تاریخ درج خبر : 1391/06/08
کد خبر : ۱۷۵۳
+ تغییر اندازه نوشته -

زمینه سرمایه گذاری در خصوص گیاهان دارویی وجود دارد

سایت استان: رییس اتحادیه انجمن های علمی گیاهان دارویی کشور گفت: در سطح کشور هشت تا 10 هزار گونه گیاهی داریم که 700 تا 800 گونه آن دارویی است.

دکتر محمد باقر رضایی در حاشیه همایش سراسری گیاهان دارویی یاسوج در جمع خبرنگاران افزود:اخیرا معاونت فناوری ریاست جمهور در زمینه گاهان دارویی فعال شده و در خصوص بیمه و استاندارد کردن گیاهان دارویی شروع بکار کرده است.

وی اظهار کرد: تاکنون در زمینه گیاهان دارویی در کشور ضعیف عمل کردیم و هیچ کار مثیتی نسبت به سایر کشور های دنیا انجام ندادیم.

رییس اتحادیه انجمن های علمی گیاهان دارویی کشور بیان کرد: پرده حفاظتی گونه های گیاهان دارویی در کشور برداشته شده که نیاز است از آنها حفاظت و نگهداری شود.

رضایی ابراز کرد:تعداد عطاریهای نا آشنا به گیاهان دارویی در کشور افزاتیش پیدا کرده و این افزایش برحسب نیاز جامعه بود اما باید ساماندهی شوند و از طریق آموزش و تخصصی کردن آنها اقدام شود.

وی با بیان این مطلب که زمینه سرمایه گذاری در خصوص گیاهان دارویی وجود دارد، خاطرنشان کرد: اگر برای سرمایه گذاری در این زمینه زنجیره خوبی وجود داشته باشد سرمایه گذاران اقدام به سرمایه گذاری می کنند.

رییس اتحادیه انجمن های علمی گیاهان دارویی کشور اضافه کرد:در زمینه گیاهان دارویی باید تمرکز مدیریت در وزارتخانه ها داشته باشیم و اولویت ها بررسی و وارد جامعه کنیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد