تاریخ درج خبر : 1392/10/12
کد خبر : ۱۷۵۳۶۳
+ تغییر اندازه نوشته -

برف آمد؛ خدمات شهری رفت/ شهرداری یاسوج در خواب زمستانی

سایت استان: طی روزهای گذشته بارش رحمت الهی در سطح استان موج خوشحالی را دربین مردم به وجود آورد اما این شیرینی با ضعف دستگاههای خدمات رسان در سطح استان در کام مردم به تلخی بدل شد.

به گزارش سایت استان و مشاهدات عینی خبرنگار این پایگاه، هواشناسی استان قبل از بارش این رحمت های الهی، هشدارهایی را در به مردم و مسئولین داده بود. با بارش برف از شب چهارشنبه در سطح شهر یاسوج، خدمات شهری نظیر برق و آب قطع شد. این قطعی به صورت گسترده در سطح شهر یاسوج بیش از شش ساعت به طول انجامید.

300

هر چند باید از شرکت گاز بابت عدم قطع گاز و یا عدم افت فشار که معمولاً در سالهای گذشته اتفاق می افتاد، تشکر کرد.

اما عملکرد شهرداری یاسوج داد مردم را در آورد. در این میان انتظار می رفت در اولین لحظات شروع برف، شهرداری یاسوج اقدام به برف روبی خیابانها و معابر اصلی و همچنین  نمک پاشی آنها کند اما متاسفانه این اقدام به کندی صورت گرفت و مردم دچار مشکلات متعددی شدند. هر چند بارش این برف طی چند سال گذشته بی سابقه بود اما عملکرد خوب شهرداری در دوره زمامداری محمد بهرامی این نوید را می داد که آقای جاوید در اولین امتحان جدی در هیئت شهردار یاسوج از پس این مشکل بر می آید اما نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه انگار مجموعه شهرداری یاسوج سالهاست به خواب زمستانی فرو رفته است.

شاید کمبود منابع مالی و اعتبار کافی در دوره شهردار کنونی یاسوج وجود داشته که آقای جاوید را در تنگنا قرار داده باشد اما با امکانات و ماشین آلاتی که شهرداری یاسوج در اختیار دارد می توانستند موفق تر و بهتر عمل کنند تا خوشحالی ناشی از بارش این رحمت الهی در کام مردم تلخ نشود.

ستاد بحران مستقر در استانداری با وجود همه محدودیت ها پاسخگویی مناسبی به مردم و رسانه ها داشتند. این ستاد با پیگیری های فوری سعی بر حل مشکلات مردم و یا به حداقل رساندن آنها داشتند.

در شهرستانها هم خبر می رسد که این بارشها باعث قطع راههای روستایی شده است.

فرماندار کهگیلویه به خبرنگار ما گفت: بسیاری از راههای اصلی در این شهرستان باز و تردد در آنها جریان دارد اما بخشی از راههای روستایی همچنان مسدود است و تلاشها برای بازگشایی این معابر ادامه دارد.

جعفری ادامه داد: خوشبختانه این بارشها تاکنون حوادث و خسارتی را در پی نداشته است.

نقش پلیس راه در نظم دادن و کنترل و مدیریت بحران خوب بود و با تعامل با مردم و مسافران سعی بر توجیه و همچنین دادن راهنمایی های لازم به مردم را داشتند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • سردار گفت:

    این سوال را از آسسسسقسای نیک اقبال معاون عمرانی استاندار ب÷رسید که با شبکه خبر مصاحبه می کرد آخه بنده خدا چرا در صمت خود خیانت می کنید در زمان همین بارش برف اداره راه اعلام کرد کمبود تجهیزات باعث کند شدن برف روبی جاده ها شده است و تجهیزاتی که اداره راه استفاده می کند کرایه و شخصی است .جناب آقای نیک اقبلا در مصاحبه با شبکه خبر اوضاع را طوری نمایش می دهد که ما همه چیز داریم و مشکلی نیست و در حال خدمت رسانی هستیم . آخه خدمت رسانی با کدام تجهیزات ، تجهیزات کرایه ای چرا کبود ها را ابراز نمی کنید چرا نمی گویید در این استان جه خبر است چر ا آقای نیک اقبال معاون عمرانی استانداری حقیقت نداشتن دتجهیزات خدماتی را از رسانه کشوری در سطح کلان از وزیران طلب نمی کند وای بر شما مسئولین آیا وضعیت ما از برف شمال کشوراز جهاتی بدتر نبود که همه بسیج شدند خواننده عزیز به حرمت ÷اسداشت مردم مظلوم کهگیلویه و بویراحمد کامنت بگذار

  • مخاطب گفت:

    بدون اغراق همانطور که گفته اید خدمات شرکت گاز بدون عیب و نقص بود مردم که از خیل خدمات بی بهره بودند حداق گاز داشتند

  • سیاوش گفت:

    سلام. خدمات افتضاح .خیابانهای فرعی رو گزارش تهیه کنید ببینید چه خبر است ؟شورا وشهردار چه میکننند اله اعلم

پربازديد