تاریخ درج خبر : 1392/10/08
کد خبر : ۱۷۱۸۰۰
+ تغییر اندازه نوشته -

در رثای مظلومیت جوانترین مدیر دولت یازدهم

سایت استان: مطلبی از یکی از کاربران سایت استان با نام “مدرس دانشگاههای یاسوج” برای ما ارسال شده است که در پی می آید:

صبحی نیست که برخی سایتهای زنجیره ای روز خود را با تیتری علیه اش آغاز نکنند. ظهری نیست که پیامک های تخریبی خود را علیه او به تلفنهای همراه مخاطبین خاص گسیل نکنند. شبی نیست که شب نامه ای ننویسند و فحشی نثارش نکنند و روزی نیست که نامه های سرگشاده و بدون امضای خود را علیه اش به این ور و آن ور نبرند و توزیع نکنند.

6666

تا کنون ندیده ام که چنین هجمه ای حساب شده و البته هدایت شده، کسی را نشانه بگیرد و هر روز با بهانه و بی بهانه بر این مدیر جوان آتش کینه بریزند. حتی در انتخاباتها که گروههای رقیب از هر روشی برای شکست همدیگر استفاده می کنند اینگونه نبوده است.  با این حال این مدیر مهر سکوت بر لب زده و لام تا کام جوابی به این هجمه های پی در پی نمی دهد و حریف به میدان نمی طلبد.

اما چه شده و این گروه که هشت سال بر گرده دانشگاهیان سوار بودند چه منافعی در دانشگاه داشتند و دارند که اکنون این چنین به هراس افتاده اند؟

همه چیز از صبح یک روز آغاز شد. روزی که طلسم هشت ساله مدیریت احمدی نژادیسم با گرمای مهر و تشعشع اعتدال شکست تا عرصه علمی از سلطه یک باند سیاسی خاص بدر آید و به دانشگاهیان سپرده شود.

همه چیز از آن روز آغاز شد. روزی که پرده ها بر افتاد و آب در لانه برخی از کسانی رفت که عرصه علمی را حیات خلوت خود می پنداشتند. همه چیز از…………………………… نشان به آن نشان که طی سه ماه گذشته ده ها نامه و شب نامه و تیتر و تیر زدند و می زنند که فضا را مشوش کنند و آب را گل آلود، تا شاید مار ماهی خود را از آن بگیرند. اما افسوس و صد افسوس که دولت روحانی با شعار قانون گرایی آمده و به مردم وعده داده که قانون گریزی های گذشته را جبران می کند و این عزم راسخ، رسوخ یافتنی نیست. حال که چرا نام قانون تن برخی را می لرزاند و آنان را به تشویش و تحریف اذهان وا می دارد، خود مثنوی ای است که در این مجال نمی گنجد. مگر در پس پرده چه رخ داده و چه منفعتی از آنان سلب شده؟ طی سه ماه اخیر چه کن فیکونی در دانشگاه شده که برخی از افراطیون شکست خورده در انتخابات گذشته را آنچنان به ستوه آورده که از هر ابزاری استفاده می کنند تا وضعیت گذشته در دانشگاه تغییر نکند و آن هشت سال ادامه یابد. آن هم در زمانی که دانشگاهیان فرصت نفس کشیدن یافته اند و دانشجویان از خفقان رهیده اند. مگر دانشگاهیان واقعی جز حفظ کرامت اهل علم و واگذاری امور دانشگاه به دانشگاهیان و برداشتن محدودیتها و محرومیتها و نگاه پادگانی از دانشگاهها از دولت جدید توقع داشتند که اکنون برخی از این خواسته های به حق، محقق شده است. انتخاب روسای دانشکده ها با آرای اعضای هیئت علمی خود گواهی است برآنکه نسیم اعتدال و اصلاح در دانشگاه یاسوج وزیدن گرفته و نهال امید را در جوانترین دانشگاه کشور کاشته است.

با این حال شب دراز است و قلندر بیدار. بی شک تخریبها و تشویشها علیه جوانترین مدیر اصلاح طلب دولت یازدهم ادامه خواهد داشت. و حقیقت را می توان برای مدتی پنهان کرد اما برای همیشه نه.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  انتظار میرفت دکتر رمضانی جوان بر اساس مشی اصلاح طلبی و شایسته سالاری حرکت کند و به این تبعیض های سرحدی و گرمسیری پایان دهد که تاکنون هم اقدامی ننموده است.

 • ناشناس گفت:

  گرمسیر همچنان مورد ظلم است در استخدام نیروها و هیات علمی
  هم در دولت قبلی و هم متاسفانه در دولت اصلاحات جدید.

 • ناشناس گفت:

  متاسفانه هنوز سایه سرحدی و گرمسیری بر خلاف تفکر اصلاح طلبی و شایسته سالاری به خصوص بر دانشکده مهندسی کاملا ساری و جاری است. و هیچ فریادرسی هم نیست از این همه بیداد و جفای قومی و قبیله ای.

 • ناشناس گفت:

  بهتر است دوستان بدانند جوان ترین مدیر استانی مدیر حوزه هنری است نه کس دیگه ما کارکنان شریف حوزه به این موضوع اعتراض داریم آقا….اعتراض.

 • يك دوست گفت:

  رثا باید نوشته شود نه رسا!
  شک نکنید از هر کاری برای زمین زدن مدیریت جدید فروگذار نخواهند بود. باید سالم و درست کار کرد تا گزگ دست کسی نداد
  این هم خود نعمتی و توفیقی اجباری است ، شاید!

 • سيسخت گفت:

  جوانترین مدیر سربلند مشغول کاره جیزیش نیست !

پربازديد