تاریخ درج خبر : 1392/10/15
کد خبر : ۱۷۸۶۲۲
+ تغییر اندازه نوشته -

گزارش استاندار کهگیلویه و بویراحمد از اقدامات 90 روزه در استان

سایت استان: استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان با یک درصد خاک و یک درصد جمعیت کشور، 25درصد نفت، 3/2 آب و سومین استان به لحاظ منابع جنگلی در کشور است.

به گزارش سایت استان، دکتر سید موسی خادمی در تشریح اجمالی فعالیتهای 90 روز دولت تدبیر و امید در این استان، افزود: از بدو فعالیت دولت تدبیر وامید، با ایحاد شورای مشورتی متشکل از سرمایه های فکری و نخبگان استانی تلاشها و پیگیری امور استان جهت راهبرد برنامه های خرد و کلان و کاربردی کردن منابع مختلف درهمه عرصه ها و بخشها آغاز شد.

450

وی تصریح کرد: بازدید ها از شهرها و مناطق مختلف استان با حضور مسئولین استانی و محلی، احصاء استعدادها، ظرفیتها و توانمندیهای هر بخش در هر منطقه و نقطه از این استان و شناسایی و ریشه یابی علل مشکلات، موانع و کمبودها با دقت نظر بالا در راس فعالیتها قرار گرفت واز نزدیک مشکلات مناطق مورد بررسی ، اولویت بندی مطلوب و حل بعضی مشکلات ناشی از برخی ناهماهنگی های بین دستگاهی برطرف شد و شناسایی ظرفیتهای اقتصادی ، محرومیتها و اولویتهای در شهرستانها و بخشها در این سفرها مورد توجه قرار گرفت و چند طرح تولیدی در مسیر فعالیت مجدد قرار گرفت.

خادمی به جمع آوری آمار کلی و تهیه بسته اطلاعاتی از طرحهای تولیدی کارگاهی و صنعتی کوچک و بزرگ، فعال، نیمه فعال و راکد و بررسی مشکلات آنها به لحاظ مدیریتی، نیروی انسانی، تولید، تسهیلات، تجهیزات و میزان معوقات بانکی و پیگیری برای راه اندازی صنایع توجیه پذیر اقتصادی و پیگیری و اختصاص 200 میلیارد تومان تسهیلات برای این بخش اشاره کرد.

استاندار بیان کرد: راه اندازی مجدد کارخانه خوارک دام و طیورو ادامه روند اجرای کارخانه سیمان مارگون با اختصاص تسهیلات لازم در دستور کار قرار گرفت و کارخانه آرد، نشاسته، گلوکز و فروکتوز یاسوج با تامین 85 میلیارد ریال تسهیلات و یکهزار و 800 تن گندم در ماه با 61 کارگربه زودی وارد چرخه تولید خواهد شد.

استاندار تصریح کرد: استان کریدور جنوب به مرکز کشور و نزدیک به کشورهای حوزه خلیج فارس است، اما به لحاظ شبکه راه با مشکل جدی روبروی است و به دلیل 80 درصد کوهستانی بودن هزینه راهسازی در آن سه برابر نرم کشور می باشد.

خادمی گفت: با همه مشکلات و کمبودها در شبکه راههای استان، پروژه های مهم در حوزه راهسازی راکد و یا نیمه فعال اند وهمت و تلاش برای فعالیت مجدد آنها به کار بسته شده و در این رابطه تلاش مستمر و پیگیر در مرکز انجام که مورد توجه متولیان کشوری قرار گرفته است.

استاندار، به تصمیم قاطع و پیگیری مداوم در مرکز کشور برای استفاده از منابع آبی استان با حجم 12 میلیارد مترمکعب اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی و فعالیت برای مهاربخشی از این آب و تخصیص بیشتر آبهای مهار شده و استفاده بهینه درکشاورزی، شرب، صنعت، گردشگری و تولید انرژی بخصوص بهره برداری از طریق سدهای انحرافی کوچک ، پمپاژ و توسعه باغات، مزارع شیلات و تلاش برای سیستمی کردن بخش کشاورزی در این حوزه آغاز شده است.

خادمی تصریح کرد: پیگیری در خصوص فعالیت مجدد سد در دست اجرای چم شیربا 5/16 درصد پیشرفت، گنجایش سالانه 8/1 میلیارد متر مکعب و پیش بینی سه واحد نیروگاهی به ظرفیت 165 مگاوات برق، ذخیره و کنترل آب رودخانه زهره به میزان 8/1 میلیارد متر مکعب و تامین آب 110 هزار هکتار از اراضی دیم پایین دست از امور انجام شده است.

استاندار به پیگیری تفاهم ضروری بین دستگاههای اجرایی و خدمات رسان درنحوه پرداخت بدهی 53 میلیارد تومانی به شهرداریها و بدهی 75 میلیارد تومانی شهرداری های استان هم اشاره کرد .

خادمی گفت: به دلیل حادثه خیز بودن استان با انعقاد تفاهمنامه ای با دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور اختصاص هشت میلیارد تومان اعتبار جهت احداث ساختمان جمعیت هلال احمر، استقرار یک فروند بالگرد امدادی ، تامین و تخصیص اعتبار مورد نیاز جهت پروژه های در دست اجرا و فعالیتهای این جمعیت شد.

استاندار، نگاه به تولید و رشد متوازن همه شاخصها در تبیین و تدوین برنامه ها و برنامه ریزی برای بلند مدت، کوتاه و میان مدت و قراردادن مباحث فرهنگی و معنوی در صدر امور بطوریکه پیگیری تامین منابع مالی به میزان 20 میلیارد تومان برای 12مصلی در دست ساخت با 11 هزار و 752 مترمربع زیر بنا با میانگین پیشرفتکی 51 درصد در دستور کار قرار گرفت و مسائل آن درمرکز کشور و استان با جدیت دنبال می شود.

خادمی، شهدا را سرمایه ها و گنجینه های اصلی نظام دانست و گفت: تکریم خانواده معزز شهدا و بازدید از آنها، توجه به امورجانبازان و ایثارگران و ساماندهی گلزار شهداء از اولویتها است.

استاندار به 370 گلزار شهید ساماندهی شده استان اشاره کرد و گفت: از یکهزار و 778 قبر مطهر شهید در 528 گلزار در این استان، یک هزار و 436 مزار آن در 370 گلزار ساماندهی و31 مزار شهید در قالب 12 گلزار دردست اجرا و146 گلزار با 311 قبر شهید ساماندهی نشده که 84 مزار شهید با اعتبار یک میلیارد و230 میلیون تومان از محل اعتبارات استانی در برنامه ساماندهی قرار گرفت.

استاندار، برای توسعه فعالیتهای قرآنی در همه نقاط شهری و روستایی و نشر و ترویج فرهنگ قرآنی اعلام آمادگی کرد و گفت: برای توسعه فرهنگ قرآنی برنامه ریزی از فضاهای کوچکتر یعنی خانواده، مدرسه، مساجد، کانونها و موسسات قرآنی تا رسیدن به دانشکده قرآنی در برنامه کار قرار گرفت.

خادمی با اشاره به اینکه، وضعیت شبکه بهداشت و درمان استان به لحاظ تخت بیمارستانی، تجهیزات پزشکی، مراکز بهداشتی و درمانی در روستاها و بخشها و پزشک متخصص نامناسب است به اختصاص پنج میلیارد تومان اعتبار به پروژه راکد بیمارستان 200 تختخوابی یاسوج با پیشرفت 63 درصدی که در زمینی به مساحت سه هکتار با 25 هزار متر مربع زیر بنا و ظرفیت کلی 283 تخت که به 10 میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز دارد، خبر داد.

استاندار، فعالیت مجدد و شتاب بخشیدن به پیشرفت ورزشگاه 15 هزار نفری یاسوج که در زمینی به مساحت 33 هزارو 520 متر مربع با هشت هزار و 400 مترزیر بنا در دست احداث است و 13 میلیارد تومان هزینه آن شده اشاره کرد و گفت: این ورزشگاه 10 میلیارد تومان دیگر نیاز دارد و پیگیرهای لازم برای تامین اعتبار مورد نیاز این ورزشگاه انجام گرفت .

استاندار، به بازنگری و تهیه طرح جامع پارک جنگلی 937 هکتاری یاسوج و آماده کردن آن برای سرمایه‌گذار و اختصاص 75 هکتار از آن برای کاربری ایجاد اقامتهای گردشگری با حفظ شرایط جنگلی یاد کرد.

خادمی، به پیگیری پاداش مناطق محروم کارکنان، پرداخت حق الزحمه دست اندرکاران امور انتخابات 24 خرداد ماه، ایجاد فضای صمیمی و دوستانه دربرگزاری کرسی آزاد اندیشی مد نظر مقام معظم رهبری در دانشگاهها، تشکیل اتاق فکر با مشارکت صاحبنظران و طیف های مختلف، برپایی نشستهای مختلف با اصحاب رسانه پیرامون مسائل مختلف استان، آغاز مطالعات بررسی و شناسایی علل وعوامل ایجاد مشکلات اجتماعی از جمله طلاق، اعتیاد، افزایش سن ازدواج، مهاجرت و حاشیه نشینی را از دیگر اقدامات 90 روزه برشمرد.

استاندار، توجه به ارتقاء شبکه های ارتباطی درون و برون استانی جهت اتصال کریدورهای اصلی کشور و توسعه ارتباطات هوایی و ریلی، تلاش برای اتمام طرحها و پروژه های بالای 80 درصد پیشرفت فیزیکی را از دیگر برنامه های خود نام برد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • بویر احمد گفت:

  از استاندار محترم تقاضا داریم بخاطر رعایت حقوق قشر فقیر شهرستانهای استان تعرفه گاز بها را مانند تعرفه برق مناطق گرمسیری در فصل سرما در هیئت دولت مطرح نمایند تا ان را کسر نمایند وعدالت اجتماعی به عمل تبدیل شود

 • قرارگاه سایبری شهید احمدی روشن یاسوج گفت:

  به گزارش پایگاه خبری جوان بصیر ، طبق آخرین اخبار دریافتی از مسئولین برگزاری این جشنواره در یاسوج هم اکنون برگزار کنندگان این جشنواره در حال جمع بندی نهایی آثار شرکت کنندگان جهت ارایه به داوران جهت داوری هستند .
  گفته می شود که روند داوری به گونه ایست که 3 نفر از فعالین سرشناس فضای مجازی وظیفه ی امتیاز دهی به این وبلاگ ها را بعهده دارند .
  در پایان نیز به 8 وبلاگ برتر که حائز بالاترین امتیازات با شند جوایزی به رسم یادبود اهداء می گردد .
  بزودی خبرنگار ما اطلاعات جدیدی راجع به نحوه ی داوری آثار و جزییات آن به دست ما می رساند .
  آدرس سایت : basiryaran.ir

پربازديد