تاریخ درج خبر : 1392/10/15
کد خبر : ۱۷۶۹۰۱
+ تغییر اندازه نوشته -

حیات سیاسی برخی در نا آگاهی و تاریکیست!

سایت استان: احسان یوسفی

باز هم احضار ، دعوت به پاسخ ، کارت زرد ، سوت زدن به نشانه خطا ، استیضاح و امضاء برای برکناری وزرا! واژه های که در طی ۸ سال گذشته نا آشنا و ممنوعه بودند و انجام و بیان هر کدام از آنان به نوعی ضدیت با کشور و دل شاد نمودن دشمنان این خاک تلقی می شد؛ اما گویی در این ماه ها فضا آنچنان تغییر کرده است که به بهانه ۸ سال گوشه گیری این کلمات و فراموش کردن آگاهانه از وظایت قانونی نمایندگی که به خاطر مسائل پشت پرده و منافعشان از آن چشم پوشی کردند ، اینک برخی از مجلسیان می خواهند تمام آنچه که در طی این سال ها انجام ندادند را یک باره با بهانه غیر منطقی انجام دهند تا شاید درد شکست انتخابات ۲۴ خرداد تسکین یابد.

مجلس اصولگرا به وزیر اصلاح طلب علوم ، تحقیقات و فناوری کارت زرد داد.

Majles

این اتفاقیست که چند صباحی در فضای سیاسی کشور پیچیده و کام دانشجویان و اساتید را تلخ نمود است نه به آن خاطر که وزیرشان ناتوان و ضعیف است بلکه ناراحتی یشان از این بابت می باشد که عده ای می خواهند مانع اصلاح ، رشد و پویایی دانشگاه شوند تا این قلب محرک کشور را از دولت جدا و آن را در مقابلش قرار دهند تا دیگران بتوانند از این آب گل آلود ماهی کیش قدرتشان را صید کنند.
در قانون اساسی اشاره شده است که وظیفه نمایندگان مجلس قانون گذاری و نظارت بر اجرای قانون است.
اما در در ایران متاسفانه آنچه در قانون اساسی اشاره می شود تا آن زمان که به مرحله اجرا و اعمال می رسد تفاوت از زمین تا آسمان است. بدین سان که متاسفانه نمایندگان محترم مجلس پیش از آنکه بر اعمال قانونی و وظایفی که در قانون به آن اشاره شده است اشرافت داشته و نسبت به آن به طور جدی پیگر و خود به قانون پایبند باشند اما متاسفانه آقایان از این رویه دوری جسته اند و وقت و قدرت قانونی خود را صرف مواردی می کنند که اساسا ارتباطی به حوزه نمایندگی آنان ندارد و بیشتر به دنبال سهم خواهی و تسویه حساب های سیاسی هستند.
همواره تغییر سیستم اجرایی یک مجموعه از حقوق ابتدای و اولیه هر رئیسی می باشد که آن فرد مجموعه مدیریتی خود را از همفکران و شایستگانی که در گروه خود صاحب حسن شهرت هستند استفاده کنند . اما متاسفانه گویی در کشور ما این قاعده پیچیده و بر عکس است آنچنان که گویی رفتار برخی از مجلسیان اینچنین نمود پیدا می کند که گویی تفکر استالینی که می گوید: باید واقعیات با افکار ما منطبق شوند حکایت دارد.
مجلس اصولگرای نهم به دکتر فرجی دانا به جرم آنکه همانند اکثریت مجلس نشینان نیندیشیده است و همانند رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از دایره ادب خارج نگشته تا دست به بی حرمتی و هتک حرکت بزند و به خاطر آنکه از محبوبان و شایستگان جامعه دانشگاهی در راس وزارت علوم بهره برده است و به خاطر آنکه این تصمیمات ارزشمند مورد حمایت جامعه فکور و آگاه دانشگاه بوده است را بر نتابیده اند ، سعی در تقابل و کشمکش سیاسی با رای ونگاه وزیری برده اند که منتخب رئیس جمهوریست که ملت رای قاطع او را برگزیدند و به دیگران نه تاریخی دادند.
یقینا حضور دکتر جعفر توفیقی که از پیشگامان و خوشنامان عرصه دانشگاهی می باشند و همواره مورد حمایت جمع کثیر این قلب تپنده کشور بوده اند می تواند بعد از سالها در وزارتی که به جای آنکه محور تولید اندیشه و علم باشد اما متاسفانه به جایگاه امنیتی و خاموش نمودن زبان های صریح و افکار روشن ضمیر گشته بود ، بار دیگر به مسیر اصلی خود باز گرداند و امید و آینده روشن را در قلم و بیان دانشجویان احیا کند و یا حضور دکتر میلی منفرد که نامحرمان حضورشان را در قالب وزارت علوم برنتابیدند و اینک بر معاونت آموزشی که حساس ترین مرتبه وزارت علوم می باشد و ارتباط مستقیم با جامعه دانشجویی دارد می تواند بار دیگر عزت ، شان و شخصیت را در بین جامعه دانشگاهی گسترش دهد ، می تواند برخی را ناراحت و عصبانی کند.
اما سوال این چنین است چرا مجلسیان در امور داخلی یک وزارت خانه دخالت می کنند؟
چرا وزارت علوم برای آقایان جزء خطوط قرمشان تلقی می شود؟
مگر قلم ، اندیشه و بیان دانشجویان چه خطری برای آینده سیاسیشان تلقی می شوند؟
حضور اساتید با سواد ، مشهور با درجه علمی بین المللی که موجب رشد و تولید علم در کشور می شوند چرا برخی از مجلسیان نسبت به حضور این عزیزان حساسند؟ مگر فهمیدن و دانستن جرم است؟ مگر در اختیار داشتن بهترین امکانات و منابع گناه است؟
آیا در قانون اینچنین دخالتی در مورد انتصاب ها و عزل ها وزارتخانه ای برای آقایان پیش بینی شده است؟
آنچه از سوی برخی از آقایان اعمال می شود آیا در افکار عمومی بر اساس عقلانیت صورت می گیرد یا بر اساس تسویه حساب های سیاسی که ریشه در حماسه های عظیم و با شکوه دوم خرداد ۷۶ و ۲۴ خرداد ۹۲ دارد سرچشمه می گیرد؟
رفتار عجیب و ناپسند برخی از مجلسیان که در امور جزئی و انتصاب های یک وازرت خانه سرکشی و دخالت می کنند و خواهان وضع موجود و مقابله با اصلاح طلبی هستند بیش از هر چیز موید آن است که هنوز عده ای که در افکار ، نگاه و رای ملت جایگاهی نداشته اند می خواهند در برابر اراده ملت ایستادگی کنند و خواست آنها را نادیده بگیرند.

12
البته مجلسیان باید اینچنین ناراحت شوند چرا که آنها برای وزارتی که ۸ سال تمام قد بر آن سیطره داشتند و دانشگاهی که باید مبدا تحولات و دریایی از تضارت افکار و اندیشه باشد چنان آن را محدود ، بسته و یکنواخت نموده اند که تک صدایی در آن سایه افکند و تشکل های منتقد را پلمپ نمودند و دانشجویانی که تفکر متفاوت با صاحبان قدرت را داشتند ستاره دار کردند و به همین خاطر است که به این راحتی حاضر به تغییر فضا نخواهند بود . چرا که اصلاح وضع موجود به حیات سیاسی عده ای که حضورشان بر گرفته از نا آگاهی و نا امیدی در جامعه است گره خورده است و اگر این تابوی تاریکی و بی انگیزگی در کشور رخت ببندد یقینا در فردای آزاد و باز سیاسی دیگر توسط ملت جایگاهی نخواهند داشت همان گونه که در خرداد ۹۲ این ملت شریف به عینه نشان داد.
مجلسیان باید از حضور وزیر اصلاح طلب در راس وزارت علوم رنجیده خاطر شوند. آخر چگونه می شود ۸ سال ویترینی از وزیران اصولگرا را بر قامت این زوارت ببینند و هر آنچه می خواستند بدون هیچ گونه مزاحمتی و با بی توجهه به خواست ملت انجام دهند بی آنکه به نهاد ، مرجع و ملتی پاسخگو باشند که سوال شود :
چرا اینچنین دست به تفکیک جنسیتی می زنید ؛ مگر پسران و دختران ما بیمار هستند که حضورشان در کنار هم باعث فساد جامعه شود؟
آیا این کار توهین به شعور ملت نیست؟
آیا این رفتار بر گرفته از اسلام رحمانیست یا اسلامی که برخی هرآنگونه که خودمی پسندد تعریف و گاهی تحریف می کنند؟
یقننا اسلامی رحمانی که خواستار رشد و حضور زنان و مردان در کنار یکدیگرست اینچنین تفکری را نمی پذیریپد چرا که به شان و کرامت انسانی ارج می دهد.
باید سوال شود اینکه دانشجویان منتقد محروم ، اخراج و تعلیق می شوند با کدام یک از آئین های نظام ما هماهنگی دارد وقتی سنگ بنای جمهوری اسلامی از کلام امام خمینی (ره) تا گفتار شهید مطهری آزادی بیان و اندیشه است.
باید از آقایان مجلس نشین و وزرای اصولگرای دولت سابق که بر قانون اساسی آگاهی جامع نداشتند سوال شود آیا به اصل ۲۳ ق . ا. ا. مبنی بر این که تفتیش عقاید ممنوع است آگاهی داشتند که متاسفانه بر اساس همین اصل آقایان جمع کثیری از فرزندان این ملت را در چند سال گذشته با بهانه های ناجوانمردانه و نابخشودنی بی آنکه فرصت دفاعی داشته باشند از حق تحصیل و زندگی که برای همه محفوظ و محترم است محروم ساختند؟
باید سوال شود چرا نورچشمی ها و آقا زاده های که شایستگی اعطا بورس را نداشتند اما تنها به خاطر خوش قدمتی به اصحاب قدرت اتوبوسی رشد کردند و بر مناصب شایستگان تکیه زدند مورد بازخواست قرار نگرفتند؟
آن زمان که برکناری چند رئیس دانشگاه در زمان سرپرستی دکتر توفیقی در افکار عمومی با سیل عظیمی از شادی و امید همراه شد باید آقایان مجلس نشین در خلوت خود به وجدان های به خواب رفته یشان رجوع می کردند و به این سوال پاسخ دهند که در گذشته چه سیاست های اعمال می شد که حال با تغییرآنان ملت اینچنین شاد و مسرور گشته اند؟

آیا دانستن این چنین تاوانی داشت؟

البته این رفتار مجلسیان دور از انتظار نبود وقتی عده از آنان که تفاوت و معنای کلمه اختصاری NPT (کنوانسیون منع تکثیر سلاح های هسته ای) را نمی داند و در گزارش خود به رسانه ها آن را با واژه MPT منتشر می کند و بارها و بارها بر آن تاکید می ورزد نشان از نشت سوادی آن محترمان است که می خواهند برای یک ملت تصمیم گیری کنند.
وقتی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات که خود در گذشته نیز وزیر این وزارت بوده است با لابی گری با نایب رئیس دوم مجلس نتوانست در دولت تدبیر امید که برگرفته از اندیشه ، روح و رای اصلاح طلبیست به این رویایی دست نیافتنی خود برسد باید اینچنین سعی در ایجاد سرو و صدا علیه وزیر محبوب علوم بزنند که به گواه منتقدین ، دکتر فرجی دانا از همه لحاظ از آن جناب و دوستانشان شایسته تر است.
اما همه این رفتار ها از عدم رای اعتماد به دکتر نجفی تا کارت زرد به وزرای اقتصاد و علوم و کارشکنی های بی پایان و آشکار برخی از این مجلسیان در برابر دولت تدبیر و امید باید بدانند که این رفتار ها در ذهن و افکار ملت ثبت و ماندگار خواهند شد و رفتار یکایک آنان را زیر ذربین عادلانه خود به قضاوت خواهند نشست .
اگرچه این روزها رفتار های مغرضانه و تسویه حساب های که حاصل شکست تلخ آقایان در انتخاب ریاست جمهوری حکایت دارد و پی در پی به وزرا کارت های زرد نشان می دهند اما مجلس نشینان باید بدانند این مسابقه روز به روز ، ثانیه به ثانیه به اتمام زمان خود نزدیک می شود و به زودی در فضای باز بدون برخورد های حذفی و با حضور تمام تفکرات و سلیقه ها ملت با رعایت احترام به شخصیت همه افکار به کسانی که در جهت تقابل با رای ملت بر آمدند کارت قرمز نشان خواهند داد تا ثابت کنند مجلس عصاره ملت در جهت ایفای خواسته این مردم است نه بر اساس انتقام گیری از ملتی که آنان را نپذیرفتند ؛ تا در تاریخ دوباره ثبت شود که بهارستان خانه ملت است نه خانه شکست خوردگان سیاسی.

(مطلب منتشر شده نظر نویسنده محترم است و انتشار آن در سایت استان به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نمی باشد)

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • اقای یوسفی چه اصراری دارید به نوسیندگی چیزی که اصلا از اخلاق و شخصیت شما به دور است چه اصراری دارید به اصلاح طلب نشان دادن خود که این یکی واقعا بهت میاد و نشانه هایش در شما اشکار است غربزدگی-تهمت زدن به دیگران-حس خودبینی و بزرگ بینی شدید-پیروی شدید از رسانه های غربی-تقلید از بی بی سی و صدای امریکا-خرد کردن هموطن خود و بزرگ کردن غربی ها-ذلت و خواری را بزرگی میبینید و بزرگی را ذلت و خواری-تهمت و افترا به شخصیتهای دولتهای قبلی و جومونگ نشان دادن خود و نزدیکانتان و….البته به شما برنخوره شما که از جوانان خوب و مستقل حزب باد حاج غلام محمد زارعی هستید فقط برای خود شرینی خود را به انان میچسبانید که بگویید اینان ادمهای بدی هستند…

 • دانشجو گفت:

  آقای به قولی نویسنده افکارسکولاردرملتی که تمام قدنشان دادکه تفکرات سکولار وفمنیسم راهمواره زیرپا لگدمال می کندجایی ندارد،افکارشما پیروعقایدکاذب وسکولاری است که هم زنانگی رااززنان گرفتند وهمانسانیت راوهمیشه نگاهشان نگاه موجود نر بوده به موجود ماده ویازن راتبدیل کردندبه کالایی برای تحریک مشتری به خرید محصولات صنعتی .مطالعات دانشگاهی دربسیاری ازکشورهانشان داده متوسط قبولی دانشگاه هایی که ازمختلط ساختن دانشجویان پرهیز کردند به مراتب ازدانشگاههای مختلط بالاتر است ،دانشگاه علامه طباطبایی نیز این راتجربه کرده است، پس تفکیک جنسیتی برای تکامل انسانیت لازم وضروریست.آیاامام ره نفرمود اگردانشگاهها اصلاح شود جامعه اصلاح می شود؟امروز یکی ازمهمترین چالش های دانشگاهها وابستگی مبنایی است مبنایی که الگوگرفته ازغرب به بن رسیده است،آزادی اندیشه وبهتربگم آزادی باید درخدمت ترقی وکمال انسان به مدارج انسانی باشد نه تنزل دهنده انسان.چرارضاشاه ملعون کشف حجاب زنان رابه عنوان یک راهبرد استراتژیک قرارداد؟بله چون زن گنجینه انسان ساز جامعه انسانی واسلامی است.بله اسلام مخالف بافعالیت زن درجامعه نیست بلکه مخالف ازبین رفتن مرزهای شرعی وانسانی است ،زن تاموقعی می تواند درجامعه فعالیت داشته باشدکه به حرمت وجایگاه انسانی اوتجاوز نشود،تفکر فمنیسم وسکولار اصلاح طلبها درجشنواره ایران زمین درزمان تصدی دولت اصلاحات لگه ننگی است برپیشانی ملت بزرگ ایران.ملتی که درطول تاریخ مدافع تمامیت انسانی زنان بوده است .اصل 23 ق ا که اشاره کردید:می گوید تفتیش عقایدممنوع است بله درسته ،اسلام ونظام اسلامی هیچ کس رابخاطرعقیده اش بازخواست نکرده ونمی کند شمامی بینید که اقلیت های مختلف باکمال احترام دراین نظام زندگی می کنند ودرمجلس نیز نماینده دارند،اسلام ونظام اسلامی بابی بندباری درلایه های آشکاراجتماعی ومحیط های عمومی مخالف است یک فردسیگاری نباید دراماکن عمومی سیکاربکشدزیراتجاوز به حقوق دیگران است .پس معنی تفتیش رابدان .اینکه کسی بیاید دراماکن عمومی ساختارشکنی کند جلویش رابگیرند تفتیش نیست شماهرعقایدی داریددرچهاردیواری خود نگهدارید.توهین به شعورملت ادعای دروغین تقلبی است که ازطرف سردمداران اصلاح طلب به خورد ملت پاک وبی آلایش دادید.خیلی دل خود راصابون نزن رای به روحانی شکست اصوالگرایی نیست بلکه شکست مجدد اصلاح طلب هاست والبته مردم چوب خیانت های شمادرفتنه 88رامی خورند فتنه ای که به اعتراف حامیانتان درخارج زهرچشم استکبار ازحماسه 9دی وشکست ذلت بارسران شماست.این جمله رابنویس دردفترخاطراتت :هرگروهی که ازموضع ذلت وسازش وترس بادشمن وارد بشود نتیجه اش خفت است…این خط واین نشان.

  • بیدار شین!!! گفت:

   جناب آقای یوسفی باید بدانند که در همه کشور ها و نظام ها یک سری خطوط قرمز برای سر پا نگهداشتن آن نظام و حکومت تعریف میشود. حتی در کشور هایی که به قول خودشان منادی آزادی و حقوق بشر هستند. صرف خواندن چند جلد کتاب در حوزه علوم سیاسی نمیتوان به این راحتی قلم زد و انشایی به این تندی نوشت.
   تجربه شما برای قلم زدن و نوشتن خیلی کمه . گنده تر از شما در وادی سیاست خیلی زیادن در این استان. چرا اونها اینطور تند نمی نویسن؟؟؟ لابد می خواین بگین چ.ن جرات و جسارت ندارند. نه آقا.
   اونها دید وسیع تر و همه جانبه تر و عمومی تری دارند نسبت به مسایل.

 • دانشگاهی گفت:

  نمیدونم نویسنده کیه امابه نظرمیرسدنه باجایگاه مجلس آشنایی دارد ونه باحقوق دیگران.اینکه نمایندگان ووکلای ملت رابه سهم خواهی متهم می کنید جرم است…اقدام به ترور شخصیت هامی کند،تهمت می زند،غیبت می کندمجرمی است که فردای قیامت بایدپاسخگو باشد،البته اگربه قیامت اعتقادی داشته باشد؟اما ازنوع گفته هایش اینگونه به نظرمیرسدکه نادانی است که آخرتش رافدای دنیای دیگران می کند،یامغرضی است که عوامانه نظر می دهدشاید هم عقده ای…
  اولا محیط دانشگاه درطول دوران ۸سال گذشته یعنی قبل از دولت روحانی فضایی دانشگاهی بود به معنای درست،اگربه دوران تاریک دولت اصلاحات برگردیم فضای دانشگاه فضایی ملتهب ،جنجالی ،سیاست زده وناآرام بود که جامعه دانشگاهی می دانند که هرروزتحصن بودآشوب.مگرحادثه ننگین کوی دانشگاه باعوامل منافقین و…..یادتان رفت؟.،مگرجشنواره های مبتذل ومختلط دردانشگاهها یادتان رفت؟مگررفتارهای نامشروع درمحیط دانشگاهی یادتان رفت؟چرابایدوزیر علوم اکثرنیروهای موردنظرش ازبین کسانی باشدکه ستاره دارهای حتی زمان معین باشند،آیابی حرمتی به جامعه دانشگاهی که به قول نویسنده قلب محرک کشوراست نیست که فردی که بیست واندی دختردانشجو وغیره به جرم تجاوز وسوءاستفاده های جنسی ازوی شاکی هستندبیاید دروزارت علوم مشغول جایگاه …شودابه نظرمیرسد نویسنده خیلی عوامانه وابتدایی حرف می زندامایادت باشه باحلوا حلوا گفتن دهن شیرین نمیشه.سالهاست که اینگونه چرندیات اززبان شما وامثالهم گوش فلک راکرکرد مطمئن باش همانگونه که تاالان یاوه گویی برای گویندگانش جزخفت ورسوایی ثمره ای نداشت من بعد هم ندارددانشگاه محل بصیرت است ،محل روشنی بخش به دلهای زنگارخورده است نه محلی برای مخدوش کردن جوانان پاک وبی آلایش.بارها به بهانه دفاع ازدانگاه ودانشجوتوطئه کردن امااسناددانشمندان دانشگاهی ازدل دولت اصلاحات بدست سرویس های تروریستی افتاد،پرونده شماها سیاه است به سیاهی عملکرد مهاجرانی ها,کدیور ها،شیرین عبادی ها،گنجی زها،موسوی وکروبی ها،شماعجب رویی دارید.شماها نه مصلحت میدانید ونه دنبال حقیقتید.بلکه سیاست زده هایی هستیدکه خود رابه خواب زده وازلقمه های قی شده استعمارواستکبارتغذیه می کنید،بیچاره دروغ بزرگتان برای همیشه در۹دی نابود شدوجامعه دانشگاهی اگرزیربارظالمانه سیاست زدگی داخلی ها رفتارهای ظالمانه بیگانگان وبیرونی ها له شودعزت خود رانمی فروشدشماهم دست بردارمزدوری برای قلم پست تریت مدل آنست.حاضرم درتمام دانشگاها نه تنهاباتو بلکه باگنده ترازشمامناظره کنم.ان الله یدافع عن الذین آمنو….

 • رسايي نسب گفت:

  برادر سعید
  به همان قلمی که سوگند یاد کرده اید باید قدر و حرمت آن چه در اختیار است را دانست.
  وجود حق وجوب تکلیف را هم از جهت اخلاقی و هم حرفه ای همراه دارد.
  استضاح حق قانونی مجلس است اما شناخت و درک درست و رعایت انصاف و نظارت واقعی هم تکلیفی است بر گردن مجلسیان. به نظر شما وزیر حق تغییر در ساختار مدیریتی جهت اصلاح وضعیت ناخوش فعلی که عمده دانشگاهیان از آن ناخوشنودند را ندارد!؟
  مردم حق دارند نماینده انتخاب کنند، اما اولا بهتر آن است بدانند نماینده شان فرق NPT با MPT را می داند یا خیر و ثانیا اجازه انتخاب نماینده بهتر و آگاه تر را داشته باشد.
  شما قاضی: ناظرانی با چنان بینش و دانش! حق است در مورد تشخیص راست و عملکرد درست فردی چون دکتر فرجی دانا با آن پشتوانه علمی و مدیریتی سنگ اندازی کنند!؟
  کجاست مصلحتی که همیشه و بخصوص در چند سال اخیر حقیقت برابرش ذبح شد و بنا به مصلحت از سوال و استیضاح و … چشم پوشی شد که حالا همه حیران و متحیر از “وقایع اتفاقیه” باشیم !
  منصف باشید وقتی اصل ماجرا را می دانید. این برخورد ها تنها سیاسی و ممانعت از تغییری است که نظر مردم و نیاز جامعه است. شک نکنید تغییرات انجام میشود، این سنگ اندازیها صرفا زمان و هزینه بیشتری برای کشور و مردم ایجاد می کند و بس. بهتر است بیش از این هزینه تراشی نکنیم

  • بیدار شین!!! گفت:

   لطف کنید ابتدا تمام قوانین موجود در قانون اساسی و در رابطه با حق و حقوق مردان دولت و مجلسی ها رو بخونید بعد اظهار نظر کنید
   (( هرگز در مورد آنچه که در باره آن دانش نداری بحق نکن!!!))

 • سعید گفت:

  ن و القلم و ما یسطرون.
  سوگند به قلم و آنچه می نویسد. متونی که احسان گرامی می نویسن معمولا به جهت حجم بالاست. این امر سبب میشه تا نشه به همه جزئیات صحبتهاشون توی بخش نظرات نقد زد. ولی نمی دونم از چی برآشفته شدن؟ سوال ، استیضاح حقه مجلسه. انتخاب نماینده چه npt رو بدونه چه ندونه حقه مردمه . ایشون قصد دارن کدوم رو ناحق جلوه بدن نمی دونم.؟ توی همین مجلس اصولگرا از وزیر که هیچی از رئیس جمهورش اون هم از نوع اصولگراش سوال پرسیدن؟ به نظرتون مصادره به منافع قانون کار درستیه؟
  ضمن این که حرمت شخصیتون که به جا اما حرمت قلم ایجاب می کنه اینقد کورکورانه قلم نزنید. تجربه من نشون داده افرادی از جنس شما خیلی سریع هزینه های زیادی رو می دید و تاریخ مصرفتون برای دوستانتون خیلی زودتر از اون چیزی که فکرش رو می کنید منقضی میشه. نرم و آهسته که ترک برندارد چینی نازک تنهاییی!!!!!!!

 • رسايي نسب گفت:

  استاد فرجی دانا رئیس دانشکده ما بودند و استاد یکی از دروس ریاضی!فوق العاده با سواد و سالم و درک بسیار خوبی از شرایط دانشجو و دانشگاه دارند.
  محض اطلاع، ایشان یکی از ممتازترین دانشجویان تاریخ دانشکده فنی دانشگاه تهران بوده اند و در تمامی رده های تحصیلی با بالاترین معدل فارغ التحصیل شده اند. جای تاسف است که کسانی در مورد همچین انسان باهوش و درست و شریفی صحبت می کنند و ایشان را مورد عتاب و خطاب قرار می دهند که همچنان که اشاره داشته اید فرق NPT را با MPT نمی دانند و برخی خود به انواع و اقسام مسائل درگیر و آلوده اند و …!

  از حرص و درد مردن نابجا نیست با این اوضاع احوال پریشان

  • بیدار شین!!! گفت:

   ببخشید. بنده هم دانشجوی ممتاز دانشگاه تهران در دوره لیسانس و فوق هستم و عضو بنیاد نخبگان!!!!
   اما این دلیل نمیشه که مبری از خطا و اشتباه بشم.!!!!

پربازديد