تاریخ درج خبر : 1392/10/09
کد خبر : ۱۷۲۵۷۴
+ تغییر اندازه نوشته -

جنگ نرم برای تضعیف پلکانی و در نهایت براندازی حاکمیت است

معاونت پرورشی وتربیت بدنی آموزش و پرورش بویراحمد در مراسمی که بمناسبت گرامیداشت 9 دی برگزار شد، گفت: جنگ نرم وفتنه ابزارهایی برای آسیب رساندن مقطعی وتضعیف تدریجی ودر نهایت براندازی جامعه هدف است.

سید بهاء الدین ملک حسینی با بیان اینکه سختی ها وفتنه ها برای افزایش آگاهی وشعور در افراد است، اظهار داشت: سختی ها ، آزمایشات وفتنه ها به فرد این امکان را می دهد که با کسب تجربه وتغییر در تفکرات و زندگی ساکن خویش بتواند با دیدی عمیقتر به مسائل نگاه کرده وحق را از باطل تشخیص دهد.

وی گفت: خداوند در آیه 168 سوره اعراف به آزمایش انسان اشاره می کند ومی فرماید: وآنها (انسانها) را در زمین به صورت گروههایی پراکنده ساختیم گروهی از آنها صالح وگروهی ناصالحند وآنها را با نیکی ها وبدهی آزمودیم شاید بازگردند.

ملک حسینی افزود: این آیه شریفه صریحا به فواید آزمایش انسان که همان تنبه وآگاهی یافتن می باشد می پردازد ولذا رسول گرامی اسلام نیز درخصوص آثار مفید آزمایش وفتنه می فرمایند اگر خداوند بصیرت نسبت به عیوب، عفت درمسائل شهوانی، جسمانی ، گفتاری ومالی و تقوی را در زندگی شخصی قرار دهد آن فرد انسان موفقی است.

وی با بیان اینکه فتنه وجنگ نرم دولبه مقراض براندازی نظام هستند گفت: تاکتیک های جنگ نرم در جهت ایجاد فتنه ها بکار برده می شوند و دشمن سعی دارد با ایجاد فتنه ها وآسیب رساندن های مقطعی ضمن جلوگیری از پیشرفت جامعه وکند کردن سرعت رشد تدریجا آن را به عقب برگرداند ونظام را در مقابل مردم ودر برآوردن خواسته های مردم ناکارمد جلوه دهد.

معاونت پرورشی وتربیت بدنی آموزش و پرورش بویراحمد گفت: دشمن از هر حربه وشیوه ای که بتواند برای ایجاد فتنه در جامعه استفاده می کند اما برخی از شیوه ها نظیر شبه افکنی، استفاده از احساسات وتحریک هیجانات، تفرقه افکنی، شعارهای جذاب عوام فریب، آمیزش حق وباطل و سیاه نمایی وضع موجود شناخته شده تر ومهمتر می باشند که ما باید نسبت به این عوامل وحربه ها هوشیارتر وبا بصیرت بیشتری عمل کنیم.

وی گفت: فتنه 88 پیامدهای مثبت ومنفی زیادی داشت که از آثار مثبت آن می توان به آشکارسازی چهره های پنهان، مشخص سازی مرزها، پختگی اجتماعی وسیاسی، حذف جریان های داخلی معاند و برانداز آشکار شدن چهره وبرنامه ها واهداف دشمن واتحاد وتجدید بیعت پیروان ولی امر اشاره کرد.

ملک حسینی سازمان یابی فتنه، شکسته شدن قبح ها وحریم ها، سوء استفاده دشمن، دو دستگی وشکاف در جامعه، ضایغات انسانی، ارزشی ومالی، امنیتی شدن فضای جامعه وبازماندن از توسعه اقتصادی وفرهنگی را پیامدهای منفی فتنه دانست وگفت: مقابله ومبارزه با فتنه نیز راه واصولی دارد که بصیرت افزایی ، روشنگری وافشاگری، هوشیاری در برابر فرصت طلبان وجداکردن صف فتنه گران از فتنه زده شدگان، تلاش برای آرام سازی جامعه تقویت باورها وترویج ارزشها از مهمترین این راهها می باشد.

وی گفت: ملت بزرگ ما در 9 دی با ترویج وپیوند با ارزشهای اسلامی وبیعت وتجدید میثاق با ولایت تمام نقشه های فتنه گران وفتنه زده گان را نقش بر آب کردند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد