تاریخ درج خبر : 1392/10/09
کد خبر : ۱۷۲۵۰۱
+ تغییر اندازه نوشته -

زارعی غافل از بویراحمد در تکاپوی زیلایی

سایت استان: سرویس سیاسی سایت خبرنما در مطلبی به نقد سفر زارعی به زیلایی پرداخته است. این سایت می نویسد:

چندی است که مسوولان، بویژه نمایندگان استان در انجام تحرکات تبلیغاتی گوی سبقت از یکدیگر می ربایند. تحرکاتی که بیشتر مصرف داخلی داشته و با پخش چنین برنامه هایی از سیمای استان سوپاپ اطمینانی چند روزه به نماینگان تزریق می شود.۸ سال دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد مردم را به شناخت بر تمامی جنبه های مدیریت پوپولیستی و عوام فریبی واقف ساخت.

8974_5421

این شناخت حامل پیامی شد که مردم با صدای رسا و غرا در ۲۴ خرداد آن را با هم سر دادند و انزجار خود از مدیریت تبلیغاتی را به مثابه روشی کهنه جهت فریب جامعه بصورت آشکار اعلام داشتند.

تصاویری از بوسیدن پیشانی پیرمرد روستایی و اعلان مصوبات ساخت ورزشگاه در دهاتی دور افتاده و در بوق و کرنا کردن آن با ابزار تبلیغی فقط مدتی توانست بر گیشه سینمای زندگی مردم خودنمایی کند. دیری نپایید که مصوبات اجرا نشده و دست های پینه بسته پیرمرد روستایی از فرط کار و بیماری خود را نشان داد. گویی قصه در استان ما هنوز ادامه دارد.

نمایندگان استان بویژه شهرستان های بویراحمد و کهگیلویه گویی هنوز در خواب ناز به سر می برند.از محرومیت زیلایی می گویند در حالی که هر روز بر محرومیت یاسوج و دهدشت شان افزوده می شود. ورزشگاه نیمه کاره مانده، بیمارستان رها شده، محورهای ارتباطی اصلی یاسوج به مراکز استان و دیگر استان ها که هر روز جان انسان های بیشتری را گرفته و همچنان بدون پیشرفت فیزیکی مانده اند، افزایش بی رویه معضلات زیست محیطی در حاشیه رود همیشه جاری بشار و آبشار دیدنی یاسوج، پروژه های صنعتی که تنها کلنگ شان بر زمین خورده و کارشان بر زمین مانده، کاهش امکانات پزشکی و بدتر شدن شاخص های سلامت در مرکز استان و وضعیت اسفناک بیمارستان های اصلی شهر که نه تنها در دو سال اخیر از لحاظ شاخص های کیفی ارتقا نیافته که از بعضی امکانات پیشین هم محروم مانده اند.

وضعیت شاخص های کمی و کیفی زندگی مردم در آن بازه که به نماینه مربوط می شود به مراتب نسبت به دو سال پیش بدتر شده وهم شهریان را بیش از پیش محروم ساخته است.در چنین شرایطی است که نماینده محترم از محرومیت زیلایی می گویند و هر از چند گاهی طی یک برنامه تبلیغی به این منطقه دیدن می کنند و آن را نشان از برنامه های کلان محرومیت زدایی خویش میدانند؛ غافل از آنکه چنین شیوه هایی دیگر پاسخگوی خلا های بزرگ مردم بویراحمد نخواهد شد.

در زیر قسمتی از گزارش سفر اخیر آقای زارعی به زیلایی می آید.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در سفر به زیلایی گفت: در طول دو سال گذشته هیچ‌گاه از پی‌گیری مشکلات مردم زیلایی غافل نشدم.

غلام‌محمد زارعی در بازدید از منطقه محروم زیلایی که به همراه استاندار کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مدیران استانی برگزار شد، اظهار کرد: رسیدگی به وضعیت مناطق محروم و مردم درد کشیده این مناطق وظیفه همه مسئولان است.

وی با تأکید بر اینکه امام راحل و مقام معظم رهبری همواره اولویت در خدمت را کمک به مردم محروم ذکر کرده‌اند، تصریح کرد: مسئولان باید درد محرومان را احساس کنند و امروز مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد وظیفه دارند مناطق محروم از جمله زیلایی را بیش از همیشه مورد توجه قرار دهند.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی کارهای انجام گرفته در سال‌های گذشته را خوب و قابل توصیف بیان کرد و گفت: اما عمق محرومیت به اندازه‌ای است که اگر به آن توجه نشود شاهد مشکلات بیشتری برای مردم در آینده خواهیم بود.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان اینکه استاندار جدید، خود از فرزندان بومی استان است که با زجرهای مردم مناطق محروم آشنایی دارد، تصریح کرد: امیدواریم با همتی که در مسئولان به خصوص استاندار سراغ داریم و با هماهنگی نمایندگان و مسئولان برای کمک به محرومان در آینده شاهد رفع محرومیت از این مردم باشیم.

زارعی مشکلات مربوط به جاده‌های روستایی و اشتغال را از خواسته‌های به حق مردم برای پی‌گیری برشمرد و گفت: صدا و سیما نیز در خصوص خواسته مردم مبنی بر پوشش شبکه دیجیتالی اقدام لازم را انجام دهد.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس با بیان اینکه هیچ‌گاه از مشکلات مردم این منطقه در طول دوره نمایندگی خود در دو سال گذشته غافل نشده‌ام، تصریح کرد: چه در سطح استانی و چه در سطوح ملی همواره پی‌گیر مشکلات مردم زیلایی و رفع آن‌ها بوده‌ام و کارهای خوبی نیز تاکنون انجام شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • AMIR گفت:

  سلام من اهل زیلایی هستم تو یکی از روستاهاش زندگی میکردیم چند سالی میشه که اومدیم تو شهر واقعا اگه اخرتی هست مسعولان ودست اندرکاران این استان باید جوابگو باشند امید وارم هر چه زجر ما مردم زیلایی میکشیم اونا اون دنیا این زجرها را بکشند 09139297538

 • م.ف گفت:

  درود بر سید باقر موسوی که دیگر تکرار نخواهد شد، جای تأسفه که کسی مثل …………… باشه و خودشو با موسوی مقایسه کنه

 • راوی گفت:

  33سال پول استان در یاسوج مصرف شد.بگذارید یک سال هم به مناطق محروم رسیدگی شود.

 • رضا گفت:

  درود بر خادمی درود بر نیت خادمی

 • lمحمد گفت:

  مگه مردم زیلایی هم استانی ما نیستن مگه پای صندوق های رای نرفتن مگه زارعی نماینده مردم زیلایی نیست …….پس حق مردم زیلایی هست که نماینده ومسئولان به درد انها گوش بدن ………………………………………………….اون ها هم شهیددر راه اسلام دادن وظیفه نماینده ومسئولان هست که به مشکلات اونا رسیدگی کنند………….ما چون توشهر هستیم وزندگی راحتی داریم باید به فکر بقیه نباشیم

 • ناشناس گفت:

  بیچاره بویراحمد بیچاره گدشته به نابودی رفته.توسظ چه کسی؟

 • ناشناس گفت:

  زیلایی اگر رفته باشید خواهید دید که به نسبت امکانات در آن توزیع شده است.بهشت نیست ولی٬ جهنم هم نیست.در آنجا امکان کشیدن جاده دوبانده با این بودجه‌ها نیست.کما اینکه تا پوله٬ یعنی شروع زیلایی آسفالت است.کشیدن جاده برای باقی مسیر‌ها! جاده‌ای که همه انتظار دارند٬ بودجه برابر بزرگراه تهران-قم می‌خواهد برای چند کیلومتر جاده.چرا که کاملا کوهستانی است و از دست کسی ساخته نیست.جالب اینکه تراکم بسیار زیاد جمعیتی در روستاهای آنجا٬ وجود تقریبا هیچ میزان زمین کشاورزی! نداشتن مراتع قابل توجه! کمی تناقض ایجاد می‌کند٬ که اگر فقر هست چرا این همه رشد جمعیت وجود داشته! حداقل نیمی از جمعیت ساکن در زیلایی در یاسوج! اصفهان یا لردگان خانه مناسب و نوساز دارند. خودشان هم می‌گویند عادت کرده‌ایم که همیشه بگوییم منطقه محروم زیلایی! محروم گفتن به زیلایی تنها یک شعار شده است.
  اگر به محروم بودن باشد! حوزه جلیل رو باید دید که تفاوتی با ۴۰ سال پیش ندارد.آن هم ببا مسیبت‌های قبل از انقلاب و این همه شهید بعد انقلاب.با آن همه زمین زراعی و مراتع بسیار.
  بعد از ۴۰ سال! کمتر از ۳ کیلومتر جاده آسفالت دارند و هیچ روستایی آب لوله کشی ندارد.

 • محمد گفت:

  زارعی همین یک بار در عمرش نماینده است زیاد سر به سرش نگذارید اشتباه ما طرفدارن همین بود بس……………………….. در انتخابات بعدی اشتباه خود را جبران خواهیم کرد ادم خوب کسی است که بداند ………………………….زارعی دور بعد 900000 هزار رای میاورد

 • حرف حق گفت:

  بابا ما دیگه عادت کردیم .خودمونو دربرابر وعده های دروغین واکسینه کردیم.من خودم بنا به مصلحت نه وظیفه در چند جلسه سخنرانی آقای زارعی بودم وشنیندم وعده هایی که دادند و انصافا درحالی که گوش میدادم به خودم میگفتم تا کی ما باید………………………………..باشیم باشیم باشیم/خدا بزرگه..

 • هنجارها گفت:

  با سلام
  مگه مردم زیلایی نباید حداقل امکاناتی جهت زندگی داشته باشند یا اینکه خواسته بویرنیوز این است که نگاه مسئولان محدود به یاسوج باشد و مردم زیلایی را در همان وضع سابق رها کنند . لازم به ذکر است که بویرنیوز وظیفه اش را باید درست ، منطقی و عادلانه انجام دهد بگو که وضع بودجه کشور چگونه است و تلاش نماینده مردم در مجلس تا کنون باعث شده که پروژه های ملی مربوط به شهرستان حذف نشود این در حالی است که بیش از هزاران پروژه در کل کشور از منبع حذف شده و این یعنی حذف تخصیص بودجه!!!!

  • شانتاژ گفت:

   هنوز یک خط از متن رو نخونده نظر نده، اگه یک کلمه از بویر تو این گزارش دیدی؟بویر که از نزدیکان و منتسبان زارعیه،منطق طرفداران زارعی همینه،تیتر خونی، تیتر خونی، تیتر خونی

 • یاسوجی گفت:

  باسلام لطف کنید بگویید چه کم دارید بگیم از زیلایی براتون بیارن مگه اون مردم بیچاه انسان نیستند انصافتان کجا رفته

 • ناشناس گفت:

  بدبخت ملتی که تونماینده شی

پربازديد