تاریخ درج خبر : 1392/02/10
کد خبر : ۱۷۱۸۶
+ تغییر اندازه نوشته -

کاندیداهای ریاست جمهوری از فرهنگ، استفاده ابزاری می کنند

سایت استان: به گفته یک عکاس مستندنگار، اغلب کاندیداهای ریاست جمهوری همواره پیش از رسیدن به مقاصد سیاسی خود از نردبان فرهنگ بالا می‌روند و از آن استفاده ابزاری می‌کنند اما پس از رسیدن به مقاصدشان نسبت به مسائل فرهنگ و هنر بی‌اعتنا می‌شوند.
حسن غفاری گفت: حوزه فرهنگ و هنر همواره برای کاندیداهای ریاست جمهوری نوعی نردبان است و همواره پیش از رسیدن به جایگاه و رتبه سیاسی با بالارفتن از این نردبان شعار های سیاسی می دهند و پس از رسیدن به مقاصدشان فرهنگ و هنر را نادیده می انگارند.

141

وی افزود: متاسفانه تجربه نشان داده است که حوزه فرهنگ آسیب پذیر ترین بخش جامعه است و همواره مورد کم مهری مدیران قرار می گیرد. بخشی از این موضوع نیز ناشی از نگاه سلیقه ای در این حوزه است که موجب می شود با پایان رسیدن هر دوره مدیریتی برنامه های مدیر پیشین لغو شود و مثلا جشنواره ای که سه سال پیاپی برگزار شود در چهارمین سال برپایی از ادامه مسیر باز بماند.

به گفته این عکاس مستندنگار؛ مسائل فرهنگی از دل بلند می شود و به همین دلیل بر دل می نشیند و همین موضوع موجب می شود که از هنر در جامعه استفاده کاربردی کنند و برای آینده هنر دولت مردان؛ چشم انداز دراز مدت فرض نمی کنند و جشنواره ها و حرکت ها فرهنگی در کشور مقطعی برگزار می شود.

این مدرس عکاسی دانشکده خبر افزود: هنرمندان در بیشتر مواقع از سطح رفاه برخوردار نیستند و برای خلق یک اثر زمان بسیاری را صرف می کنند و برای تحقق فرایند هنری از سوی هنرمندان آنها نیاز به آرامش؛ پشتکار و اعتماد به نفس دارند.

غفاری ادامه داد: من به عنوان یک عکاس؛ امیدوارم که هنر بیش از این در کشور ما سیاست زده نشود و هنرمندان فارغ از جریانات سیاسی اقدام به خلق اثر هنری کنند.

وی در پایان سخنانش خاطر نشان کرد: هنرمند و اثرش زمانی در جامعه ماندگار می ماند که کارکرد مقطعی و حزبی پیدا نکند.

منبع:هنرآنلاین

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد