تاریخ درج خبر : 1392/10/09
کد خبر : ۱۷۲۵۸۱
+ تغییر اندازه نوشته -

نهم دی ماه روز همبستگی ملت ایران است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: نهم دی ماه یک روز تاریخی و بیانگر همبستگی و انسجام ملت ایران است.

به گزارش سایت استان، سید موسی خادمی با بیان این مطلب افزود: مردم استان همزمان با سراسر کشور در مراسمی که برای بزرگداشت این روز طراحی و تدارک دیده شده است، شرکت می نمایند.

IMG09455968

وی اظهار داشت: ستاد بزرگداشت 9 دی که چندی پیش تشکیل شده است ، برنامه هایی جهت بزرگداشت این روز در قالب شب شعر، راهپیمایی ، حضور در مساجد و … تدارک دیده است.

شاخص های توسعه یافتگی در کهگیلویه و بویراحمد عقب مانده است

استاندارکهگیلویه و بویراحمد گفت: تحت شعاع قرار گرفتن امورمختلف استان به مسائل سیاسی و شبه سیاسی، توسعه استان را به عقب انداخته و چاره کار، خروج استان ازاین وضعیت است و حوزویان با فرهنگ سازی در این رابطه نقش آفرینی کنند.

سید موسی خادمی با حضور آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی نمانیده ولی فقیه و نماینده مجلس خبرگان رهبری در استان در جمع طلاب استانی مقیم قم افزود: مشکلات رشد و توسعه استان وابسته به دو عامل درون و برون استانی بوده و هست.

وی تصریح کرد: عامل برونزا این است که استان کمتر مورد توجه مسئولین مرکز قرار گرفت و مسئولین کشوری به استان توجه کافی نداشته اند و به همین خاطر این استان در اکثر شاخص ها عقب تر از استانهای پیگیر و حتی ضعیفتر از استانهای غیر برخوردار می باشد.

وی بیان کرد: دلیل دوم عقب ماندگی وعدم توسعه و رشد استان مسائل درونزای استان است که عبارتند از توجه بیش از حد مسئولین و نیروهای تاثیر گذار به مسائل سیاسی و شبه سیاسی، قومی و قبیله ای، طایفه گرایی و منطقه گرایی، واحد عمل نکردن وعدم اتحاد وهمدلی نیروهای استان برای پیشرفت و توسعه است.

استاندار تاکید کرد: از همه طلاب، فضلاء و روحانیت تقاضا داریم که برای رفع عوامل درونزای استان که نیاز به کار فرهنگی وسیع و گسترده دارد، تلاشی مستمر و همیشگی داشته باشند.

خادمی افزود: نیاز است حوزویان و دانشگاهیان با برنامه ریزی و فعالیت مستمر فرهنگی مسیر رشد و توسعه استان را هموار سازند و طلاب و روحانیت استان همکاری بیشتری با استانداری، حوزه سیاسی و متولیان فرهنگی داشته باشند.

منبع: مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد