تاریخ درج خبر : 1392/10/12
کد خبر : ۱۷۵۶۳۱
+ تغییر اندازه نوشته -

مطالبتمان پیش کش، 4 ماه است حقوق نگرفته ایم !

سایت استان: جمعی از کارکنان و پرسنل شهرداری چرام، با ارسال مطلبی که خود آن را درد نامه خوانده اند، خطاب به استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار توجه ویژه و پرداخت مطالبات این قشر زحمت کش شده اند.

به گزارش سایت استان، در بخشی از این دردنامه آمده است: مگر آن رفتگر و آن کارمندی که در این شهرداری کار میکنند قسمتی از کار این جامعه را انجام نمی دهند پس چرا برای حق و حقوق آنها فکری نمی شود؟

متن کامل این دردنامه در پی می آید:

IMG_7173

سخن و درد دلی با استانداری کهگیلویه و بویر احمد و سایر مسئولان نظارت کننده بر شهرداری چرام

پیامبر صلی الله علیه می فرماید: مزد کارگر را قبل از خشک شدن عرقش بپردارید ودر همان حال کار مزد او رامشخص کنید (کنزالعمال)

مزد کسی که اجیر شده و مزد بگیر است باید سریع پرداخت شود و نباید در پرداخت آن تأخیری صورت گیرد زیرا غالب این افراد نیازمند به آن مزد می باشند وبا اجرت روزانه زندگی خود را سپری می کنند بنا بر این باید در اسرع وقت حتی قبل از خشک شدن عرق آنها به آنها پرداخت شود.

اینجا شهرستان چرام است و ما کارگران این شهرداری هستیم ، شاید عجیب باشد که در این تورم چگونه ممکن است اما باور کنید اکنون در چهارمین ماهی هستیم که حقوق نگرفته ایم ، یکی دو سالی می باشد مطالبات داریم انها پیش کش ولی ای کاش حد اقل حقوق ما را میدادند تا از پول نان نداشتن خجالت نکشیم تا مجبور نشویم با وجود زحمت شبانه روزی باز هم در روی خانواده خود شرمنده باشیم خلاصه انکه وضعیت ما بسیار بد است .

اری اینجا ایران است که هر از گاهی یک بار مفسد های معرفی می شوند که هزاران میلیارد بیت المال را نوش جان کرده اند و اینجا هم چرام است شهری که رفتگران شهرداری اش 4 ماه است از خوردن خیلی چیز ها دریغ میکنند چون نمی توانند اینجا همان شهری است از همان کشور که مفسد های هزاران میلیاردی دارد و ما رفتگرانی هستیم که نه با یک میلیارد بلکه با نصف ان می شود کل مطالباتمان با چند ماه حقوق از پیش هم پرداخت کرد .

انگار رسم است هر که ساکت تر مظلوم تر و پاک تر باشد باید حقش ضایع شود .

جناب اقای خادمی استاندار محترم کهگیلویه و بویر احمد شما که کاملا از این وضعیت اگاهید ، شده است با خود فکر کنید این کارگران چه می خورند ؟ پس کو عمل به سخن پیامبر که میگوید عرقش خشک نشده حقش را بده و مگذار به تاخیر بیفتد . شهرداری می گوید که در امد هایش کفاف هزینه های کوچک خودش را هم نمی کند پس چاره چیست ؟ شما چاره ای کنید .

کل مشکلات ما در این شهرداری به شرح زیر می باشند .

1 : چهار ماه است حقوق به ما پرداخت نشده میگویند به دلیل نبود اعتبار
2 : از اغاز سال 1392 تا کنون حقوق با همان حکم سال 1391 پرداخت میشود ان هم به دلیل نبود اعتبار

3: دو سال مطالبات پرداخت نشده داریم به دلیل نبود اعتبار

3: اضافه کار و تعطیل کار ما به هیچ عنوان با حقوق ماهانه پرداخت نمی شود و ممکن است چندین سال بماند تا پرداخت گردد

4: تعطیلی بیش از 6 ساله تعاونی شهرداری با وجود پرداخت حق عضویت توسط کارکنان . نه این تعاونی خدماتی می دهد نه مبلغ عضویت را پس می دهند .

