تاریخ درج خبر : 1392/10/09
کد خبر : ۱۷۲۵۷۲
+ تغییر اندازه نوشته -

بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان به مناسبت سالگرد حماسه 9 دی

در بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت 9 دی آمده است: پیام عاشورایی حماسه جاودان و ماندگار نهم دی؛ تمامی مرزهای جغرافیایی و سیاسی جهان را درنوردید و کشور و نظام را در مقابل تهدیدات پیش روی خود بیمه کرد.

حماسه عاشورایی 9 دی پژواک رسای فریاد «هیهات مناالذله» امام حسین(ع) در کربلا بود که در آسمان ایران طنین‌انداز شد.

حماسه شکوهمند نهم دی؛ روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است و از قدرت نرم و اقتدار بالای نظام در مدیریت بحران حکایت دارد.

در چهارمین سالگرد حماسه ماندگار و تاریخی نهم دی، عظمت آن حماسه عظیم و باشکوه بیش از پیش بر همگان آشکار شده و زوایای کمتر پیدای آن، بیشتر مورد تحقیق و مدّاقه مورخان، محققان و بررسی و کنکاش مردم بابصیرت ایران قرار گرفته و بایستی به بازخوانی علل و عوامل، زمینه‌ها، آثار و پیامدها و پیام‌های آن، بیش از گذشته پرداخت تا روح آن حماسه برای همیشه در دل‌ها و اذهان زنده و جاودان بماند.

آن حماسه عظیم و حضور ملی وحدت‌بخش و امیدآفرین به فرموده مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» به درستی که تجلی قدرت الهی و روح حسین‌بن علی«علیه‌السلام» و دست خداوند بود که از قلوب با ایمان و اراده‌های راسخ ملت مسلمان، شجاع و مبارز ایران ظهور یافت تا بساط فتنه فتنه‌گران، آشوب‌طلبان و دشمنان عنود و حسود انقلاب را در هم پیچیده و قدرت نرم نظام و اراده، عظمت و اقتدار ملی مردم و نظام را به منصه ظهور برساند.

غائله فتنه سال 1388، یک نسخه اعطایی نظریه‌پردازان کودتاهای رنگین و مخملین همانند “مایکل لدین”، “جین شارپ” و “جورج سوروس” به پیاده نظام و عوامل مزدور خود در داخل ایران بود که البته نسخه‌ای کپی‌شده از کودتاهای رنگین اوکراین و غیره بود که این جملگی حکایت‌گر یک واقعیت بزرگ و کتمان‌ناپذیر است و آن اینکه فتنه 88 نه پدیده‌ای صرفاً اتفاقی و نه سوء تفاهم بزرگ و نه اختلافی درون چارچوب‌های نظام اسلامی بود؛ بلکه اتفاقی طرح‌ریزی شده، با برنامه از قبل تهیه شده، حاصل اتاق‌های فکر کانون‌های صهیونیستی و همراهی سرویس‌های جاسوسی غربی علیه تمامیت نظام، ملت، انقلاب و ارزش‌های والا و برجسته آن بود؛ که با حضور حماسی و بابصیرت، مقاومت و حضور به موقع مردم عاشورایی ایران ناکام ماند.

حماسه نهم دی ماه 1388 تکرار عاشورای حسینی در پهنه کربلای ایران و پاسخی رسا به فریاد «هل من ناصر ینصرنی» حضرت اباعبدالله الحسین«علیه‌السلام» در عاشورای سال 61 هـ . ق است.

در نهم دی 1388؛ فریاد «هیهات مناالذله» مردم استکبارستیز و بصیر ایران بود که کران تا کران آسمان ایران را فرا گرفت و تمامی مرزهای جغرافیایی و سیاسی و انسانی را در نوردید و پیام رسا و بزرگ انقلاب اسلامی را به گوش جهانیان رساند و نظام و کشور و انقلاب را در مقابل مخاطره‌های پیش‌ روی، تهدیدات نرم و سخت و توطئه‌های شوم دشمنان صیانت و بیمه کرد.

زنده نگه‌داشتن این روز بزرگ، تاریخی و تاریخ‌ساز و بررسی ریشه‌ها، علل و عوامل، آثار، برکات، پیامدها و پیام‌های آن خود نیز موجب نشر فرهنگ بصیرت‌افزایی و جلوگیری از بروز فتنه‌هایی از این دست در سالیان بعد خواهد شد.

مردم بصیر و ولایت‌مدار ایران اسلامی از فتنه پیچیده و توطئه خطرناک 1388 سربلند خارج شدند، اما بایستی بدانیم، فتنه و توطئه در مسیر انقلاب تمامی ندارد.

تا این انقلاب در سایه ولایت فقیه و دین مبین اسلامی جلو می‌رود، دشمن برای آن توطئه‌چینی می‌کند و فتنه‌های بعدی متفاوت، پیچیده‌تر و به مراتب سخت‌تر است زیرا دشمن نیز از شکست‌های خود تجربه می‌گیرد و با شیوه‌های متفاوت و بازیگران جدید و هر روز در لباسی به میدان می‌آید. اگر مراقبت نشود، از فتنه‌ها درس گرفته نشود، سرچشمه‌های فتنه قبلی، بازیگران، ابزارها و شیوه‌های آن شفاف نشود، در درک فتنه‌های آینده دچار مشکل خواهیم شد و این نکته بسیار برای آینده سلامت نظام و کشور مهم است که اگر از فتنه 88، حساسیت‌زدایی شود، دچار غفلت شده و در آینده در دام فتنه‌هایی به مراتب مهلک‌تر و پیچیده‌تری خواهیم افتاد.

از همین روی از نخبگان و فرهیختگان کشور، مدیران و اصحاب رسانه‌ها و جراید، مسئولان مراکز و دستگاه‌های حاکمیتی، فرهنگی، سیاسی و دینی، صاحبان بیان، قلم و تریبون به ویژه رسانه ملی انتظار است در فرصت بزرگداشت یوم‌الله نهم دی که امسال مصادف با دهه آخر ماه صفر است، برای تعمیق و گسترش بصیرت، شور و شعور سیاسی و دینی و انقلابی توأمان با هم حداکثر بهره را برده و از ظرفیت گسترده 9 دی برای تأمین نیازهای امروز و فردای کشور استفاده بهینه کنند

بنابراین به اطلاع عموم مردم استان می‌رساند مراسم بزرگداشت این روز بزرگ در تمام شهرستان‌ها و بخش‌های استان برگزار می‌گردد.

این مراسم در شهر یاسوج ساعت 10 صبح در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از آحاد مردم بابصیرت و ولایت‌مدار استان جهت شرکت در این مراسم دعوت به‌عمل می‌آورد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد