تاریخ درج خبر : 1392/10/16
کد خبر : ۱۷۸۶۷۴
+ تغییر اندازه نوشته -

پایانه مسافربری یاسوج به محل نمایشگاه‌های شهرداری انتقال داده می‌شود

سایت استان: استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در دهه فجر امسال و به صورت موقت طی زمان مشخصی پایانه مسافربری یاسوج به محل نمایشگاه‌های شهرداری انتقال داده می‌شود.

ظهر امروز نشست شورای ترافیک کهگیلویه و بویراحمد با حضور استاندار، معاون عمرانی استاندار و دیگر اعضای جلسه برگزار شد.

سید موسی خادمی در این نشست به اهمیت و ضرورت شورای ترافیک اشاره کرد و گفت: در جلسه شورای ترافیک استان مصوبات شورای شهرستان‌ها ارائه و نظرات و پیشنهادات در سطح استانی در صورت تصویب نهایی اعضا به مرحله اجرا گذاشته می‌شود.

پایانه

استاندار کهگیلویه و بویراحمد مهمترین بحث امروز در شورای ترافیک را انتقال پایانه مسافربری یاسوج عنوان کرد و گفت: در حال حاضر فاصله پایانه فعلی با سطح شهر زیاد بوده و امکان تردد و عبور و مرور برای مسافران بسیار سخت است.

خادمی در ادامه با تاکید بر اینکه مکان کنونی پایانه‌های مسافربری مناسب نیست، گفت: تا زمانی که پایانه دائمی راه‌اندازی شود به صورت موقت و طی زمان مشخصی پایانه مسافربری به محل نمایشگاه‌های شهرداری انتقال داده می‌شود.

این مسئول انتقال پایانه مسافربری یاسوج را دهه فجر امسال عنوان کرد و گفت: شهرداری موظف است طی پروسه زمانی مشخص دو ساله محل پایانه مسافربری دائمی را مشخص تا اقدامات لازم به منظور ساخت و ساز صورت گیرد.

وی تاکید کرد: نباید انتقال پایانه مسافربری از محل کنونی به محل نمایشگاه‌های شهرداری زمان‌بر و طولانی باشد از این رو شهرداری موظف است طی دو سال آینده وضعیت ترمینال دائمی یاسوج را مشخص و اقدامات لازم مبنی بر راه‌اندازی و افتتاح آن را به مرحله اجرا بگذارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد دومین دستور کار جلسه امروز شورای ترافیک را ترافیک سنگین میدان معلم عنوان کرد و گفت: در حال حاضر مسیر میدان امام حسین به میدان معلم دارای بار ترافیکی سنگینی است که باید تمهیدات لازم در این خصوص صورت گیرد و اولویت کار دستگاه‌های مربوطه نیز باشد.

این مسئول اشاره‌ای به وضعیت کلی بار ترافیکی در سطح کهگیلویه و بویراحمد خصوصاً مرکز استان داشت و گفت: با توجه به بار ترافیکی زیاد در ایام بهار و تابستان و افزایش ورود مسافران به استان به نظر می‌رسد باید بحث ترافیکی در شهر یاسوج را به صورت فصلی اجرا کنیم.

خادمی در ادامه به پل سوم بشار اشاره‌ کرد و گفت: با توجه به اینکه عملیات عمرانی پل تمام شده ولی استفاده‌ای از آن صورت نمی‌گیرد و در حال حاضر در حاشیه و اطراف پل تملک اراضی وجود دارد مقرر شد اقداماتی مبنی بر رفع موضوع صورت گیرد.
منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • فرزند کاکان گفت:

    چرا شورای شهر و شهرداری به مصوبه خود وفادار نماند و سایت نمایشگاهی را بدون اجازه طرف قرارداد به پایانه واگذار کرد . به راستی هر کس مظلوم بود باید به او ظلم کرد ..پس عدالت چه میشود

پربازديد