5 : عدم پرداخت بدهی شهرداری به صندوق کارکنان با وجود کسر از حقوق

6 : متاسفانه این شهرداری اضافه کار پرسنل خود را هر 6 ماه یا یک سال یک بار پرداخت می کند و مبلغ قابل توجهی هم از ان اضافه کار بابت بیمه تامین اجتماعی کسر می کند ولی به هیچ عنوان ان را به بیمه تامین اجتماعی اعلام و پرداخت نمی کند و در طول چندین ساله تاسیس این شهرداری هیچ زمان اضافه کار و تعطیل کار به بیمه تامین اجتماعی اعلام نشده ولی مبلغ ان از پرسنل کسر شده که این خود دو تخلف مجزا می باشدا.

مبلغی هم که هر ساله بابت بیمه از اضافه کار کسر می شود در مجموع مبلغ قابل توجهی می باشد سوال اینجاست در طول تاسیس این شهرداری که هر ساله این مبلغ قابل توجه بابت بیمه تامین اجتماعی کسر میشود و به بیمه هم پرداخت نمی شود در جیب چه کسی می رود ؟ این مساله بیمه هم بسیار مهم است برای سابقه ما پرسنل که خواهشمندم به جد پیگیری گردد.

از هیچ کس پنهان نیست که وضعیت فعلی اقتصاد کشور در شرایط بسیار نامطلوبی می باشد و برای کسانی که با حقوق ناچیز کارمندی زندگی خود را میگذرانند با تورم بالای فعلی بسیار سخت است ، اما اگر ان حقوق تا چندین ماه به دستت نرسد چگونه است ؟ ایا کسی نیست که برای وضعیت و نداری های شهرداری چاره ای بکند ؟

مگر ان رفتگر و ان کارمندی که در این شهرداری کار میکنند قسمتی از کار این جامعه را انجام نمی دهند پس چرا برای حق حقوق انها فکری نمی شود ، متاسفانه وضعیت این شهرداری بسیار نامطوب است و همیشه در طول تاسیس ان مشکل مالی شدید و بدهکاری بالا داشته است . انکونه که شهردار میگوید در امد های شهرداری کفاف پرداخت فقط حقوق منظم را هم نمی کند ایا نباید منبع مشخصی برای پرداخت حقوق نیرو های شهرداری باشد ؟ مگر انها مثل سایر ادارات که حقوق منظم دارند حق نیستند ؟

اکنون از استانداری محترم کهگیلویه و بویر احمد خواهشمندیم با پیگیری موارد فوق کاری کنید که مطالبات گذشته پرداخت گردنند و حقوق منظم پرداخت گردد تا مثل امروز به چه کنم چه کنم نیفتیم که به خدا پول خرید یک قرص نان را هم نداشته باشیم .

بیمه اضافه کاری که از زمان تاسیس شهرداری از ما کسر شده و به بیمه پرداخت نشده را تکلیفش را مشخص کنید یا ان مبالغ را محاسبه و به ما برگردانند یا هم به بیمه تمام ساعت های اضافه کار چندین ساله را اعلام و حق بیمه ما را پرداخت کنند .

زشت فقط بی کاری نیست برای پدری که شب و روز رفتگری کند و ان وقت پول نانش را هم بخواهد از اشنا و همسایه قرض کند بسیار زشت و ناپسند است به خدا نوشتن این جمله هم برایمان سخت بود ، لطفا ما را هم دریابید ما هم هستیم و در گوشه این از این اب و خاک به کشورمان خدمت می کنیم و ما هم حق زندگی داریم و توقع بی جا هم نداریم انچه که بابت ان زحمت کشیده ایم و حقمان است را می خواهیم .

استانداری محترم کهگیلویه و بویر احمد امید ما اول به خداوند بزرگ و دوم به شماست ما را نا امید نکنید، چاره ای کنید .

با سپاس و تشکر فراوان از همکاری شما
از طرف پرسنل شهرداری شهرستان چرام استان کهگیلویه و بویر احمد

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • از چرام گفت:

    این هم یک برنامه جدید از شهردار خدابیامرز قبلی است

  • آزاد گفت:

    اگر بازرسی پاک و کارکشته به شهرداری چرام بیایدو قبل از رسیدگی توسط کسانی در شهرداری خریده نشود معلوم میشود که وقتی نظارت نباشد فساد در چه وسعتی درست میشود درآمد شهرداری چرام کم نیست چون نظارت نیست حیف و میل میشود

پربازديد