازديد