تاریخ درج خبر : 1392/10/15
کد خبر : ۱۷۸۲۴۹
+ تغییر اندازه نوشته -

خیابان کم عرض و همیشه شلوغ در یاسوج مردم را کلافه کرد

سایت استان: ترافیک شهر یاسوج این روزها کلاف سر در گمی شده است. به گونه ای که آمد و شد در مرکز شهر یاسوج قفل شده است. هرچند عوامل راهنمایی ورانندگی با حضور انبوه در محل به رفع و رجوع آن پرداختند اما همچنان مدیریت ترافیک شهر یاسوج از برخی بی توجهی ها رنج می برد.

خیابانهای منتهی به خیابان دادگستری بدلیل عرض کم و تجاری شدن محل و وجود مراکز آموزشی متعلق به آموزش و پرورش بار ترافیکی زیادی را متحمل میشوند وعملا مدیریت ترافیک شهر یاسوج برنامه ای برای مدیریت این معابر ندارد.

IMG08304805

سال گذشته برخی از خیابانها یک طرف شدند و آنچنان طرح آن ناکار آمد بود که تنها چند هفته بعد به فراموشی سپرده شد.

شاید خیابان کم عرض موسوم به ملاصدر یا “شهید علی یار محمدی “حدفاصل خیابان دادگستری و خیابان جمهوری را بتوان گره کور ترافیکی شهر یاسوج نامید.

وجود شعبه مرکزی بانک انصار و همچنین یک عامل پخش مواد غذایی درست در ابتدای تقاطع این خیابان با خیابان جمهوری یا جاده آبشار باعث پارک صدهها خودرو وایجاد راه بندان مداوم در ساعات اداری دراین منطقه است.

از سوی دیگر وجود چند مجتمع آپارتمانی مسکونی و همچنین یک مرکز بزرگ آموزشی موسوم به مدرسه پسرانه فرهنگیان در همین خیابان کم عرض مزید علت شده و باعث توقف و ازدحام خودروها در محل تقاطع این خیابان با خیابانهای مجاور شده و راه بندانهای ممتدی و طاقت فرسایی را باعث شده است.

نکته جالب اینکه علیرغم حساسیت این خیابان کوچه مانند در بارش اخیر برف هیچ گونه برفروبی در محل انجام نشده است ونهایتا روز گذشته تنها یک دستگاه لودر ‘ عبوری بیلش را این ور و آن ور کرد ورفت و داستان کوچه شهید علی یار محمدی همچنان در قلب شهر یاسوج بدون تدبیر از نگاه مدیران ترافیکی شهر یاسوج به دور مانده است.

بهترین حالت برای سر وسامان گرفتن این خیابان بسیار کم عرض و پر تردد ممنوعیت پارک در محل وهمچنین یکطرفه نمودن آن می باشد.امری که براحتی وتنها با یک بازدید از محل مسئولان و تنها تابلو امکان پذیر خواهد بود والبته تاثیری شگرف بر آمد و شد شهروندان مرکز شهر یاسوج خواهد داشت.

منبع: آبشارنیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • محمد گفت:

    سلام .شهرداری با تعریض خیابانها شریعتی از طریق عقب نشینی اداره دامپزشکی که دولتی هست و اداره راه و مسکن استان و سازمان تامین اجتماعی که درحال ساخت و ساز میباشد تا حد خوبی از ترافیک بکاهد

  • سعید گفت:

    تا کی یک طرفه و پارک ممنوع کنیم. بزودی یاسوج یک ورودی و یک خرجی خواهد داشت!!!!! از ترمینال به جهاد و برگشت از کمربندی!!!!!! همه جا هم پارک ممنوع!!!!
    مهندسان عزیز شهرداری اگه لطف کنن به جای سر دواندن مردم مصوب کنند که در برخی از مناطق پرترافیک برای صدور پروانه ساخت جدید عقب نشینی یک تا دو متر اجباریه کلی از مشکلات حل میشد!!!

پربازديد