تاریخ درج خبر : 1392/10/15
کد خبر : ۱۷۸۰۷۸
+ تغییر اندازه نوشته -

فرهنگ کتاب‌خوانی در استان تقویت شود

سایت استان: استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: لازم است که فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان تقویت شود.

موسی خادمی در مراسم افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب افزود: از همت مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد و حضور ناشران صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنیم.

143710_orig

وی از شاخصهای رشد فرهنگی در استان را برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب عنوان و اظهار کرد: با توجه به برودت هوا و بارش نزولات آسمانی در چند روز اخیر مشکلاتی در این خصوص به وجود آمده که در برگزاری نمایشگاه تاثیراتی نیز داشته است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ضرورت توجه و اهمیت دادن به فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی را مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: با توجه به برودت هوا و یخبندان انتظار می‌رود اطلاع‌رسانی بیشتری در راستای برگزاری نمایشگاه صورت گیرد و خریداران با خرید کتاب فرهنگ کتاب‌خوانی را در بین خانواده اجرا کنند تا این مهم نیز در سطح جامعه نهادینه شود.

خادمی بر تقویت فرهنگ کتاب‌خوانی تاکید و تصریح کرد: در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب مجموعه دانشگاه‌ها، دستگاه‌های فرهنگی و نهادهای دولتی از فرصت به دست آمده استفاده کنند و کتاب‌های مورد نیاز کتابخانه‌های خود را تهیه کنند.

وی ادامه داد: امیدواریم کتاب‌های موجود در نمایشگاه خریداری شوند و مهمتر از آن نیز خوانده شوند تا فرهنگ مطالعه در سطح استان بالا رود و صرفا بحث خریداری نباشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر تقویت فرهنگ کتاب‌خوانی در کهگیلویه و بویراحمد تاکید و عنوان کرد: انتظار می‌رود اصحاب‌ رسانه و مطبوعات مکتوب و مجازی، صدا و سیما بر فرهنگ‌سازی کتاب‌خوانی اقدام کنند.

خادمی با بیان این‌ مطلب که کتاب مورد نیاز همه سلیقه‌ها در نمایشگاه یافت می‌شود، اضافه کرد: باید بر تقویت فرهنک کتاب‌خوانی در بین خانواده‌ها و به تبع آن جامعه و استان تلاش شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد