تاریخ درج خبر : 1391/06/08
کد خبر : ۱۷۴۶
+ تغییر اندازه نوشته -

رغبتی برای رفتن از استان نداشتم

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت:برای رفتن از استان کهگیلویه و بویراحمد رغبتی نداشتم بدلیل اینکه کار کردن برای مردم این استان را جهاد می دانم.

اکبر نیکزاد امروز که در شورای اداری استان سخن می گفت افزود:به وزارت کشور اعلام کردم که بدلیل اینکه کار های ناتمام دارم ،می خواهم در استان بمانم و برای آنها خدمت کنم و گفتم که بعید می دانم نمایندگان استان در این خصوص رضایت دهند تا اینکه موضوع از سوی حجت الاسلام سید علی محمد بزرگواری ،نماینده مردم شهرستان کهگیلویه با رسانه ای شد و مصاحبه کرد و این مسأله را تأیید و روز یکشنبه در جلسه هیأت دولت مصوب شد که اکبر نیکزاد به استان اردبیل و حسین صابری بعنوان استاندار به استان کهگیلویه و بویراحمد می آید.

وی با بیان این مطلب که مردم ، مسوولان ، نمایندگان قبلی و فعلی خوب ، صمیمی ، با صفا ، بزرگوار و ولایتمدار هستند ،اظهار کرد:از مطبوعات و رسانه های استان می خواهم که یک جو صمیمی و دوستی در استان بوجود آورند .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد:توجه دولت به استان کهگیلویه و بویراحمد بخاطر بنده و امثال بنده نیست و نقطه عطف سازندگی و توسعه استان از زمان سفر مقام معظم رهبری در سال 73 شروع شده است.

نیکزاد بیان کرد: دولت های نهم و دهم در راستای عدالت محوری و رسیدگی به مناطق محروم در هفت سسال اخیر تمام همت خود را بکار بسته است و توجه دولت و مجلس به این استان همچنان ادامه خواهد داشت و تأکید مقام معظم رهبری در سال 73 در سفری که به استان داشت این بود که مسوولان تلاش خود را برای توسعه استان نه دو برابر بلکه 10 برابر کنند.

وی تصریح کرد:حسین صابری ،استاندار جدید استان فردی جدی ، مومن و ولایتمدار است که امیدوارم کارهای استان با همدلی و قوت از گذشته پیش برود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد:در هر جایی باشم خودم را فرزند استان کهگیلویه و بویراحمد می دانم و هر کاری برای توسعه آن از دستم بر بیاید انجام خواهم داد.

نیکزاد ادامه داد: ۲۷۶ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۱۷۳ میلیارد تومان در این استان افتتاح و کلنگ زنی شد که ۱۲ پروژه با اعتبار ۲۷ میلیارد تومان آن کلنگ زنی و مابقی افتتاح شدند.

وی گفت:حدود دو هزار و ۲۰۰ پروژه در بخش‌ها و نقاط مختلف در این استان وجود دارد و تمام توان دولت برای به سرانجام و یا به حداقل رساندن پروزه های نیمه تمام آنهاست تا هم مردم از اتمام آنها بهره ببرند و هم دولت آینده بتواند به راحتی برنامه‌ریزی کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به مسأله اجلاس جنبش غیر متعهدها در تهران اشاره و بیان کرد: ایران اسلامی که در طول عمر پر برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی مورد تحریم و تهدیدهای دشمنان بوده و هست اکنون مرکز تصمیم گیری جهانی قرار گرفته است و این به برکت اسلام، انقلاب و ثمره خون شهداء و تدبیر خرمندانه مقام معظم رهبری، استقامت و پایداری ملت ایران و تلاش و همت دولتمردان است.

نیکزاد همچنین به اهمیت هفته دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: دفاع مقدس بارزترین برهه حیات تاریخ سراسر افتخار آمیز ملت ایران است و در هفته دفاع مقدس که در پیش رو داریم باید با تدوین و اجرای برنامه‌های شاخص به ارزش‌های حماسی و سیاسی این هفته پرداخته شود.

وی ابراز کرد: با تجربیات سال‌های گذشته که داریم در اجرا برنامه‌های هفته دفاع مقدس از جمله رژه نیروهای مسلح و اعزام کاروان راهیان نور به صورت متمرکز در همه شهرستان‌ها انجام شود و تدوین و ارائه برنامه‌ها از سوی دستگاه‌های متولی و دیگر دستگاه‌ها در کمیته پنج گانه مربوطه به خوبی پردازش شود و با برنامه‌های ملی تطبیق داده شوند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: برنامه‌های هفته دفاع مقدس در سرفصل‌های مختلف به گونه‌ای طراحی و اجرا شوند که به خوبی به ترویج و نهادینه کردن فرهنگ دفاع مقدس، ایثار و شهادت، استقامت و پایداری بپردازد و تاثیرات کافی بر عموم بخصوص جوانان و نوجوانان داشته باشد.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد