تاریخ درج خبر : 1391/03/07
کد خبر : ۱۷۷
+ تغییر اندازه نوشته -

محورهای دهدشت – سوق و دهدشت – چرام چهارخطه می شوند

فرماندار شهرستان کهگیلویه ازآغاز عملیات اجرایی چهارخطه کردن مسیرهای دهدشت به سوق و دهدشت – چرام در آینده ای نزدیک خبر داد.

سید ‘ناصر رضایی’  افزود: این مسیرها یکی از پرترافیک ترین مسیرهای برون شهری دهدشت محسوب می شود که سالانه بدلیل عرض کم خیابانها تصادفات و حوادث رانندگی دلخراشی در آنها رخ می دهد.

وی همچنین ساماندهی و زیباسازی ورودی های شهر دهدشت را از دیگربرنامه های جامع شهری در مدیریت شهری این شهرستان عنوان کرد و افزود: ورودی هر شهر و منطقه در حقیقت ویترین و نماد آن منطقه محسوب می شود و لازم است در این راستا توجه ویژه ای به موضوع ساماندهی ورودی ها شود.

رضایی با بیان اینکه زیرساخت های لازم برای توسعه شهرنشینی هنوز در دهدشت فراهم نشده است افزود: با اجرای طرح جامع شهری بسیاری از معضلات و مشکلات کنونی در فضای شهری دهدشت مرتفع خواهد شد.

وی اظهار داشت: لزوم توسعه شهرنشینی ، افزایش میزان سرانه فضای سبز ، تامین امکانات رفاهی و خدمات رسانی مطلوب به شهروندان ، ساماندهی ترافیک و جابجایی ایستگاه های میدان مرکزی شهر دهدشت از مهمترین مولفه هایی است که در طرح جامع شهری دهدشت برروی آنها تاکید شده است.

فرماندار کهگیلویه افزایش پارک های محله ای ، زیبا سازی بلوارها و میادین و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز را از دیگر برنامه های اساسی در طرح جامع شهری دهدشت ذکر کرد.

وی ایجاد پارک بزرگ ولایت در زمینی به مساحت 10هکتاردر ضلع غربی شهر دهدشت را یکی از مهمترین پروژه های اجرایی برای توسعه فضای سبز و تامین رفاه حال شهروندان اعلام کرد.

فرماندار کهگیلویه اعتبار اولیه در نظر گرفته شده برای شروع اجرای این طرح را افزون بر هشت میلیارد ریال عنوان کرد.

وی از جابجایی و انتقال ایستگاه های تاکسی در میدان مرکزی دهدشت خبر داد و افزود: بدلیل هسته ای بودن شهر دهدشت و اینکه تمامی مبادی ورودی و خروجی به مرکزیت شهر منتهی می شود وجود ایستگاه های تاکسی در این مناطق موجب بروز معضلات متعدد شهری از جمله مسایل ترافیکی شده است.

.

.

.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد