تاریخ درج خبر : 1392/10/10
کد خبر : ۱۷۴۲۴۰
+ تغییر اندازه نوشته -

وحدت و همدلی بزرگترین وظیفه کنونی ملت ایران است

سایت استان: مدیر کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد مهم ترین وظیفه کنونی مردم ما را حفظ وحدت و همدلی عنوان کرد.

DSC02273

هادی زارع پورافزود: به مفهوم شناسی بصیرت درقرآن وتعالیم دینی ومعارف اسلامی اشاره کردوگفت: بصیرت از نظر لغوی به معنای بینای، زیرکی، هوشیاری و بینش و آگاهی و روشن دلی و روشن بینی است.

وی اذعان کرد: بصیرت به معنای واقعی درک فهم عمیق ودقیق ازدین است وهرکس که دلش روشن تر باشد و قلبش بیشتر جلا پیدا کرده باشد بینشش بیشتر و درکش بیشترخواهد بود. همان طورکه قرآن آمده است ای کسانی که ایمان آوردید اگر تقوا پیشه کنید خداوند تشخیص حق از باطل را به شما می دهد.

زارع پورتصریح کرد: انسان بصیر کسی است که بتواند حق از باطل را تشخیص دهد و کسی که دارای تقوای بیشتری است بی شک بصیرت بیشتری نیز دارد.

وی گفت: انسان بصیرازدیدگاه امام علی (ع) کسی است که بشنود، تفکر و اندیشه بکند و نظر و تأمل داشته و ازعبرت ها درس بگیرد. همچنین رهبرمعظم انقلاب گفت اگر من بخواهم به شما توصیه ای بکنم آن است که بصیرت خود را زیاد بکنید چرا که بیشتر بلاها و مصیبت ها که وارد می شود براثر بی بصیرتی است.

مدیرکل آموزش وپرورش استان دربخش دیگری ازصحبت های خود برای تشخیص حق از باطل به سه اصل و معیار پرداخت. اول علم و آگاهی و معرفت مورد نیاز، دوم اینکه خود  حق را معیار قرار بدهیم نه اشخاص را همان طور که امام علی (ع) می فرماید همانا حق به شخصیت ها شناخته نمی شود و باید حق را بشناسی تا پیروان حق را بشناسی. سومین ملاک و معیارآگاهی و شناخت به زمان و مقتضیات زمانه است کسی که به زمانش علم و آگاهی داشته باشد موردهجوم اشتباهات نمی شود.

زارع پورگفت: کسی که تفکر نداشته باشد و اهل خردورزی نباشد نمی تواند اهل بصیرت باشد.

زارع پورافزود: نظام جمهوری اسلامی ما دست آورد خون هزاران شهید است و ما درهشت سال دفاع مقدس بهترین عزیزان خود را از دست دادیم و هر کس بخواهدعلیه چهارچوب نظام مانع تراشی و ساختارشکنی بکند محکوم است و همه ی ما وظیفه داریم از دستاوردهای نظام و انقلاب دفاع کنیم.

وی گفت: برای مدیرت و حاکمیت اسلامی اصل ها و اصولهایی باید باشد ازجمله: مدارا، سعه صدر، عدالت وانصاف است.

زارع پور در پایان گفت: با توجه به شرایط کنونی بزرگترین نیاز کشور ما وحدت، همدلی وهمراهی است و باید همه پشت سر رهبری باشیم و در مقابل دشمنان بایستیم ولازمه آن اتحاد و برابری و برادری و همراهی است.

منبع:آوای ماغر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد